Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Hamile kalmak için kalça altına yastık konurmu?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  hamile kalma pozisyonları,hamile kalmayı kolaylaştıran pozisyon,hamile kalmak için nasıl pozisyon almalı,hamile kalma hakkında bilgiler


  Sayfamıza anne olmak isteyen bir çok bayan tarafından sorulan sorulardan biride hamile kalmak için pozisyon önemlimi,aldığım pozisyon gebe kalmamı engellermi?Cinsel ilişki sıklığı gebelikte önemlimi ?Hamile kalmak için öncelikle bir gün arayla birlikteliğin olmasını tavsiye ederiz.


  Ayrıca birliktelik sonrası kalçanızın altına yastık koyup yarım saat uzanmanız gebe kalmanıza yardımcı olucaktır.Birliktelik sonrası hemen lavaboya kaçmayın,vajinal duştan uzak durun.Ayrıca hamile kalmak istiyorsanız vazelin,ve kayganlaştırıcı gibi kimyasal içerikli jellerden uzak durun.Birliktelik öncesi eşinize türk kahvesi içirin.Türk kahvesi spermi güçlendirir.Hamile kalmaya yardımcı bir çok yazımız sitemizde mevcut.Hamile kalmaya yardımcı bilgileri okumak için aşağıdaki linki lütfen tıklayın.  Bebek istiyoruz nasıl hamile kalırım ?


  < Konu Resmi..>  En çok kullanılan gebe kalma şekillerından biridir. Bu şekilde kadın dizleri ile erkeğin omuzlarına dayanır. Daha çok kilolu bayanların kullanması gerektiği bir yöntemdir bu yöntem sayesinde erkekten gelen menilerin rahim ağzında birikmesi sağlanmış olur böylelikle gebe kalma olasılığı artar.

  Diğer yolla yapılan bu birleşmede rahim tamamen arkaya dönük olmalıdır. Kadın diz çöker şekildedır. Bu birleşmede erkekten gelen meniler tamda rahim kanalına ulaşır. Gebe kalma olasılığı çok yüksek bir şekildur.

  En çok kullanılan ve en alışagelmiş şekildur. Erkek üsttedir kadınla yüz yüzedir. Kadınlar bu şekilu severler. Çiftler genelde cinsel birleşmeye bu şekilla başlar. Erkek tatminı ertelemek için ilişki sırasında şekiller deneyebilir ama en son tatmin olurken bu şekila dönerek ilişkiye son vermek iki tarafı da çok mutlu eder. Diğer adı misyoner şekiludur.

  En sık kullanılan hamile kalma şekillerındandır. Misyoner, hamile kalma şekilu denir. Bu şekil çiftler için daha elverişli bir şekildur. Çiftler daha uyumlu olurlar. Çiftleri gevşeterek rahatlamalarına olanak sağlar.

  Misyoner şekil çiftleri özellikle kadını gevşeterek rahatlamasını sağlar. Birleşmeyi kolaylaştırır, atılan meniler rahim kanalına kadar ulaşır bu durum gebe kalma olasılığını çok arttırır. Erkeğin alt karın darbeleri ilişkiye ayrı bir boyut ve haz katar.

  Misyoner şekil aynı zamanda çiftlerin birbirlerini okşamasına ve öpüşmelerine de olanak sağlar. Bu şekilun sağladığı derin birleşme sayesinde kadınların gebe kalma olasılığı çok yüksektir. Sık şekil değişikliği ve hareket özgürlüğünden hoşlanan bayanları biraz rahatsız edebilir.

  Bu şekil misyoner şekila çok benzer tek farkı kadın üstte erkek alttadır. Çiftler yüz yüze dönüktürler. Kadın erkeğin üstünde ata biner şekildedır.

  Yukarıdaki şekilun devamı olarak kadın cinsel birleşimnin şiddetini ve süresini elinde tutma olanağı sağlayarak bu ilişkide gücün kendinde olduğunu ve denetiminde olduğunu gösterir. Bu şekilun devamında diz çökmüş olarak başlayıp şekilde değişebilir.

