Hamile kalmak için beslenme önerileri

Uzman SühaN

Administrator
Hamile kalmak için beslenme önerileri
Yaratıcı vücudun sağlıklı beslenmesine yardımcı olmak için gıdalar yaratmıştır. Vücut optimal düzeyde beslendiğinde ve sağlıksız gıdalardan kaçındıktan sonra vücut kendini onarabilir ve kendini yeniden inşa edebilir. Bu doğurganlık için, özellikle altta yatan bir dengesizlik veya doğurganlık sorunu varsa çok yararlıdır .Beslenme ve doğurganlık birbirine bağlıdır. Siz ve eşiniz sağlıklı ve dengeli bir diyet yaparsanız , gebe kalma şansınızı artırabilirsiniz . Sağlıklı beslenme, basitçe, farklı gıda gruplarından çeşitli gıdalar almak demektir. Dengeli bir diyetin uygulanması ve uyum sağlamanız size gebelik için mükemmel bir başlangıç olacaktır. Bu makaledeki rehberlik, doğurganlık ile ilgili diyet planınızı düşündüğünüzde doğru yiyecek tercihlerini yapmanıza yardımcı olacaktır.
hamile kalmak için beslenme.jpg


Sağlıklı bir diyetin korunması bir kadının hayatının her noktasında önemlidir, ancak gebelik düşünmeye çalışırken çok önemlidir.Gelecekteki bebeğinizde sağlıklı bir beyin fonksiyonu sağlamaya yardım etmeyi düşünmeden önce folik asit alın. Ve gebe kalma planınız varsa mutlaka hekim muayenesinden geçin.Üreme ile ilgili bir probleminizin olup olmadığını öğrenin.


Kaçınılması gereken gıdalar:


Kırmızı et : Çok fazla kırmızı et, vücudun içindeki amonyak miktarını arttırır ve bu da uterustaki yumurtanın implantasyonuna müdahale edebilir. Kırmızı et, ayrıca asitliği artırdığı ve sperm aktivitesini etkilediği için erkekler için zararlı olabilir; Sperm alkalin koşullarda daha iyi performans gösterir.

Rafine şeker : Çok fazla rafine edilmiş şeker insülin direncine yol açabilir, bu da ovulasyona neden olan ve kadın infertilitesinin önde gelen nedenlerinden biri olan PCOS a neden olabilir veya şiddetlendirebilir.


Organik Olmayan Tavuk : Geleneksel olarak yetiştirilen tavuk, hormon dengesini ve sağlığını olumsuz yönde etkileyebilen antibiyotikler ve hormonlarla doludur.


Tüketmeniz gereken gıdalar


Somon


Somon, üreme organlarına kan akışını kontrol ettiği kanıtlanmış Omega-3 Yağ Asitleri ile doludur.

İncir

İncir , sağlıklı yumurta ve yumurtlama için önemli olan çok miktarda demir içerir.Yumurtlamayı çok iyi sağlamaktadır.


Fasulye


Fasulye yalın bir proteindir ve doğurganlık ve libido artışına yardımcı olan demir ile doludur. Düşük demir seviyeleri, ovulasyon sağlıklı bir yumurta üretmediğinde anovülasyona neden olabilir.

Yeşil yapraklı besinler

Ispanak, roka ve brokoli gibi koyu yapraklı yeşillikler, yumurtlamayı iyileştirdiği gösterilen yüksek miktarda B vitaminine sahiptir.Yeşillikler doğal olarak bir kadının libidosunu arttırır.


Maca Kökü


Maca kökü, enerjiyi arttırarak, bağışıklık sistemini güçlendirerek ve hayati mineraller ve besin maddeleri sağlayarak erkeklerde ve kadınlarda doğurganlığı artırır. Maca Kökü demir ve iyot ile doludur.


Turuncu ve Sarı Sebzeler


Turuncu ve sarı sebzeler, beta karoten ve antioksidanlar açısından zengin bir kaynaktır. Beta karoten hormonal dengesizliğin düzeltilmesine yardımcı olur ve aynı zamanda düşük olasılığını azaltır.


Tatlı Patates, Havuç ve Bezelye


Bu sebzeler düzensiz menstrüel döngülerle ilgili sorunlardan kurtulmanıza yardımcı olur . Bu sebzeler aynı zamanda doğurganlığınızı artırmaya yardımcı beta karoten içerir.


Süt Ürünleri


Süt ve süt ürünleri ile yağsız hayvan proteini kadınlarda FSH ve LH gibi fertilite hormonları üretir. Bunları günlük diyetinize eklerseniz yakında hamile kalırsınız.


C vitamini


Papaya, yaban mersini, portakal, çilek ve kivi gibi meyveler, gebe kalmaya çalışan kadınlara besin değeri sunar.


Su

Vücudunuzu nemli tutmak, üreme organlarınızın düzgün çalışmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda spermlerin servikse ulaşmasına yardımcı olur. Doğurganlık gücünü artırmak için taze ve filtrelenmiş su için..Diyetinize yeterince protein, demir, çinko, vitamin C ve D vitamini eklediğinizden emin olun.Herhangi bir gıda duyarlılığını tanımlamak önemlidir. Kimliği belirsiz hassasiyetler doğurganlığı olumsuz yönde etkileyebilir; ayrıca baş ağrısı, mide ekşimesi, gaz, şişkinlik ve kilo vermeye neden olabilir.Unutmayın, yediğiniz yiyeceklerin ne kadar çabuk gebe kalacağınız üzerinde büyük bir etkisi vardır. Bu nedenle, yukarıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurun ve günlük diyetinizde taze meyve, sebze ve su alımını artırın. Süt ürünleri ve sebze proteinleri eklemek beta karoten, vitamin C, folik asit ve demir nedeniyle hızlı bir şekilde hamile kalmanıza yardımcı olacaktır.
 
Üst