Hamile kalmak isteyenlerin paylaşım alanı

çektirdim adet sancısı gibiydi, narkozla yapılmadı. öyle çok ciddi bişi değil. Kendini kasmaman gerekiyor, hayatım her ay adetle ne sancılar çekioz, bir de doğum yapcaz daha, bunlar vız gelir bize.. korkutma gözünü, çektirirsen için rahatlar hem

yok atlım bunalımdayım. duphastonu bıraktım bugün artık hastalanmayı bekliyorum.sen rahim filmi çektirdin mi çok mu acır ki? narkoz altındada yapılıyormuş.

YAmanayşenur bu biraz da yaşınıza, sabrınıza, ne kadardır denediğinize bağlı. Ben şöyle yaptım, bebek sahibi olmaya karar verdiğimde doktora gittim, yumurtalarımı kontrol ettirdim, rahim filmi çektirdim, hormona gerek görmedi doktor adetlerim düzenli, olmadı sonra bakarız dedi. Eşim spermiyogramını yaptırdı. Her şey temiz çıkınca çatlatma iğnesi ile hızlandıralım dedik ama çok stres yaptık sonra doktorsuz 3 ay denedik olmadı. Şİmdi tekrar doktora gittik geçen ay serophene ve pregnyl kullandım olmadı, bu ay bir daha kullandım, bu aralar adet zamanım. Yine olmazsa bir spermiyogram daha yapılacak ve hormon testi. Her şey yolunda ise 3. yü de denicez, sonra ya ara vercez ya aşılama. Zamanın varsa kendini strese sokmadan yayıla yayıla zamana bırakabilirsin. Ben 33 üm ve eşimin spermiyogram değeri 20 milyon. o yüzden destek almayı mantıklı buluyorum. Hakkımıza hayırlısı

merhabalar siz daha tecrübelisiniz ne kadar denedikten sonra doktora gitmek gerekiyor acaba söyle herseyi kontrol ettirmek icin esinizle beraber nedir bunun ölcüsü

YAmanayşenur bu biraz da yaşınıza, sabrınıza, ne kadardır denediğinize bağlı. Ben şöyle yaptım, bebek sahibi olmaya karar verdiğimde doktora gittim, yumurtalarımı kontrol ettirdim, rahim filmi çektirdim, hormona gerek görmedi doktor adetlerim düzenli, olmadı sonra bakarız dedi. Eşim spermiyogramını yaptırdı. Her şey temiz çıkınca çatlatma iğnesi ile hızlandıralım dedik ama çok stres yaptık sonra doktorsuz 3 ay denedik olmadı. Şİmdi tekrar doktora gittik geçen ay serophene ve pregnyl kullandım olmadı, bu ay bir daha kullandım, bu aralar adet zamanım. Yine olmazsa bir spermiyogram daha yapılacak ve hormon testi. Her şey yolunda ise 3. yü de denicez, sonra ya ara vercez ya aşılama. Zamanın varsa kendini strese sokmadan yayıla yayıla zamana bırakabilirsin. Ben 33 üm ve eşimin spermiyogram değeri 20 milyon. o yüzden destek almayı mantıklı buluyorum. Hakkımıza hayırlısı

zaten sorun spermin 20 milyon olması.bizdede aynı sorun.ben 2 sene hamile kalamadım ve 26 milyon olmasına rağmen direk aşılama,yumurta takibi tedavisi bile uygun görülmedi.aşılamadada klomenle olsa dedim yok olmaz sperm sayısı düşük iğneyle denicez dedi.yani sperm sayısı normal erkeklerde 40 milyon ve üstü sperm varmış.öyle olan kadınlarda anca deli gibi korunarak hamile kalmamayı başarabiliyolar.yumurtlama çatlama zamanı olmasa bile yok adetten 2 gün önce yok 2 gün sonra bişey fark etmiyo.çünkü sperm çok ve tutuyor.

Evet canım benim hamileyim yoksa ben nebilirim :) adet belirtisinden hiç bir farkı yok adet sancıları oluyor adet olucakmışsın gibi oluyor hamilelik var mı yok mu anlaşılmıyor

rabbim sağlıklı bi şekilde kucağına almayı nasip etsin hazancım darısı hamile kalmak isteyen herkesin başına inşallah bizlerde en yakın zamanda hamiş oluruz:)

Geri