Hamile kalmak için beslenme önerileri

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
#1
Hamile kalmak için beslenme önerileri
Yaratıcı vücudun sağlıklı beslenmesine yardımcı olmak için gıdalar yaratmıştır. Vücut optimal düzeyde beslendiğinde ve sağlıksız gıdalardan kaçındıktan sonra vücut kendini onarabilir ve kendini yeniden inşa edebilir. Bu doğurganlık için, özellikle altta yatan bir dengesizlik veya doğurganlık sorunu varsa çok yararlıdır .Beslenme ve doğurganlık birbirine bağlıdır. Siz ve eşiniz sağlıklı ve dengeli bir diyet yaparsanız , gebe kalma şansınızı artırabilirsiniz . Sağlıklı beslenme, basitçe, farklı gıda gruplarından çeşitli gıdalar almak demektir. Dengeli bir diyetin uygulanması ve uyum sağlamanız size gebelik için mükemmel bir başlangıç olacaktır. Bu makaledeki rehberlik, doğurganlık ile ilgili diyet planınızı düşündüğünüzde doğru yiyecek tercihlerini yapmanıza yardımcı olacaktır.
hamile kalmak için beslenme.jpgSağlıklı bir diyetin korunması bir kadının hayatının her noktasında önemlidir, ancak gebelik düşünmeye çalışırken çok önemlidir.Gelecekteki bebeğinizde sağlıklı bir beyin fonksiyonu sağlamaya yardım etmeyi düşünmeden önce folik asit alın. Ve gebe kalma planınız varsa mutlaka hekim muayenesinden geçin.Üreme ile ilgili bir probleminizin olup olmadığını öğrenin.
Kaçınılması gereken gıdalar:

Kırmızı et : Çok fazla kırmızı et, vücudun içindeki amonyak miktarını arttırır ve bu da uterustaki yumurtanın implantasyonuna müdahale edebilir. Kırmızı et, ayrıca asitliği artırdığı ve sperm aktivitesini etkilediği için erkekler için zararlı olabilir; Sperm alkalin koşullarda daha iyi performans gösterir.
Rafine şeker : Çok fazla rafine edilmiş şeker insülin direncine yol açabilir, bu da ovulasyona neden olan ve kadın infertilitesinin önde gelen nedenlerinden biri olan PCOS a neden olabilir veya şiddetlendirebilir.


Organik Olmayan Tavuk : Geleneksel olarak yetiştirilen tavuk, hormon dengesini ve sağlığını olumsuz yönde etkileyebilen antibiyotikler ve hormonlarla doludur.
Tüketmeniz gereken gıdalar

Somon

Somon, üreme organlarına kan akışını kontrol ettiği kanıtlanmış Omega-3 Yağ Asitleri ile doludur.
İncir
İncir , sağlıklı yumurta ve yumurtlama için önemli olan çok miktarda demir içerir.Yumurtlamayı çok iyi sağlamaktadır.

Fasulye

Fasulye yalın bir proteindir ve doğurganlık ve libido artışına yardımcı olan demir ile doludur. Düşük demir seviyeleri, ovulasyon sağlıklı bir yumurta üretmediğinde anovülasyona neden olabilir.
Yeşil yapraklı besinler
Ispanak, roka ve brokoli gibi koyu yapraklı yeşillikler, yumurtlamayı iyileştirdiği gösterilen yüksek miktarda B vitaminine sahiptir.Yeşillikler doğal olarak bir kadının libidosunu arttırır.

Maca Kökü

Maca kökü, enerjiyi arttırarak, bağışıklık sistemini güçlendirerek ve hayati mineraller ve besin maddeleri sağlayarak erkeklerde ve kadınlarda doğurganlığı artırır. Maca Kökü demir ve iyot ile doludur.

Turuncu ve Sarı Sebzeler

Turuncu ve sarı sebzeler, beta karoten ve antioksidanlar açısından zengin bir kaynaktır. Beta karoten hormonal dengesizliğin düzeltilmesine yardımcı olur ve aynı zamanda düşük olasılığını azaltır.

