gebe
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  güzellik iksiri besinler

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Gündelik hayatımızda vazgeçemediğimiz tüm bu besinler aynı zamanda birer güzellik iksiri. Dudaklara biraz puding, alın bölgesine yumurtanın be*yazı ve saçlara domates… Gündelik hayatımızda vazgeçemedi*ğimiz tüm bu besinlerin aynı zamanda birer güzellik iksiri oldu*ğunu biliyor musunuz? Eğer güzelliğinize düşkünseniz ve bakı*mınıza önem veriyorsanız, o zaman tek yapmanız gereken buz*dolabını açmak ve bu kez yiyecekleri güzelliğiniz için kullan*mak…

  Bugüne dek buzdolabınıza başka bir gözle bakmayı denedi*niz mi? Örneğin, bir güzellik kaynağı olarak… En azından bu ya*zıyı okuduktan sonra öyle bakmayı deneyebilirsiniz. Size öne*receğim bazı bakımlarla bundan böyle yiyeceklerin sadece bes*lenme amacıyla kullanılmadıklarına da şahit olacaksınız. Ve sa*latalığı ferahlatıcı bir yüz maskesi, muzu saç ve ananas suyunu tırnak derinizi yumuşatan bir bakım olarak hayal edebileceksi*niz. Ya Kleopatra’nm süt banyosuna ne demeli? Ayrıca güneş yanıkları için de size birkaç önerim olacak. O zaman haydi buz*dolabının başına…
  Yüz için
  Bal-yumurta akı maskesi: Bu maske için ihtiyacınız olan malzemeler; 3 yemek kaşığı bal, 1 yumurta akı ve bir miktar buğday unu.
  Hazırlanışı
  Yumurta akım kar gibi olana dek çırpın ve içi*ne balı ekleyin. Eğer elde ettiğiniz karışım fazla akışkansa biraz ısıtın. Daha sonra bu karışıma yoğun bir püre kıva*mı oluşana dek un ekleyin.
  En iyisi maskeyi yüzünüze bir fırça yardımıyla sürmek. Etkisini göstermesi için 30 dakika bekleyin. Daha sonra ılık suyla durulaym.
  Yoğurt maskesi
  Yoğurttan hazırlayacağınız maske cildinizin taze ve temiz bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır.

