Etiketler:
 1. cutexD

  cutexD Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  22 Ocak 2010
  Mesajlar:
  44
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İSTANBUL

  GüzeLLik ÖnEriLeRİ bAyAnLaR bAkMADAN gEÇMEYiN x)

  Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında cutexD tarafından paylaşıldı.

  sivilceyi en çabuk ne geçirir sivilcelerin çabuk geçmesi için sivilcenin geçmesi için pudra sivilce geçirirmi sivilcenin hemen 14 mit 14 gerçek

  Selülit, bir kilo problemi midir? Güneş, sivilceleri geçirir mi? Bilgilerini gözden geçirmeye, güzellik mitlerini gerçeklerle yüzleştirmeye ne dersin?
  [​IMG]

  Güzellik konusunda herkesin söyleyecek sözleri, kendince formülleri var. Ama bazen kulaktan dolma bilgilerle güzelleşeceğim diye hatalar yapıyor, farkında olmadan saçlarımıza, cildimize zarar veriyoruz. İşte doğru bilinen yanlışlar…
  [​IMG]
  1-
  “Kükürtlü sabun sivilcelere iyi gelir.”

  DOĞRU
  Bu sabunlar düzenli kullanıldı
  ğında bazik etkisi ile sivilce iltihaplarını kurutabiliyor, fakat sonrasında uygun bir nemlendirici kullanmak şart! Ayrıca bir kez kullanmak veya ara ara kullanmak da sonuç vermiyor.


  2-
  “Portakal kabuğu görünümdeki selülitler, sadece fazla kilosu olanların sorunudur.”
  YANLIŞ
  Selülit, bir dolaşım problemi... Bu yüzden zayıf-şişman herkesin karşılaşılabileceği bir sorun. Kilolu insanların selülitle daha sık karşılaşmalarının sebebi ise fazla kilolarından dolayı yaşadıkları dolaşım sorunu... Tabii bunun yanında genetik nedenler, kahve, kola tüketimi, doğum kontrol hapları, hareketsizlik de bu sorunu tetikliyor.


  3-
  “Kola ve kahve içmek selülitleri çoğaltır.”
  DOĞRU
  Kola ve kahve gibi kafein oranı yüksek gıdalar, selülit olu
  şumunu tetikliyor!


  4-
  “Hızlı kilo alıp vermek vücutta çatlakların oluşmasına neden olur.”
  DOĞRU
  Bir zayıflayıp bir
  şişmanladığımızda vücut dengemiz hızlı bir şekilde bozuluyor. Cildimiz yeterince elastik davranış gösteremediğinde de çatlaklar oluşuyor.


  5 -
  “Sabun kullanmak cildi kurutur.”

  DOĞRU
  Sabun içeri
  ği itibariyle bazik bir ürün. Bu yüzden de ciltte kurumalara ve gerilmelere sebep olabiliyor.


  6-
  “Fondöten sürmek sivilcelerin artmasına sebep olabilir.”

  DOĞRU
  Sivilcelerin iyile
  şebilmesi için hava ile temas etmesi gerekiyor. Fondöten içeriği yönüyle yağ bazlı bir kozmetik ve cildin hava ile temasını önlüyor. Ayrıca sürme anında sivilce iltihabının dağılmasına da sebep olabiliyor. Bu yüzden fondöten kullanıldığında sivilcelerin artması mümkün.


  7-
  “Sık sık banyo yapmak cildin kurumasına neden olur.”

  DOĞRU
  Cildimiz asidik bir yapıya sahip. Sabun ve du
  ş jeli gibi ürünler, cildimizi bazik seviyeye getiriyor ve bu da kurumalara sebep olabiliyor. Dolayısıyla duştan sonra mutlaka vücudu kremlerle nemlendirmek gerekiyor.


  8-
  “Yüzüstü yatmak cildin daha erken kırışmasına sebep olur.”
  DOĞRU
  Nasıl ki aynı hareketi ve mimi
  ği sürekli tekrarlamak o bölgenin daha hızlı kırışmasına sebep oluyorsa, sürekli yüzüstü yatmak da belirli bölgelerin daha hızlı kırışmasına sebep olabiliyor.


