hala oldum ama...

niye her mutluluktan sora cümlenin sonuna bir ama koyarız ; niye bir burukluk yaşatır hayat bize ..o bebegin o sevincin mutluluguna sonuna kadar eremeyiz? biz niye hiç birseyden memnun kalmayı bilemeyız.. hayat hep bize mi oynar bu oyunlarını..

çok çok gecmiş olsun bitanem bence sen bi deişiklik yap ne sadece hala oldugunu onun tatlılıgını, şirinliğini düşün iyileşme safhasına hiç girme bile eminım bu dönem daha kolay atlatılacak bu yolla..

Allah anali,babali,halali...vs buyutsun,hep birlikte uzun yillar..Nasilsa bir noktadan sonra bu durum gelininizin canina tak edecek biri baksada bir iki saat uyusam diyecek.Ev is,yemek,bebek bakimi,uykusuzluk hic de kolay degil,bulmus da bunuyor canim,yinede kendi istegi birazda boyle denesin bakalim.Sutu ya gelmedi tam olarak yada bebege yetmiyor,emzirmenin yaninda hazir sutte vermeli.

tşkrler seerose :) sütü var yetmediğinden değil bebek ememiyor emme refleksi gelişeck inş. şimdi daha iyi ek olarak süt verilmez sakıncalı mamayada alışmaması lazım yoksa annesini emmez.

Hayırlı uğurlu olsun öncelikle.Ama ben burda gelininizi haklı buluyorum.Neticede insan kendi çocuğuna ismini koyamayacaksa sinirlenmek de çok haklı.Ben olsam aynı tepkiyi gösterirdim.Bence abiniz burda çok hatalı.O çocukta sadece abinizin söz hakkı yok.Üstelik de bebeğin annesi olarak en çok onun hakkı o bebeğin ismini koymak,hatta babanızın isteğinden daha önemli.Hafta sonları sizde kalıyor olabilir ama her gün kalmak daha farklı bir durum.Neticede yeni doğum yapmış,ilk heyecanlarını eşiyle baş başa yaşamak isteyebilir.En basiti yaz ayına girdik,evinde şortla oturmak isteyebilir.Banyo yapmak isterken rahat olamayabilir.Eşiyle yalnız kalmak isteyebilir.40 gün az bir süre değil,sadece hafta sonlarında kalmakla 40 gün aynı evde kalmak asla bir olamaz.Bence sizin biraz daha anlayışlı olmanız gerekir.Sonuçta yeni doğum yapmış,ilk heyecanları şimdi.Sonrasında zaten bu durum düzelecektir.Sizi tekrar tebrik ederim.Allah analı babalı,sağlıkla huzurla ve mutlulukla büyütmeyi nasip etsin.

tşkkr ederim Kubur amin sağol, çok sert yaklaşmışsın :) tabii kide haklı olduğu nokta var isim konusunda çok haklı verdiği tepki çok YANLIŞŞ bizim evde de rahat edecektir babam akşamdan akşama eve geliyor onunla aynı odada oturmayacak istediği gibi oturabilir di ona tahsis ettiğimiz odada, birlikte oturanlar ne yapsın onların canı yok mu?? hadi biz yanlış düşünüyoruz eş dostta mı yanlış düşünüyor burada kalma konusunda...

niye her mutluluktan sora cümlenin sonuna bir ama koyarız ; niye bir burukluk yaşatır hayat bize ..o bebegin o sevincin mutluluguna sonuna kadar eremeyiz? biz niye hiç birseyden memnun kalmayı bilemeyız.. hayat hep bize mi oynar bu oyunlarını..

çok çok gecmiş olsun bitanem bence sen bi deişiklik yap ne sadece hala oldugunu onun tatlılıgını, şirinliğini düşün iyileşme safhasına hiç girme bile eminım bu dönem daha kolay atlatılacak bu yolla..

tşkkr ederim belen sağol :) o da zamanla hatasını anlayacak benim böyle kaynanam kayınpederim görümcem olsa otururum kendime de bebeğime de baktırırım bize de öylesi denke gelmez :S:S

tşkrler seerose :) sütü var yetmediğinden değil bebek ememiyor emme refleksi gelişeck inş. şimdi daha iyi ek olarak süt verilmez sakıncalı mamayada alışmaması lazım yoksa annesini emmez.

Benim yegenim daha biraylik bile degil,emme refleksi de var fakat anne sutu ile doymuyor,anne sutunun yaninda ek sut iciyor,6O ml sonra doyuyor,anne sutu ile bir saatte uyaniyor uykusundan acikiyor.Doktorumuz sut yetmiyor dedi,simdi geceleri ek sut iciyor.Daha cok kucuk sizinki insallah sutu yerli gelir doymasi icin.

Benim yegenim daha biraylik bile degil,emme refleksi de var fakat anne sutu ile doymuyor,anne sutunun yaninda ek sut iciyor,6O ml sonra doyuyor,anne sutu ile bir saatte uyaniyor uykusundan acikiyor.Doktorumuz sut yetmiyor dedi,simdi geceleri ek sut iciyor.Daha cok kucuk sizinki insallah sutu yerli gelir doymasi icin.

