1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Güzellik Uğruna Yapılan Yanlışlar!..

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  güzellik uğruna yapılan yanlışlar, bakım hataları, yanlış uygulamalar, nelerdir, tavsiyeler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz
  [​IMG]

  Sevgili melekler,
  Güzel ve bakımlı görünmek her meleğin isteğidir.Ancak öyle şeyler yaparız ki bazen,güzel olalım derken hem sağlığımızı tehlikeye atmış hem de komik duruma düşeriz.Nedir bu hatalar?Güzellik uzmanı Gülten Şenşafak anlatıyor:

  Bakım ve makyaj, doğru şekilde uygulandığında faydasından söz edilebilir. Ancak işin ucunda güzel olmak uğruna komik duruma düşmek de var. Neredeyse kat kat boyaların altından yüzler görünmüyor. Saç ve kaş ektirmenin üzerine bir de kirpiğe kaynak yapmak eklendi. Halbuki güzelleşmek amacıyla yaptığımız pek çok yanlış çirkin görünmemize neden oluyor. Güzellik uzmanı Gülten Şenşafak'la yapılan bu yanlışları konuştuk.
  Bronzlaşmak uğruna kavrulmayın: İnsanların bronz bir ten sahip olma talepleri artadursun bronzlaşmakla yanmayı birbirine karıştırmamak gerekiyor. Fazla solaryum hem itici bir görüntüye yol açıyor, hem de kansere davetiye çıkarıyor.

  Saçlarınızı ütülemeyin: Ütülemek saçları zayıflatır. İlk zamanlarda hoş bir görüntüyle karşılaşabilirsiniz. Ancak birkaç ay sonra saçlarınızı hiçbir şekle sokamazsınız.

  Her gün kaşlarınızdan birkaç tel eksiltmeyin: Yüze ifadeyi veren kaştır. Kaşı incecik almak, tamamen kazıtıp kalemle çizmek ya da başka uygulamalar hem yüzünüzün doğal görünümünü bozacak, hem de çirkin bir görüntü verecektir. Kaşınızdan her gün bir tel koparmak yerine yatmadan önce kaşlarınızı kaş tarağıyla, yoksa eski bir diş fırçasıyla aşağı, yukarı, ters yöne ve dışa doğru fırçalamak kaşınıza daha düzgün bir görünüm kazandıracaktır. Bu uygulamayı yaparken birkaç damla badem yağından da yararlanabilirsiniz.

  Saç renginizi sıkıldıkça değiştirmeyin: Saçınızda boya varken sıkılıp yeniden boyuyorsanız ve birkaç kat boyayla dolaşıyorsanız saçınıza hiç acımıyorsunuz demektir. Çünkü farklı boyalar saçın doğal rengini yitirmesine neden oluyor.

  Uzun gözükmek için çok yüksek topuklar giymeyin: Yüksek topuklarla yürüyemediğinizde komik duruma düşersiniz. Her kıyafetin altına uymayan topuklar da rüküş görünmenize neden olacaktır. Kadınlar ayak ağrısından uyuyamadıkları halde topuklu ayakkabı giymekte ısrar ediyor. Halbuki daha kısa bir topukla da hoş görünebilirsiniz.

  Yanlış makyaj yapıp abartılı görünmeyin: Makyaj insanı vezir de eder rezil de. Makyaj az miktarda ve doğru yapıldığında yüze bir estetik kattığı doğru. Ancak bazı kadınlar, makyajda modayı körü körüne takip ettikleri için komik duruma düşüyor. Makyajı aşırılaştırmak, kat kat fondötenler, kapatıcılar sürmek sizi daha yaşlı, çirkin ve ifadesiz göstermekten başka işe yaramaz. En çok yapılan hata ten renginize uygun olmayan fondötenin yüzünüz ve vücudunuz arasındaki farkı ortaya çıkarmasıdır.

  Makyaj yaparken zehirlenmeyin: Makyaj malzemelerinde kullanılan kimyasallar özellikle de cıva vücutta birikiyor. Bu nedenle Amerika'da makyaj malzemelerinde cıva kullanımı yasaklandı. Cıva cilt tarafından emildiğinden bedende alerjik reaksiyonlara yol açabiliyor. Makyaj malzemelerinin üzerinde yeterince çalışma yapılmadığı için onların ne tür tehlikelere neden olabileceği konusunda bilgiye sahip olamıyoruz.