  9-
  “Yağlı ciltlerin nemlendirilmeye ihtiyacı yoktur.”
  YANLIŞ
  Nemsiz kuruluk ve yağsız kuruluk durumları ayrı kavramlar. Yağlı cilde sahip kişilerin de ciltlerini nemlendirmeleri, ancak su bazlı nemlendiricileri tercih etmeleri gerekiyor.


  10-
  “Ağda yaptıktan sonra güneşe çıkmamak gerekir.”
  DOĞRU
  A
  ğda uygulaması özellikle yüz bölgesinde hassasiyet yaratıyor ve bu durum bazen lekelenmelere ve alerjik reaksiyonlara sebep olabiliyor. Bu yüzden ağda sonrası güneşe çıkmamak, çıkılacaksa da mutlaka koruyucu ürün uygulamak gerekiyor.


  11-
  “Tüyleri jilet ile almak daha sık ve kalın çıkmalarına sebep olur.”

  YANLIŞ
  Tüyleri jiletle almak kalınlaşmaya neden olmuyor. Sadece tıraş edilmiş kılın çıkarken ucu daha keskin olduğundan kalınmış imajı veriyor.


  12-
  “Pudra sürmek sivilceleri kurutur.”

  YANLIŞ
  Pudranın sivilceyi kuruttuğu gözlense de, cildin hava almasını engellediği ve uzun vadede daha fazla sivilce oluşumuna sebep olduğu da bir gerçek.


  13-
  “Bacak bacak üstüne atarak oturmak çatlakların oluşmasına neden olur.”
  YANLIŞ
  Vücuttaki çatlaklar ani kilo alıp vermekten kaynaklanıyor. Bacak bacak üzerine atarak oturmak çatlak problemine sebep olmuyor, ancak dolaşım engellendiğinden bacaklarda dolaşım sorunu yaratabiliyor.


  14-
  “UV korumaları içeren makyaj ürünleri kullanırken ayrıca güneş kremi kullanmak gerekmez.”
  DOĞRU
  E
  ğer ürünün içindeki “titanyum di oksit” oranı yeterli ölçüdeyse, ekstra güneş korumasına gerek yok. Ama normal ürünlerde olduğu gibi tekrarı mutlaka gerekli.


  alıntıdır*
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 1 Nisan 2014
GüzeLLik ÖnEriLeRİ bAyAnLaR bAkMADAN gEÇMEYiN x) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ilginç isimler bakmadan geçmeyin:)

  ilginç isimler bakmadan geçmeyin:)

  İlginç isimler Kayakız Kuru Ufuktan Aydoğar Maşallah Doğrultan Ahmet Kurtcebe Alptemoçin Fedai Kabadayı Muhtar Kent Korkut Korkmaz Pekgüzel Tavasapı Bilgi Sayar Danyal Topatan Olgun Portakal Göksenin Ekiyorum Neren Kıvırcık Yazı Tura Şehriye Pilav Ahmet Mehmet Veli Yağmur Sağnak Tüccar Aslan Keklik Aslan Kaymak Bal Güven Kurtul Muhterem Öğretmen...
 2. Doğal Güzellik İksirleri bakmadan geçmeyin

  Doğal Güzellik İksirleri bakmadan geçmeyin

  Güzellik Bakımı Pürüzsüz cilt, parlak saçlar,sağlam tırnaklar yalnızca bir düş müdür?Hayır! Doğanın bize sunduğu biçimiyle kullanılan bitkiler, bitkisel yağlar ve öteki ürünlerle mutfakta hazırlanabilen hafif etkili bileşimlerle, bedene, sağlıklı ve göze hoş gelen bir görünüm kazandırılabilir. Genellikle kullanılan kozmetiklerin içerdiği kimyasal maddeler, yapay koku maddeleri ve bir çok...
 3. bakmadan geçmeyin

  bakmadan geçmeyin

  Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 815x1153 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın
 4. Bakmadan geçmeyin:=)

  Bakmadan geçmeyin:=)

  sapık karikatürler

Sayfayı Paylaş