Tatlı Patates, Havuç ve Bezelye

Bu sebzeler düzensiz menstrüel döngülerle ilgili sorunlardan kurtulmanıza yardımcı olur . Bu sebzeler aynı zamanda doğurganlığınızı artırmaya yardımcı beta karoten içerir.

Süt Ürünleri

Süt ve süt ürünleri ile yağsız hayvan proteini kadınlarda FSH ve LH gibi fertilite hormonları üretir. Bunları günlük diyetinize eklerseniz yakında hamile kalırsınız.

C vitamini

Papaya, yaban mersini, portakal, çilek ve kivi gibi meyveler, gebe kalmaya çalışan kadınlara besin değeri sunar.

Su
Vücudunuzu nemli tutmak, üreme organlarınızın düzgün çalışmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda spermlerin servikse ulaşmasına yardımcı olur. Doğurganlık gücünü artırmak için taze ve filtrelenmiş su için..

Diyetinize yeterince protein, demir, çinko, vitamin C ve D vitamini eklediğinizden emin olun.Herhangi bir gıda duyarlılığını tanımlamak önemlidir. Kimliği belirsiz hassasiyetler doğurganlığı olumsuz yönde etkileyebilir; ayrıca baş ağrısı, mide ekşimesi, gaz, şişkinlik ve kilo vermeye neden olabilir.Unutmayın, yediğiniz yiyeceklerin ne kadar çabuk gebe kalacağınız üzerinde büyük bir etkisi vardır. Bu nedenle, yukarıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurun ve günlük diyetinizde taze meyve, sebze ve su alımını artırın. Süt ürünleri ve sebze proteinleri eklemek beta karoten, vitamin C, folik asit ve demir nedeniyle hızlı bir şekilde hamile kalmanıza yardımcı olacaktır. 
  Bebek isteyipte olmayan çiftlere bitkisel öneriler hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Polistik over sendromu olanlar hamile kalmak için ne yaptınız Polistik over sendromu olanlar hamile kalmak için ne yaptınız
kızlar 2 senedir pkoluyum ve ilaç kullanmadan adet olamiyom benim gbi olup hamile kalan varmı umudum tûkeniyo cnku
Soru-Cevap 1
Kırk yaşında olanlar hamile kalmak için ne yapmalı ? Kırk yaşında olanlar hamile kalmak için ne yapmalı ?
Yaşam ve koşulları bazen hayallerimizi ertelememize neden olabiliyor. Buda bazı şeyleri kaçırdığımızı düşündürebilir. Kimimiz kariyerimize yoğunlaşmak için anne olmaktan vazgeçtik. Veya doğru eşi henüz bulamadık .Yada hiç bir neden...
Gebelik 1
beta hcg ve gebelik ? bhcg sonradan yükselir mi adetime 8 gün var beta hcg ve gebelik ? bhcg sonradan yükselir mi adetime 8 gün var
kızlar ovulasyondan snra mide bulantısı ve yanması bas dönmesi agzımda acı bir tat var belimde kısa kısa egilip kalktıgımda agrı olusuyor bas agrısı ve kasık agrısı özellikle sol arada sag ani kalkıslarda filan basım dönüyo tuafım böyle salak...
Bilmedikleriniz 3
hamile olabilirmiyim kızlar dua bekliyorum sizden ? hamile olabilirmiyim kızlar dua bekliyorum sizden ?
kızlar ovulasyondan snra mide bulantısı bas dönmesi agzımda acı bir tat var belimde kısa kısa egilip kalktıgımda agrı olusuyor bas agrısı ve kasık agrısı özellikle sol arada sag adetime su an tam 8 gün var 2 gün önce kan testi yaptırdım beta...
Bilmedikleriniz 1
Bebek isteyipte olmayan çiftlere bitkisel öneriler Bebek isteyipte olmayan çiftlere bitkisel öneriler
Her çift evlendikten bir süre sonra bir evlat sahibi olmak ister. Eğer çiftler de herhangi bir sağlık problemi yoksa bu isteklerine kısa sürede kavuşurlar. Ama bazı çiftler için bu süreç bazen zaman alabilir. Normal yolla bebek sahibi...
Alternatif Tıp 1

Benzer Konular