  Estetikten mümkün olduğunca uzak durun: En güzel güzellik zaten sizde olandır. Bir kere bunu her zaman aklınızda bulundurun. Estetik çoğu zaman güzelleştirmez. Doğallığınızı bozup sizin diğer kadınlarla olan farkınızı ortadan kaldırır. Dolgunlaştırıcı kozmetiklerle her gün yapılan uygulamalar ise başta güzel bir görüntü oluştursa da zamanla kalıcı bir kötü görüntü veriyor.

  Zayıflamak için her bitkiyi kullanmayın: Bitki deyince hanımlar zayıflamak için onlardan daha sağlıklı bir yol olmadığını düşünür. Halbuki bitkilerden bazısı bağırsakları fazlasıyla çalıştırdığı için zamanla bağırsak tembelliğine yol açar. İdrar artırıcı bitkiler de vücuttan sürekli su attığından suda çözülen mineraller de vücuttan atılır. Vücut su atmaya devam ettiğinde böbrekler hasar görür.


   
  VİŞNE bunu beğendi.
 2. VİŞNE

  VİŞNE Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  227
  Beğenilen Mesajlar:
  52
  Ödül Puanları:
  28
  çalışkan arkadaşım paylaşımın için teşekkürler
   
Güzellik Uğruna Yapılan Yanlışlar!.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Cilt bakımında yapılan 7 yanlış

  Cilt bakımında yapılan 7 yanlış

  soft sabun kullananlar cilt bakımında kullanılan aletler Cilt bakımı özen ister. Neler doğru neler yanlış. İşte uzman önerileri.. 1. yanlış; Siz sigara içmiyorsunuz ama içen arkadaşlarınızla vakit geçiriyorsunuz. Zararı: Bir başkasının sigarasından çıkmasına rağmen, sigara dumanı cildinizi mahveder. Sigara dumanındaki kimyasallar (karbon monoksit, katran, nikotin v.b.) direkt...
 2. Güzellik hakkında yanlış bilinenler

  Güzellik hakkında yanlış bilinenler

  "Saçları günde 100 kez taramak, onları daha sağlıklı ve parlak yapar" Yanlış Saçlarınız, düzenli tarandıklarında daha sağlıklı olacaklar diye bir kural yok. Üstelik, düşük kaliteli fırçalar saç uçlarının kırılmasına yol açabiliyor. Öneri: Saçlarınızı taradıktan sonra parmak uçlarınızla saç derinize masaj yaparsanız, bu şekilde kan dolaşımınız hızlanacak ve saç kökleriniz daha...
 3. Yanlış güzellik mitleri

  Yanlış güzellik mitleri

  yanlış güzellik mitleri, bilgileri, hataları ve dahası burada arkadaşlar. Güzelleşmek uğruna, biz kadınlar yüzyıllardır bir takım uygulamalar deneriz. Kimi faydalı olur, kimi de bilinçsiz yapıldığında faydalı olmak yerine zararlı olur. İşte onlardan bazılarını, bu yazımızda ele alıyoruz Melek'ler. Hemoroit kremi göz şişliğini dindirir. Tam tersi göz etrafında Preparation H kullanımı...
 4. Diyette Yapılan Yanlışlar

  Diyette Yapılan Yanlışlar

  Diyette Yapılan Yanlışlar neler? Kızlar bir türlü zayıflamayamıyorum ayol ölcem bu hırstan. Acaba yanlış mı yapıyorum ki ben :S Bu yüzden sizden Diyette Yapılan Yanlışlar hakkında bilgiler rica ediyorum.
 5. Yüz Temizliğinde Yapılan Yanlışlar

  Yüz Temizliğinde Yapılan Yanlışlar

  yüz temizliği, yüz temizliği için, yüz temizliğinde yapılan hatalar Sevgili melekler, güzelliğimiz için cilt bakımımızı ihmal etmeyiz. Cilt bakımı içinse öncelikle temizliğine önem vermemiz gerekir. Hepimizin cilt bakımı için uyguladığı çeşitli yöntemler vardır. Kimimiz sabunu yeterli bulurken, kimimiz çeşitli kozmetik markalarını kullanırız. Peki farkında lmadan yanlış uygulamalarla...

Sayfayı Paylaş