Hamile kalma ihtimalim var mı?

Asyaarma

Yeni Üye
Üye
Hamile kalma ihtimalim var mı?
Merhaba arkadaşlar.Geçen ocak ayının beşi gibi regl olmuştum.Bu ay yani şubat ayının ikisinde ve üçünde adet geciktirici hap kullandım reglim yakın olduğu içün.4şubatta da ilişkiye girdim ve yanlışlıkla içine boşalma durumu oldu ve hemen yarım saat içinde ella ertesi gün hapı aldım.O günün akşamı önce kahverengi akıntı daha sonra da kırmızı kanamam oldu ve ertesi günlerde de yaklaşık dört gün adet kanamam gibi kanamam oldu ki zaten tam da adet zamanlarımdı.Yani bu ayın dördü beşi gibi normalde adet olmam gerekiyordu ocak ayına bakarak.Sizce hamile olma ihtimalim var mı çünkü haptan bir gün sonra regl oldum gibi ?Yardımcı olursanız sevinirim

Her ne kadar adet döneminiz olsada kanamanız ella kaynaklı olabilir bu nedenle net olarak durumunuz hakkında bilgi veremiyoruz. Ancak olası yorumlar yapabiliriz . Ella hap gebelilkten % 100 orumuyor etkinliği % 85-90 dır. Elleya bağlı olarak kanama gerçekleşmiş olabilir, ilişki gebelikle sonuçlanabilir. Durumunuz hakkında bilgi edinmek için ancak gebelik testi yapabilirsiniz.

Her ne kadar adet döneminiz olsada kanamanız ella kaynaklı olabilir bu nedenle net olarak durumunuz hakkında bilgi veremiyoruz. Ancak olası yorumlar yapabiliriz . Ella hap gebelilkten % 100 orumuyor etkinliği % 85-90 dır. Elleya bağlı olarak kanama gerçekleşmiş olabilir, ilişki gebelikle sonuçlanabilir. Durumunuz hakkında bilgi edinmek için ancak gebelik testi yapabilirsiniz.
Pe

İstediğiniz zaman yapabilirsiniz.
Öncelikle yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.Sadece merak ettiğim son bir şey var.Şimdi ben ilişkiden sonra ella hapı kullandım ama ilişkiye de adet dönemime çok yakın bir zamanda girmiştim.İlişkinin hemen ertesi günü normal regl gibi regl oldum fakat siz kanamanın ella mı yoksa normal regl mi olduğunu bilemeyeceğimiz içğn test yapın dediniz.Bu dyrumda benim merak ettiğim şey şu genelde gebelik testleri içün adet gecikmesini beklememiz gerekiyormuş internette yazanlara göre fakat benim bir sonraki adetime daha yaklaşık 20 gün var .Bu yüzden de daha çok var.Bu durumda ben ilişkiden yaklaşık iki hafta sonra kanda gebelik testi yaptırırsam kesin bir sonuca ulaşır mıyım?

Rica ederim.. Evet uzmanların tavsiyesi bu yönde. Gebelik testlerinin adet gecikmesinden sonra yapılması uygun olur. Ancak sizin bir dahaki adet dönemini beklemenize gerek yok. Zira daha yakın zamanda adet dönemine yakın ilişkide bulunmuşsunuz ve bir kanama gerçekleşmiş bu adet kanamsı da olabilir ilaca bağlı kanama da. Bu durumda bugün yarın kan testi yaptırmanız net sonucu verecektir.

Rica ederim.. Evet uzmanların tavsiyesi bu yönde. Gebelik testlerinin adet gecikmesinden sonra yapılması uygun olur. Ancak sizin bir dahaki adet dönemini beklemenize gerek yok. Zira daha yakın zamanda adet dönemine yakın ilişkide bulunmuşsunuz ve bir kanama gerçekleşmiş bu adet kanamsı da olabilir ilaca bağlı kanama da. Bu durumda bugün yarın kan testi yaptırmanız net sonucu verecektir.
Çok teşekkür ederim

Geri