1. gülgüzeli

gülgüzeli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0

Hadisin verdiği mesajlar

Konu, 'Hadis-i Şerifler' kısmında gülgüzeli tarafından paylaşıldı.

Enes bin Malik (ra) anlatıyor: Çölden gelen bir bedevi, Peygamber Efendimiz’e (sas) “kıyamet ne zaman kopacak?” diye sordu. Allah Rasulü (sas): “Sen ona ne hazırladın?” dedi.
    Bedevi, “Allah ve Rasulüllah’ın sevgisini amel olarak hazırladım (ben onları çok seviyorum).” Sevgi Peygamberi şöyle buyurdu: “O halde sen sevdiklerinle berabersin.” (Müslim, Bir ve’s-Sıla, 161)

Hadisin verdiği mesajlar

1. Pratik değeri olan sorular sormalıyız ki faydalı şeyler öğrenelim. 2. İnsanın ne bildiği değil, ne kadarıyla amel etttiği önemlidir.
    3. Amele dönüşen sevgi de bir ameldir, ibadettir.
    4. Kimleri seviyoruz. Dikkat! Onlarla beraber olacağız. Dünyada ve ahirette.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Hadisin verdiği mesajlar
    emeğine sağlık

Hadisin verdiği mesajlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hadi sıralayalım...

hadi sıralayalım...

arkadaşlar şimdi size birkaç seçenek sunucam ve siz onları sizdeki önem sırasına göre dizeceksiniz(tabi isterseniz) AŞK HUZUR SEVGİ MUTLULUK SADAKAT AİLE PARA EŞ ÇOCUK HIRS BAĞLILIK DOSTLUK DIŞGÖRÜNÜM KARİYER hadi bakalım melekler buyrun sıralayın. :party:
  2. Hadi git

Hadi git

Çok hoşuma gitti şiir kızlar sizde bir okuyun derim :) AY IŞIĞIYLA YIKANMIŞ BÜTÜN SOKAKLAR, DUPDURU BİR KARANLIK HADİ GİT KORKMUYORUM ARTIK KARANLIKTAN BİLİYORUM AŞK ATEŞİ ZAMAN RÜZGARIYLA SÖNER, BELKİ SAVRULUR BEDENİM BİLİNMEZLERE, BELKİ SAVUNMASIZ KALIRIM HAYATIN ORTASINDA, AMA YİNE DE AY IŞIĞI YIKAR SOKAKLARI, ELBET BULURUM YOLUMU DURMA GİT, IŞIKLARI YANAR BÜTÜN EVLERİN, GÜLEN GÖZLER OLUR,...
  3. hadi bakalim..

hadi bakalim..

ayakta büyüyen sey nedir???? iyi düsünün bi bir bitkii ha one göre cevap yazin arkadaslar
  4. hadi başlayalım :)

hadi başlayalım :)

kıslar özür dilerim ya benim hazırladığım oyun daha önceden varmış :rtfm:

Sayfayı Paylaş