  Hazırlanışı 2 yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı limon suyunu karıştırın, yüzünüze sürün ve 20 da*kika etki etmesini bekleyin. Daha sonra yüzünüzü 1 litre suyun içine sıktığınız 1 adet limonla hazırladığınız suyla yıkayın.
  Siyah noktalara bal
  3 kaşık bala 2 kaşık yoğurt ve yulaf unu
  Hazırlanışı
  Malzemeleri birbiriyle karıştırın. Elde ettiği*niz karışım yüzünüzde peeling görevi görecektir. Üstelik bu maskenin ciltteki tahrişleri önleyici bir etkisi de bulu*nuyor.
  Yüz temizleyici yerine süt
  Bileşimindeki magnezyum ciltte*ki fazla yağı nötralize etme gücüne sahip.
  Lifting etkili yumurta akı
  Yumurtanın akını yüzünüze sürün ve 10 dakika bekleyin. Yumurta akı kururken sertleşip büzüşür. Böylece yüzünüzdeki ince kırışıklıklar da düzleşir. Ama yüzde*ki küçük yaralanmalara dikkat! Çiğ yumurta akında bulunan salmonelle bakterisi enfeksiyonlara yol açabilir.
  Kuru ciltlere mayonez
  Mayonezi yüzünüze sürün, nemli sı*cak bir bezi üzerine örtün ve 30 dakika etki etmesini bekleyin.
  Saçlar için
  Mayonez-Avokado kürü
  Biraz yağlı bir karışım elde edecek*siniz. Mayonez ve avokadodan elde edeceğiniz saç kürü için ya*rım kase mayonez ve yarım kase ezilmiş avokado meyvesine ih*tiyacınız var.
  Hazırlanışı
  Elinizdeki malzemeleri iyice karıştırın. Daha sonra sıcak suyla ıslattığınız saçlarınıza ve saç derinize mayonez avokado karışımını iyice yedirin. Saçlarınıza bir duş başlığı takarak 20 dakika etki etmesini bekleyin. Ar*dından saçlarınızı her zaman yaptığınız gibi şampuanla*yım Eğer yağlı saçlara sahipseniz karışıma 1 -2 çay kaşığı limon suyu ekleyebilirsiniz. Saçlarınız kuru ise 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ekleyebilirsiniz.
  Muz kürü
  Saçlarınızda ballı muzlu bakıma ne dersiniz? Muzlu saç bakımı için bir muzu püre haline getirin ve 1 yemek kaşığı balı içine ekleyin.
  Hazırlanışı
  Muz ve bal karışımını kremsi bir yapı elde edene dek karıştırın. Daha sonra saçlarınızı sıcak suyla ıs*latın ve karışımı saçlarınıza ve saç derinize iyice yedirin.
  Bir plastik folyoyla saçlarınızı toplayın ve havluyla sarın. Isı bu kürün saçlara daha derin bir şekilde etki etmesini sağlayacaktır. 20 dakika sonunda saçlarınızı iyice durula*ym ve her zamanki gibi şampuanla yıkayın. Kür son unda saçlarınızın dolgunlaştığmı ve sağlıklı bir görünüme kavuştuğunu fark edeceksiniz.
  Avokado kürü
  Bir avokadonun etli kısmını çatal yardımıyla iyice ezin. Elde ettiğiniz yoğunluğu yıkanmış saçlarınıza sürün ve 10 dakika etki etmesini bekleyin. Avokadonun bileşimindeki E vitamini ve yüksek yağ içeriği saçlarınıza parlaklık kazandıra*caktır.
  Sertleştirici yerine bira
  Yarım bardak şampanyayı yine ya*rım bardak birayla karıştırın. Yıkanmış saçları birkez daha bu sıvı karışımla çalkalayın ve havluyla sarın. Daha sonra her za*manki gibi fönle kurutun ve şekil verin.
  Saç kremi yerine süt
  Sütteki yağ ve albümin saçlara özellik*le yumuşaklık ve parlaklık sağlar. Sütü boş bir şampuan şişesi*ne dökün. Yıkanmış nemli saçlara uygulayın ve 15 dakika etki etmesini sağlayın. Ardından soğuk suyla durulaym (Sıcak suyla duruladığınızda süt ekşir)
  Parlaklık için limon
  Limondaki doğal asit, bakım ürünleri*nin kalıntılarını arındırır ve saçların parlamasını sağlar. Bir li*monun suyunu sıkın, suyla inceltin ve nemli saçlara uygulayın. !0 dakika sonra saçlarınızı durulaym.
  Saçları açmak için kahve
  Kahve ve kırmızı yaban mersini suyunun özellikle kızıl saçların rengini açıcı etkisi vardır. Saçla*rınızı yıkadıktan sonra durulama suyu olarak uygulayın. Kahve*rengi saçlarda yarım litre kahve kullanın, saçlarınız sarı ise ka*rışıma 6 adet limonun suyu ve bir çorba kaşığı votka ekleyin.
  Kokulara karşı domates
  Saçlarınıza sinmiş hoş olmayan ko*kular anında yok olur. Saçlarınızı yıkadıktan sonra bir fincan domates suyuna eklediğiniz iki çay kaşığı suyla yıkayın.
  Vücut için
  Bal-Süt banyosu
  Kleopatra gibi banyo yapmak! Bunun için ihtiyacınız olanlar sadece 1 kase bal, 1 litre süt ve 500 gr. sofra tuzu.
  HazırlanışıSütü biraz ısıtın ve balı içinde eritin. Daha sonra sofra tuzunu boş küvete boşaltın ve küveti sıcak suyla doldurun. Bal-süt karışımını banyo suyuna ekleyin. 20 dakika boyunca bu özel banyonun kedine varın.
  Baharat-Portakal-Süt Banyosu
  Mükemmel kokulu bir ban*yo için 2 kase süt tozu, 1 çay kaşığı kurutulmuş portakal kabu*ğu parçaları, 1 çay kaşığı kurutulmuş lavanta ve 1 çay kaşığı bi*beriye.
  HazırlanışıTüm malzemeleri karıştırarak bir şişenin içi*ne boşaltın (Elde ettiğiniz bu karışımla tam 4 kez banyo yapabilirsiniz.) Her banyo için 1/2 kase karışımı küvette*ki sıcak suya ekleyin. Banyoda kaldığınız 20 dakika bo*yunca derin nefesler alın.