  Örneğin bu şekilde yine yukarıdaki şekilun devamı olarak çiftler ayrılmadan birbirlerine sarılarak cinsel birlikteliğe devam edebilirler. Birçok uzmana göre bu şekil çiftlere çok haz veren bir şekildur.

  Bu şekilde en sık kullanılan hamile kalma şekillerındandır. Burada kadın erkeğin ağırlığından kurtulduğu için pelvis darbeler yaparak cinsel birlikteliğin derinliğine ulaşabilir. Bu durumda erkek Partnerini dokunarak tatminın gecikmesini sağlayabilir. Çiftler için son derece haz veren bir şekildur.

  Bu şekilde erkek ve kadın ayakta cinsel birleşimde bulunmaktadır. Bu da çiftler arasındaki cinsel birleşmeyi iki taraf içinde doyurucu yapar. şekilde da görüldüğü gibi tam birleşme sağlandığı için erkekten gelen meniler hiç zorlanmadan rahim ağzına ulaşmaktadır. Ama şekil uzun süreli olmadığından meniler tutunamazlar.

  Kaşık şekilu denilen bu şekilde fazla kilosu olan ya da sırt rahatsızlığı olanlar için daha uygun olabilir. Bunu yüz yüze yapabileceğiniz gibi “kaşık” şekilunda da yapabilirsiniz. Kaşık şekilunda erkek, kadın (bayan) cinsel organıya kadının arkasından ulaşır. Bu şekil, meniin rahim boynuna yakın yerde birikmesine izin verir. Bu cinsel birliktelikte hamile kalma ihtimali çok yüksek şekiller arasındadır.

  Misyoner şekilu ve bu şekilun çeşitli varyasyonlarını kullanarak hamile kalmak mümkündür. Çünkü çok rahattır ve vücut temasının iyi bir şekilde kurulmasına müsaade eder.

  Eşler yüz yüzedir, öpüşebilirler ve ilişki esnasında birbirlerini kavrayabilirler. Kadın hareket ederken kısmen özgürdür ama erkek ağırlığını elleri ve dizlerini kullanarak kadının vücuduna ne kadar vermesi gerektiğini ayarlayabilir.

  Döllenmenin gerçekleşmesi için en iyi şekildur, çünkü kadın sırt üstü uzandığında kadın (bayan) cinsel organısı rahme doğru aşağı hareket eder, meniin rahim ağzından rahim içine ulaşması kolaylaşır.

  Misyoner şekilu ayrıca erkek cinsel organıin kadın (bayan) cinsel organının daha derinine ulaşmasına izin verir, dolayısıyla boşalmadan hemen sonra meni direkt olarak rahme girer.

  Hamile kalmak için en uygun koşul erkek tarafından gönderilen menilerin kadın (bayan) cinsel organı içerisinde olabildiğince uzun süre kalmasıdır. Bu durum hamile kalma olasılığını arttırmaktadır.

  Kadınlarında hamilelik gerçekleşmesi için yapmaları gereken bazı uygulamalar vardır. Örneğin; misyoner şekilla cinsel birliktelik gerçekleştiren çiftler ilişki sonrası kadın belinin altına bir yastık yerleştirerek 1 saat kadar beklemesi menilerin rahim ağzında daha uzun süre tutulmasını sağlar ve böylece gebe kalma olasılığı artacaktır.

  Diğer yandan diz dirsek şekilu bebek isteyen çiftler için en uygun şekildur. Bu birliktelikten sonrada kadın belinin altına çok kalın olmaya bir yastık koyarak 1 saat kadar beklemelidir. Bu şekilde da misyoner şekilunda olduğu gibi meniler daha uzun süre rahim ağzında tutulacaktır. Bu durum gebe kalma olasılığını yükseltir.

  Ayakta, oturarak ve kadının üstte olduğu şekillerda meniler yerçekimine uygun davranarak aşağı doğru hareket edeceklerdir.

