1. SadmiN

SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.159
    Ödül Puanları:
    113

Haluk Levent - Samoslu Dimitris

Konu, 'G-H Harfli Şarkılar' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Torbalıdan aldım sapla samanı Vurdum selcuk ustune
    Rakımı hazırlamıs dımıtrıs
    Samos'un tepesıne

Aynı sazı calarız
    Akdenız'ın ustune
    Dımıtrıs canım dostum
    Sımdı tarıhe kuskun

Balıklar senı dınlemez gulum
    Sarkılar soyler halkım
    Aynı sazı calarız
    Akdenız'ın ustune

Haluk Levent - Samoslu Dimitris konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Haluk Levent

Haluk Levent

26 Kasım 1968 yılında Adana'da doğdu. İlk ve ortaokulu Sabancı İlk Öğretim Okulu'nda okudu. Ortaokul sıralarındaki taklit yeteneği onu tiyatro çalışmalarına yöneltti. Liseyi Adana Atatürk Lisesi'nde okudu. Haluk Levent'in tiyatro faaliyetleri lise yıllarında da devam etti. Liseden sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Mühendisliği'ni kazandı, bir yıl okudu fakat devam etmedi. Sonra Ankara...
  2. Haluk Levent - Anlamadın

Haluk Levent - Anlamadın

Savurdun bu gençliği Aşkın kör bahçesini Güneşi yağdırdım karbeyaz düşlere Sen beni anlamadın Aşılmaz duvarları Toz ettim yüreğimde Aşkın kör pençesi saplandı gönlüme Sen beni anlamadın Anlamadın, anlamadın Bir kez olsun sen beni anlamadın Bu kentin akşamları Son bulur gözlerimde Kelebekler özgürdür hislerime tutsak Sen beni anlamadın Aşılmaz duvarları Toz ettim yüreğimde...
  3. Haluk Levent - Anadolu Diyarında

Haluk Levent - Anadolu Diyarında

Anadolu dıyarında dumansız kaldım Sardım dort bır yanıma umut dert sardım Sesını duymak ıcın yollara kaldım Daglar benı nıce nıce eylesın Dostum gelmez daglar nıce eylesın Anadolu dıyarında agaclı yollar Dokulur sevdasız kalan yapraklar Gocturur kusları soguk ruzgarlar Daglar benı nıce nıce eylesın Dostum gelmez daglar nıce eylesın
  4. Haluk Levent - Akşamlar

Haluk Levent - Akşamlar

Unutamam ki yaşanılan anıların bana verdiği acıları Memleketim çok uzak artık yaban gülüm boş diyarlarım Benzemiyor şehirler gözlerine, saçlarına güneşin kanı Yok yok demek kolay, hasret kokar akşamları Akşamlar akşamlar seni benden çaldılar Akşamlar akşamlar seni bana yazdılar Ürkütmüyor yokluğun kadar hiçbir şey Alay eder kent ışıkları Arıyorum arıyorum tenini, geçit vermiyor aşk duvarları...
  5. Haluk Levent - Acılara Tutunmak

Haluk Levent - Acılara Tutunmak

Acı çekmek özgürlükse özgürüz ikimizde O yuvasız çalı kuşu bense kafeste kanarya O dolaşmış daldan dala savurmuş yüreğini Ben bölmüşüm yüreğimi baş kaldıran dizelere Aramakmış oysa sevmek özlemekmiş oysa sevmek Bulup bulup yitirmekmiş düşsel bir oyuncağı Yalanmış hepsi yalan yalanmış hepsi yalan Sevmek diye bir şey varmış sevmek diye bir şey yokmuş Acı çektim günlerce acı çektim susarak Şu...

Sayfayı Paylaş