  Portakal ve papatya
  3 poşet papatya çayını küvet musluğu*nun altına tutun, 1 adet soyulmuş portakalı (ya da mandalina) dilimlere ayırın ve küvetin içine atın. Suyun akmasıyla ortaya rahatlatıcı aromalar da çıkar. C vitamininin ise enfeksiyon ön*leyici etkisi vardır.
  Kızartma yağırım yumuşaticı etkisi
  Sertleşmiş dirsek derisi*ne, bitkisel yağı iyice yedirin. Bir çift çorabın uçlarım keserek topuk kısımları dirseklere gelecek şekilde kollarınıza geçirin. Bir gece boyunca etki etmesini bekleyin.
  Peeling yerine tuz ve yağ
  Ağda kıvamında bir yoğunluk olu*şana dek tuz ve sıvı yağı karıştırın. Bir süngeri karışıma batırın ve vücudunuzu ovun.
  Güzel bir dekolte için salatalık
  1 adet salatalığı rendeleyin, dekolte kısmına ve göğüslerinize sürün. Nemli ve sıcak bir hav*luyu üzerine koyun ve 20 dakika bekletin. Rendelenmiş salata*lıkları havluyla temizleyin ama durulamaym. Cildi yatıştırır ve yeterince nemlenmesini sağlar.
  Cilt tahrişlerinde sirke ve şarap
  1 fincan beyaz ya da kırmızı şarabı banyo suyuna dökün. Bu, pH değerini ve cildin asit taba*kasını yeniden dengeleyecektir. Ekşimiş şarap da aynı görevi görür. Kapalı bir kapta birkaç gün beklettiğiniz maydanoz ve sı*cak sirke karışımının ise kokuyu izle etkisi vardır.
  El ve ayaklar için
  Tırnak derisi yumuşatıcısı
  Yumuşak tırnak derisi için 2 çay kaşığı ananas suyu ve 1 yumurta sarısı (bu oran sadece eller ve*ya sadece ayaklar için yeterlidir).
  Hazırlanışıİkisini birbiriyle iyice karıştırın ve tırnak deri*si üzerine sürerek 5 dakika boyunca etki etmesini bekle*yin. Daha sonra tırnak derinizi tahta bir manikür çubu-ğuyla tırnak yatağı yönüne doğru ittirin.
  Lekelere karşı limon
  Bir limonun suyunu suyla inceltin ve bir kaba boşaltın. Parmak uçlarınızı yaklaşık 5 dakika boyunca içinde bekletin. Sarı lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz.
  Törpü yerine kibrit kutusu
  Kibrit kutusunun kibriti yaktığı*nız kısmı acil tırnak kırılmalarında size törpü görevi görecektir.
  Kür yerine yulaf ezmesi
  1/2 fincan yulaf ezmesini 1/2 fin*can suyun içinde 10 dakika çekmesini bekleyin. Daha sonra 1 yemek kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı zeytinyağı ekleyin. Ka*rışımla ellerinize masaj yapın, kısa bir süre etki etmesini sağla*yın. Ardından ellerinizi kremleyin.
  Güneş yanığına karşı
  Güneşte fazla kaldınız ve bu sadece aynada değil çektiğiniz acıyla da kendini belli ediyor. Güneş yağı için ilkyardım yine buzdolabınızda…
  Salatalığı küçük parçalar halinde doğrayın, rendeleyin ya da püre haline getirin. Elde ettiğiniz kıvamı bir pamuk parçasının üzerine yayın ve cildinizin üzerine bastırın, ne kadar süreyle is*terseniz. Ya da demlenmiş çayı buzdolabında bekletin ve cildi*nizi soğuk çayla ferahlatın.
  İdeal “söndürücüler” arasında soda, beyaz şarap ve cini de sayabiliriz.
  Güzelliğin doğal iksiri; bal
  Bal ile güzelleşebileceğinizi biliyor muydunuz? Zinde, güzel ve bakımlı görünme arzunuzu gerçekleştirmenize yardımcı ola*cak doğal saç, el ve cilt bakım reçeteleri güzelliğin anahtarı…
  Güneşin etkisiyle yıpranan saçları korumak için balın sihir*li “saç bakım reçetesi”ni mutlaka denemelisiniz. Evde hazırla*yabileceğiniz bu güzellik iksiri kolay satın aldığınız kozmetik ürünlerinden daha ucuz ve etkili.
  Saç bakım maskesi
  2 yemek kaşığı çam veya çiçek balı, bir limondan elde edilen suyla karıştırarak oluşturulan maskeyi, kuru saçınıza sürün ve 10 dakika bekletin. Sonra iyice durulaym. Haftada bir kez uygu*lanan bu doğal maske ile saçlarınızın doğal ve parlak bir görü*nüm kazandığını göreceksiniz.
  El bakım maskesi
  Sürekli göz ardı ettiğimiz ellerimiz için hazırlanan maskeyi, uygulamadan önce ellerinizi ılık bir suda yumuşatın. Ardından ellerinizi zeytinyağı ile karıştırılmış olan bir kaşık balın içinde beş dakika bekletin. Sonra da zeytinyağı ile ellerinize ve par*maklarınıza iyice masaj yapın. Ellerinizdeki yumuşaklığa ina*namayacaksınız.
  Cilt bakım maskesi
  Ciddi kaygılar ve yoğun stres altında yoğrulan genel yaşam şekli düşünülecek olursa, cildin yorgun ve yıpranmış görünme*sinin tek sebebinin harcanan yıllar olmadığı yadsınamaz bir gerçek. İşte bu koşuşturma içinde kendinize ayıracağınız 10 da*kika ile sağlıklı ve pırıl pırıl bir cilde sahip olabilmenin ne kadar kolay olduğunu anlayacaksınız. Bir fincan içinde, bir kaşık balı, bir kaşık limon suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak miktarda sütü karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze ve boynunuza yaydıktan sonra hafifçe kuruyana kadar bekleyin. Maskeyi nemli bir sünger yardımıyla silerek temizleyin. Balın bıraktığı iz, ışıl ışıl bir cilt olacaktır.