canım benim bildiğim kadarıyla bebeğe süt verilmez ilk defa süt verildiğini duyuyorum açıkcası mama verilir herzaman bunu biliyorum ben

tşkkr ederim Kubur amin sağol, çok sert yaklaşmışsın :) tabii kide haklı olduğu nokta var isim konusunda çok haklı verdiği tepki çok YANLIŞŞ bizim evde de rahat edecektir babam akşamdan akşama eve geliyor onunla aynı odada oturmayacak istediği gibi oturabilir di ona tahsis ettiğimiz odada, birlikte oturanlar ne yapsın onların canı yok mu?? hadi biz yanlış düşünüyoruz eş dostta mı yanlış düşünüyor burada kalma konusunda...
Aslında amacım sert yaklaşmak değildi :) Sadece dışardan objektif olarak yaklaşıp onu da anlamak istedim.Verdiği tepkide de kendine göre haklı aslında,çünkü bebeğin ismi bir daha değişmeyecek,abinizin yaptığı yanlışın ömür boyu hatası yok,gelininiz bir kimliği yırtmış çok mu,bir de böyle düşünmek lazım.Babanız tabi ki akşamdan akşama gelebilir eve,ama sizin yanınızda da rahat hareket edemeyebilir,akşam olunca yanınızda oturmayınca da ayıp olur babanıza ve sizlere karşı.Neticede rahatça uzanmak istese de hep tedirgin olur.Bu sefer odadan çıkmıyor,yanınıza gelmiyor diye huzursuz olursunuz.İnsanın evi gibi yok derler ya,aynen öyle işte.Üstelik abinizle baş başa da kalamaz,ne kadar özel odaları olsa da kısıtlanmış olurlar.Bir de işin bu yönünü düşünmek lazım.Eşinden beklediği ilgiyi ve sevgiyi sizlerin yanında rahat göremez,ya da o eşine farklı şekilde yaklaşamaz sizin yanınızda.İnsan eğer birinin kusurunu bulmak isterse,kimse kimseye katlanamaz zaten.Siz hala olmanın keyfini çıkarın.Çocuğunuz var mı bilmiyorum ama bir de kendinizi onun yerine koyun,ve doğum yaptıktan sonra eşinizle yalnız kalmak isteyip istemeyeceğinizi düşünün.Ama diyorum ya önemli olan dünyalar tatlısı bir bebeğin hayatınıza girmiş olması.Siz bunun sadece keyfini çıkarın.

slm cnm ilk önce hayarli olsun allah anali babali büyütsün diger konuya gelince kusura bakma ama ben gelininize hak veriyorum bende ilk dogum yaptigimda bebegime tek basima bakamyi tercih edenlerdenim cünki ilk heyecanim ilk mutlulugum bunu esimle yanliz bi evde paylasmak cok daha güzel evet cok uykusuz kaldim ev di esdi bebekti cok zorlandim ama yinede onun sevinci mutlulugu herseyi unutturdu bana sizin evde kalsa annen olcak baban olcak belliki sende olcaksin evet siz cok cok iyi bakarsiniz bundan hic süpemiz yok ama siz ne kadar iyi bakarsaniz bakin gelininiz rahat edemicektir insanin kendi evi gibisi varmi ya eger yardim etmek istiyorsaniz sen git yardim et bebekle ilgilen v.s yengene yardim et isim konusuna gelince evet sert bi tekpi vermis ama o konudada hakli ya ne vardi abin onun dedigi ismide yazdirsaydi kusura bakma ama benim düsüncem bu arkadasim

bebeğinizi allah analı babalı büyütsün.bende bekarım ama bence gelininiz haklı..ilk bebeği onunla iç içe olmak ister..kocasıyla olmak ister..ilk heyecanını yaşamak ister..ne olursa olsun insan kendi evinde rahatlığı hiç bir yerde bulamaz..

Aslında amacım sert yaklaşmak değildi :) Sadece dışardan objektif olarak yaklaşıp onu da anlamak istedim.Verdiği tepkide de kendine göre haklı aslında,çünkü bebeğin ismi bir daha değişmeyecek,abinizin yaptığı yanlışın ömür boyu hatası yok,gelininiz bir kimliği yırtmış çok mu,bir de böyle düşünmek lazım.Babanız tabi ki akşamdan akşama gelebilir eve,ama sizin yanınızda da rahat hareket edemeyebilir,akşam olunca yanınızda oturmayınca da ayıp olur babanıza ve sizlere karşı.Neticede rahatça uzanmak istese de hep tedirgin olur.Bu sefer odadan çıkmıyor,yanınıza gelmiyor diye huzursuz olursunuz.İnsanın evi gibi yok derler ya,aynen öyle işte.Üstelik abinizle baş başa da kalamaz,ne kadar özel odaları olsa da kısıtlanmış olurlar.Bir de işin bu yönünü düşünmek lazım.Eşinden beklediği ilgiyi ve sevgiyi sizlerin yanında rahat göremez,ya da o eşine farklı şekilde yaklaşamaz sizin yanınızda.İnsan eğer birinin kusurunu bulmak isterse,kimse kimseye katlanamaz zaten.Siz hala olmanın keyfini çıkarın.Çocuğunuz var mı bilmiyorum ama bir de kendinizi onun yerine koyun,ve doğum yaptıktan sonra eşinizle yalnız kalmak isteyip istemeyeceğinizi düşünün.Ama diyorum ya önemli olan dünyalar tatlısı bir bebeğin hayatınıza girmiş olması.Siz bunun sadece keyfini çıkarın.

tamam güzel yaklaşıyosunuz olaya farklı boyuttan bakıyorsunuz bunları bende düşünüyorum ama inan ki ona kimse karışmıyor benim yanımda oynaşıyorlar bile yanii bu tamamen farklı bişey evinde de dinlenmiyor ki ben yada annem oradayken... neyse zaten olan oldu benim kırgınlıklarım kaldı :S ben bekarım ama o kadar çok bebek baktım ki anaç duygularımda oldukça yüksektir :)

Geri