Hamile kalmak isteyenlerin paylaşım alanı

canım sanırım yumurtlamanı internetten hesaplıcaksın ama fazla inanma sen ona adetin bittikten 10 gün sonra gün aşırı eşinle çalışın:D çünkü herkesin 28 günde bir olmuyo eğer öleyse 14. gün yumurtlama günü oluyo. mesela 30 günde bir ise adet gününün 1. gününden itibaren saymaya başlıcaksın 16. gün yumurtlama günün oluyo yani kendini emin etmek için 10. ve 20. günler arası düzenli ilişkiye girilmeli bence diye biliyorum ben

bende öyle çalışmaya çalışıyorum 10-20 inşallah bi tutarsa:)) çok tşşkrler

canım teşekkür ederim cevabın için. Bende öyle yapıyorum kendimi dinliyorum, stres yapmamaya çalışıyorum. Etrafımda da kimse beni strese felan soktuğu yok ailelerimizde hiç birşekilde dile getirmiyor ancak kendimiz artık inanılmaz hasretiz çocuğa. Eşim de beni her konuda destekliyor üzülmemem için elinden geleni yapıyor. Arkadaşların çocuklarını seviyoruz ve etrafımızdaki tüm dostların çocukları oldu bu yıl, biraz yıpratıyor tabi ama önemli olan bizim sağlığımız. Elbette çocukta önemli ama bizim mutluluğumuz sağlımız da önemli ve sınandığımızı düşünüyorum. Sabırlıydım daha da sabırlı oluyor bu durum sayesinde:-( Siz ne zamandan beri uğraşıyorsunuz? Benim eşim şimdi proxeed plus' a başladı. Bazıların spermleri daha az olduğu halde bu proxeed plus ile spermleri daha da yoğunlaştı ve şu an eşleri hamile. Kısmet tabi ama bir ufak öneridir bu.

Şekerim internetten ovulasyon testi al, çok rahatlıcaksın, ya da vücut ısını düzgün olmak kaydıyla ölç, o sana alarm verecektir. Daha net olur. Böyle de kaç günde bir adet oluyorsan ona göre hesaplama yapman lazım. Şimdi sen adetin 11. günü ilşikye başlamışsın, 18 ine kadar devam. Böylece 25 ile 32 hatta spermin ömrünün 72 saate kadar uzadığını düşünürsek daha genir bir alanı garantilemiş oldun. TAm günün netse ilişki sayısını 3 e düşürebilirisn de. Ayrıca çok nadir de olsa 20li günlerde yumurtlayan arkadaşlarımız var. Hatta adetten bir iki gün önce:) O yüzden dene sen ama yine de sanki takip etsen bir kez de olsa, daha doğru olur gibi geliyor bana. Ama annelerimiz de snein şu anda uyguladığın yolla hamile kalmışlar. HAyırlısı bakalım.11 ine kadar devam:)

Teşekkür ederim uzman meleğim:) ben şubat 22 de regli oldum yani birinci gün o gün mart 4-6-7- çalışma oldu:/ çalışmalar 11ne kadar devam o zman dimi?

Şekerim biz 7-8 aydır uğraşıyoruz daha önce yazmıştım ilk doktor bizi baya bir oyaladı. BAna doğum kontrol hapı verdi kist var diye ama hamile kalabilirsin etkili değil bu çok dedi. SOnra eşimde sperm sayısı sıfırmış. Tüp bebek yapalım dedi. Biz saf saf gittik geldik 3 ay öyle geçti. Denedik sanıyoruz ama çok komik doum kontrol hapı ile. Neyse durumu fazla abartı bulup başka doktora gittik, ben de kist yok, eşimin sperm sayısı da 20 milyon. Aynı doktorla deniyoruz işte. Bir kez çatlatma iğnesi yaptırdık yumurta takibi ile. AMa çook srtes yaptık ödevler falan hak getire. sonra 3 ay kendimizi dinledik, denedik yanıldık:) Geçen ay tekrar doktora gittim, serophene e başladı durumu hızlandırmak için, 4 yumurtam oldu ama olmadı. Şimdi bir daha deniyorum serophene u. İkinci günüm. 3 kez deneyip olmuyorsa aşılama:) Böyle ben de durumlar. Alışıyorum ben de duruma. Çocuk yapmak böyle bişi ve hepimiz aynı aşamalardan geçiyoruz. Ben de bazen sabırla sınandığımı düşünüyorum ama terapist bir arkadaşım aman dedi tehlikeli kelimeler, depresyona gider sınanıyorum, cezalandırılıyorum, yazık bana vs gibi çoşar gider dedi. Kötü kelimeymiş bak sınanmak:))))))))))) Proxeed plus ı denediniz mi siz. Doktora danışsam ben de. İş biz de bitmiyor ki, bir de erkek yanı var. Hayırlısı artık. Öpüyorum
canım teşekkür ederim cevabın için. Bende öyle yapıyorum kendimi dinliyorum, stres yapmamaya çalışıyorum. Etrafımda da kimse beni strese felan soktuğu yok ailelerimizde hiç birşekilde dile getirmiyor ancak kendimiz artık inanılmaz hasretiz çocuğa. Eşim de beni her konuda destekliyor üzülmemem için elinden geleni yapıyor. Arkadaşların çocuklarını seviyoruz ve etrafımızdaki tüm dostların çocukları oldu bu yıl, biraz yıpratıyor tabi ama önemli olan bizim sağlığımız. Elbette çocukta önemli ama bizim mutluluğumuz sağlımız da önemli ve sınandığımızı düşünüyorum. Sabırlıydım daha da sabırlı oluyor bu durum sayesinde:-( Siz ne zamandan beri uğraşıyorsunuz? Benim eşim şimdi proxeed plus' a başladı. Bazıların spermleri daha az olduğu halde bu proxeed plus ile spermleri daha da yoğunlaştı ve şu an eşleri hamile. Kısmet tabi ama bir ufak öneridir bu.

