Etiketler:
 1. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.401
  Beğenilen Mesajlar:
  58
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA

  güzellik maskeleri olmadan olmaz

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

  Günlük bakım ürünlerini destekleyerek daha etkili sonuçlar sağlamak için sorun çözücü ürünlerden destek almak gerekir. Maskeler bu kategori içindeki ürünlerdir. Maskeler diğer cilt bakım ürünlerinin tamamlayıcılarıdır.

  Günümüz koşullarında cilt sağlığımızı korumak için her gün düzenli bakım yapmamız gerektiğini biliyoruz. Temizleme, tonikleme ve nemlendirmeden oluşan temel bakım cildin o andaki durumunu korumak, günlük ihtiyaçlarını cevaplamak için gereklidir.

  Yaşadığımız dünya ve cilt tehditlerine baktığımızda sadece temel bakım ürünleri kullanarak cildimizi olmasını istediğimiz duruma getirmek ve o durumda uzun süre kalmasını sağlamak pek de mümkün görünmüyor.

  Cildimizdeki değişken durumlara cevaplar sunmak ve kullanılan günlük bakım ürünlerini destekleyerek daha etkili sonuçlar sağlamak için sorun çözücü ürünlerden destek almak gerekir. Maskeler bu kategori içindeki ürünlerdir. Haftada bir ya da iki defa kullanılarak günlük bakım ürünlerinin etkilerini güçlendirirler. Maskeler içerik olarak kullandığımız temizleyiciden ya da nemlendiriciden daha güçlüdür. Maskelerin etken maddeleri daha yoğundur. Temizleyicimizi ya da nemlendiricimizi günde iki kez kullanırken maskemizi sadece haftada bir iki kez kullanmamızın nedeni de bu yoğunluktur. Bu ürünler her gün kullanılmayacak kadar güçlüdür. Ciltte 5-10 dakika kalırlar. Düzenli maske kullanımı cilt sağlığının korunmasında çok önemli rol oynar.


  Temizleyici maskeler:
  Yoğun temizlik maskeleridir. Ciltten yağın fazlasını emer, gözenek içindeki birikimleri temizlerler. Genellikle kil ve bitkisel öz içeriklidirler. Killer ciltten yağın fazlasını emerken aynı zamanda peeling etkisi ile gözeneklerdeki birikimlerin ve ölü deri hücrelerinin atılmasını desteklerler. Cildin ihtiyacına göre haftada bir ya da iki kez tüm yüzde veya sadece yağlanma, yağdan parlama veya siyah nokta gibi deri altı birikimlerinin olduğu, örneğin T bölgesinde kullanılırlar. Temizleyici maskelerin arındırıcı içeriklerinden dolayı göz bölgesinde kullanımları önerilmez.
  Aynı zamanda akne sorunu yaşayan yağlı cilt için kil maske yerine yağın fazlasını ciltten emerken akneye sebep olan bakteriyi kontrol edecek, aknenin sebep olduğu kızarıklık, hassasiyet ve iltihap üzerinde etkili maskeler önerilir. Bu maskelerde salisilik asit, çinko, niyasinamid gibi maddeler kullanılır. Yine bu maskeler aktif içerikleri ile sadece sorunlu bölgede uzman tavsiyesine göre kullanılmalıdır.

  Nem maskeleri en çok ihtiyacımız olan maskelerdir. Günlük nemlendiricilerimizi desteklerler. Genellikle hyaluronik asit bakımından çok zengindirler. Hyaluronik asit kendi ağırlığının 1000 katı su tutma özelliği ile cilde çok yoğun su, nem sağlar. Nem maskesine ihtiyacı olan cildimizde başka bir bölge göz çevremizdir. Göz çevremiz daha ince ve nemsiz bir bölgedir. Nem maskeleri yine cildin ihtiyacına göre hafta birkaç kez kullanılırken yoğun su kaybı olan dönemlerde nemi dengelemek için her gün kullanılabilirler.

  Eğer siz de cildinizde bir şeyleri değiştirmek istiyor ve henüz maske kullanmıyorsanız hemen bir uzmana danışın ve cildinize uygun maskeyi kullanmaya başlayın, farkı yaşayın.


   
güzellik maskeleri olmadan olmaz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. emek olmadan ekmek olmaz

  emek olmadan ekmek olmaz

  emek olmazsa yemek olmaz emek olmadan yemek olmaz hikayesi ekmek olmayınca olmadan kompozisyon ekmek olmayınca anlamı kelimelerin güzelliği nedeniyle kulağa hoş gelen ama benim birazdan açıklamaya çalışacağım fikirlerim nedeniyle nefret ettiğim önerme. şahsen insanın yaşayabilmek için emek harcamasını, sevdiği ya da sevmediği bir işte fiziksel ve zihinsel olarak kendi kendini tüketmesi bana...
 2. güneş olmadan olmaz

  güneş olmadan olmaz

  İlkokuldan beri bizlere öğretilen bir atasözü vardır. “ Güneş girmeyen eve doktor girer” diye. O zamanlar bu nedir diyenler şimdi bunun önemini çok iyi anlıyorlar. Yapılan araştırmalara göre günde 10 dakika güneş ışığı altında kalmak vücuttaki D vitaminin kendini ortaya çıkarması için önemli bir unsur. Yani vücuda besinler yoluyla giren bu vitamin güneşi görmeden çalışmaya başlamıyor....
 3. Parmakarası Terlik Olmadan Yaz Olmaz

  Parmakarası Terlik Olmadan Yaz Olmaz

  Yaz mevsiminin olmazsa olmazı terlikler özelliklede flipflop yani parmakarası terlikler...Gündüz gece sahilde denizde heryerde rahatlıkla kullanılan parmakarası terlik modellerinden birkaç örnek kızlar :tik:
 4. evet kızlar olmazsa olmanız neler???

  evet kızlar olmazsa olmanız neler???

  evet kızlar olmazsa olmazınız neler??? evet kızlar olmazsa olmazınız neler anlatın bakim :)
 5. Olmazsa olmaz güzellik bakım ürünleri

  Olmazsa olmaz güzellik bakım ürünleri

  güzellik bakım ürünleri, sırları, bilgileri burada arkadaşlar. Kadınlar için, olmazsa olmaz olan güzellik ve bakım ürünleri hakkında muhteşem bilgiler sunuyoruz bu yazımızda Melek'ler. Göz çevresi hassas bir yapıya sahip olduğu için 20'li yaşların sonuna doğru ince bir tabaka halinde antioksidan içeren göz kremleri ve jelleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle göz jelleri şiş göz...

Sayfayı Paylaş