   
güzellik iksiri besinler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Doğal Güzellik İksirleri bakmadan geçmeyin

  Doğal Güzellik İksirleri bakmadan geçmeyin

  Güzellik Bakımı Pürüzsüz cilt, parlak saçlar,sağlam tırnaklar yalnızca bir düş müdür?Hayır! Doğanın bize sunduğu biçimiyle kullanılan bitkiler, bitkisel yağlar ve öteki ürünlerle mutfakta hazırlanabilen hafif etkili bileşimlerle, bedene, sağlıklı ve göze hoş gelen bir görünüm kazandırılabilir. Genellikle kullanılan kozmetiklerin içerdiği kimyasal maddeler, yapay koku maddeleri ve bir çok...
 2. Hazırlaması kolay oryantal güzellik iksirleri

  Hazırlaması kolay oryantal güzellik iksirleri

  oryantal didem saç rengi oryantal didemin saç rengi dansöz didem dansöz didemin kostümleri Büyülü bakışlara, yumuşak ve pürüzsüz cilde sahip Doğulu kadınların duru ve gizemli güzelliklerini neye borçlu olduklarını hiç merak ettiniz mi? İşte size oryantal güzelliğin gün ışığına çıkan sırları. .. Oryantal güzellik için bir günde neler yapabilirsiniz? 5 dakikada: Badem ağacı çiçeğinin...
 3. Dünyanın ilk güzellik iksiri

  Dünyanın ilk güzellik iksiri

  Ubtan; tarihsel verilere göre ilk olarak Hindistan’da kullanılmaya başlanan, tepeden tırnağa cildinizi yenileyici mucize özelliklere sahip bir bakım maskedir. Ter bezlerinin düzenli çalışmasını, cilt gözeneklerinin açılmasını, sarkan cildin sıkılaşmasını, cildin derinlemesine temizlenmesini ve ölü derilerin ciltten atılmasını sağlar. Nohut unu, hardal, zerdeçal gibi doğal bitkisel...
 4. Burcunuzun 2010 güzellik iksiri

  Burcunuzun 2010 güzellik iksiri

  Burcunun 2010 güzellik iksirini ve sırrını öğren, güzelliğine güzellik kat! Koç Güzellik iksiriniz:Yeşilçay. Güzellik silahınız:Dalgalı saçlarınız. Güzellik sırrınız: Peeling. Boğa Güzellik iksiriniz: Süt. Güzellik silahınız: Bakışlarınız. Güzellik sırrınız:Yoğurt maske si. İkizler Güzellik iksiriniz: Kırmızı pancar suyu. Güzellik silahınız: Gamzeleriniz. Güzellik sırrınız: Nem maskesi....
 5. Dünya'nın İlk Güzellik İksiri

  Dünya'nın İlk Güzellik İksiri

  Kadın herzaman kadındır...Tarihin ilk çağlarından günümüze kadar bayanlar güzelleşmek için çeşitli formüller denemişler...Şimdi sizlere cildinizi sıkılaştıracak, sağlıklı parlaklık kazandıracak, siyah nokta ve ölü derileri temizleyecek, akne ve sivilceleri iyileştirecek dünyanın ilk güzellik iksirini sunuyorum kızlar... Ubtan; tarihsel verilere göre ilk olarak tırnağa cildinizi yenileyici...

Sayfayı Paylaş