Canım, benim eşim de yaklaşık bir haftadır kullanıyor ama sperm de artış göstermesi için yaklaşık 6 ay alınması gerekiyor ve bu çok pahalı bir ilaç. Bu ilacın şimdilik 15 günlüğünü aldık o da 115 TL felan tuttu. Eşim de inat etti bunu kullanacağım dedi. Artık her yolu deniyoruz. Bende bir de çok ufak bir miyom var ama her hangi bir etkisi yok şu an için küçük olduğu için. Sınanmak belki evet çok doğru olmayabilir ancak isnanın kendi teselli etmesi için kullanılan bir terim ama herşeyin bir zamanı vakti olduğu kesin. Depresyonda olduğumu da düşünmüyorum neticede mutlu bir insanım ama bu denemeler çok yorucu ve yıpratıcı tabi çalıştığımız için de aslında buna fazla kafa yorucak vakit de kalmıyor. Hepimiz için hayırlısı olsun inşallah.

Valla ben de değilim:) HAla da zaman zaman sınandığımı düşünüyorum terapist arkadaşım duymasın:p 115 TL 15 günlük demek. HAyırlısı. İyi bari benim eşim arada bakıyor havuç suyu içiyor, keçi boynuzu pekmezi içiyor ama çok arada kıyamayp bana. Hiç uğraşmıyor kafası hep iş dolu. Gerçi tam destek yanımda ama kadın olmak ve erkek olmak böyle bir şey, hormanal sanırım:D Miyomdan bişi olmaz ya. Çikolata kisti risk yaratabiliyor bildiğim kadarıyla.Sen içini rahat tut:) Hadi bakalım test edin ilacı da olmadı biz de alalım:D Öpüyorum şekercim

Canım, benim eşim de yaklaşık bir haftadır kullanıyor ama sperm de artış göstermesi için yaklaşık 6 ay alınması gerekiyor ve bu çok pahalı bir ilaç. Bu ilacın şimdilik 15 günlüğünü aldık o da 115 TL felan tuttu. Eşim de inat etti bunu kullanacağım dedi. Artık her yolu deniyoruz. Bende bir de çok ufak bir miyom var ama her hangi bir etkisi yok şu an için küçük olduğu için. Sınanmak belki evet çok doğru olmayabilir ancak isnanın kendi teselli etmesi için kullanılan bir terim ama herşeyin bir zamanı vakti olduğu kesin. Depresyonda olduğumu da düşünmüyorum neticede mutlu bir insanım ama bu denemeler çok yorucu ve yıpratıcı tabi çalıştığımız için de aslında buna fazla kafa yorucak vakit de kalmıyor. Hepimiz için hayırlısı olsun inşallah.

Benim daha bu ay ilk denemem korunmasız 4 aycık evliyimya:) gebe kalmakta çok zorlanırsam ovulasyon testi falan almayı düşnürüm diye düşündüm. teşkkür ederim gerçekten yazdıklarınız için sonucu kesin bildireceğim hem bana hemde dünyada bebiş bekleyen herkeze nasip etsin Allahım inşallah. bugünde çalışma oldu ama bir saat sonra eşim kar topu oynayacağız diye tutturdu sıcak tutun diyolarya ilişkiden sonra vücudu bebeişim kaçmamıştır umarım:) çok öptüm
Şekerim internetten ovulasyon testi al, çok rahatlıcaksın, ya da vücut ısını düzgün olmak kaydıyla ölç, o sana alarm verecektir. Daha net olur. Böyle de kaç günde bir adet oluyorsan ona göre hesaplama yapman lazım. Şimdi sen adetin 11. günü ilşikye başlamışsın, 18 ine kadar devam. Böylece 25 ile 32 hatta spermin ömrünün 72 saate kadar uzadığını düşünürsek daha genir bir alanı garantilemiş oldun. TAm günün netse ilişki sayısını 3 e düşürebilirisn de. Ayrıca çok nadir de olsa 20li günlerde yumurtlayan arkadaşlarımız var. Hatta adetten bir iki gün önce:) O yüzden dene sen ama yine de sanki takip etsen bir kez de olsa, daha doğru olur gibi geliyor bana. Ama annelerimiz de snein şu anda uyguladığın yolla hamile kalmışlar. HAyırlısı bakalım.11 ine kadar devam:)

Arı Sütü ve Polen kullanımı Hamile kalma, gebe bırakma (fertility-infertility) yönünden sorunlu aile bireyleri için denenmesi önemle tavsiye edilen etkin ürünlerdir. Özellikle Kuzey Amerika ve Avrupa ülkelerinde pek çok kaynakta düzenli arı sütü ve polen kullanımıyla sayısız ailenin çocuk sahibi olduğu yer almıştır. Kadında doğurganlığı, erkekte ise sperm kalitesini artıran yönleriyle daha hızlı gebelik imkanı da vurgulanmaktadır. Arı sütünün sperm sayı ve kalitesi üzerindeki etkisini detaylı şekilde gösteren kapsamlı bir deney Fırat Üniversitesi'nde 2006 senesinde gerçekleştirilmiştir. Deney sonucunda olumlu etkinin önemli boyutta olduğu bildiriliyor

Geri