  Bundan dolayı gebe kalmak için uygun şekiller değildirler. Bu şekillerdan kendinize en uygun olanını seçerek hamile kalmak için çalışmaya başlayabilirsiniz.

  Hamile kalma şansını arttırmak için cinsel birliktelikte ve sonrasında yapılacaklar şöyledir.

  Erkek cinsel organı cinsel birleşim sırasında boşalırken en derinde tutmalıdır böylece erkek cinsel organı dışarı çıkarken beraberinde çıkan meni miktarı az olacaktır. Bu durumda içeride kalan meni miktarı çok olduğundan gebe kalma olasılıda artmış olacaktır.

  cinsel birleşimden sonra kadın elleriyle kadın (bayan) cinsel organı ağzına baskı uygulayarak dışarı meni çıkmasını engellerse içerde daha çok meni kalacağından gebe kalma olasılığı da artmış olacaktır.


   
  Son düzenleme: 26 Aralık 2016
Hamile kalmak için kalça altına yastık konurmu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hamile kalmak için dua

  Hamile kalmak için dua

  hamile kalmak için dua gebe kalmak için dua hamile kalma duası dualar erkek çocuğa Yerin ve Göğün dua üstüne kurulduğunu unutmayın arkadaşlarım. Şimdi hamilelikte sorun yaşayan ve bir türlü gebe kalamayan arkadaşlarımız dua. "İnne rabbeke hüve'I-hallâku'l-alîm." = "Muhak*kak ki Rabbin her türlü yaratma şeklini bilir." âyetini gecele*ri 1267 kere tekrar eder ve bunu üç ay...
 2. hamile kalmak için..

  hamile kalmak için..

  merhaba arkadaşlar...9 aydır bebek istememize rağmen olmuyor doktorum hiçbir problem olmadığını söylüyor yani yumurtalarımda bi sorun yok,ayın 3 ünde yumurtlama günüm için tekrar gidicem doktora,sizlerden yardım istiyorum hamileliği kolaylaştırmak için neler önerirsiniz?soğan kürü,incir kürü vs.araştırdım biraz önce ne önerirsiniz lütfen yardımcı olun bana şimdiden çok teşekkür ederim hepinize...
 3. Hamile kalmak isteyenler 500 Yasin

  Hamile kalmak isteyenler 500 Yasin

  Selamunaleyküm kızlar (Huriye adlı) bir ablamız var cuma sohbetinden kendisi 11yıl bebek hasreti çekmiş kendisinin zamanında internet falan yokmuş eşden dostan annesinden kardeşinden rica minnet ederek 500 yasin toplamış rabbim dualarını kabul etmiş ve bebeğini kucağına 11yıllık hasret sonunda almış.Cuma sohbetinde konu açıldı anlatınca sizlerle paylaşmak istedim .Katılırsanız bende bu...
 4. Hamile kalmak için ne yapmalı?

  Hamile kalmak için ne yapmalı?

  hamile kalmak için bilgiler,kolay hamile kalmanın yolları,hızlı hamile kalmanın yolları,çabuk hamile kalmanın yolları,hamile kalmak için yapılması gerekenler,gebe kalma hakkında bilgiler Hamilelik için birçok yol, yöntem olsada, yinede her çiftin ilk tercihi doğal yollarla hamile kalmaktır. Doğal yollarla hamile kalmak hem sonradan istenmeyen durumlara karşı çiftleri korur, hem de...
 5. Hamile kalmak için ne yapmalıyım?

  Hamile kalmak için ne yapmalıyım?

  hamile kalamıyorum,hamile kalmanın yolları,hamile kalmak için yapılması gerekenler,nasıl hamile kalınır,hamile kalmaya yardımcı bilgiler Adet döngüsü boyunca doğurganlık dönemlerinde rahim ağzından (serviks) gelen akıntının tipi ve miktarı, rahim ağzının biçimi ve kıvamı ile vücut sıcaklığında değişiklikler olur. 1- Rahim ağzından gelen akıntının tipi ve miktarı değişir. Vajinada (hazne)...

Sayfayı Paylaş