Hamile kalmak isteyenlerin paylaşım alanı

mevlana normalmi yaptın doğumunu işaret felan nasıl geldi sıra bende sanırım :)

Cnm anlatiyim hemen:)
benim carsamba gunu sabah kalktigimda hafif yumurta aki gibi akintim geldi azcikda pembeydi sonra tum gun devam etti ama tek yumurta aki gibi..oglene dogru bi tuhaf agri hissettim belden giren ve karnimdan cikiyordu..suphelendim ve dakika tutmaya basladim 15 dakika sancim var:) aksam oldu ve ben yatmaya calistim gece 00.30 siddetlendi agrim esimi kaldirdim hadi hastaneye gidelim diye hastane 1 saat uzak arabada 5dak bir sanci gelmeye basladi..hastaneye geldim 3cm acilma var dediler 4cm olunca epidural taktirdim rahatti saat 10gibi acilmam 10cm olmustu ama bebegin kafasi tam asagida degildi o sira cocugun kalp atislari bozulmaya basladi doktor ikin dedi ben pek basaramadim doktor ufak bir kesik atti ve vakumla cekti bebegi..dogdugunda nefes almiyordu ve dogum aninda strese girdigi icin kakasini yemis bayagi hemen mudahale ettiler..benimde 4-5 dikisim var iyim ama acimadi..sadece o an bebegime bisey oldu diye korktum;( kizimi gunluk 3saat kuvoze koyuyorlar gozetmek icin..antibiyotik verecekler pazartesiye kadar sonra evimize gecicez ins.cnm sana tavsiyem normal dogumda kendini kasma ben cok kastim ve bagarsagini bosaltir ben yapmadim ve dogumda bisey olacak diye birde ondan kastim;) ama bebek cikar cikmaz aninda butun sanci gidiyor mucize gibi..rabbim sana kolay dogum nasip etsin:) kizimin adi sena boyu 53cm ve 4kg masallah:) darisi isteyen herkezin basina

cnm gözün aydın çok sewindim ALLAH analı babalı büyütsün bebişinizi.biraz sorunlu olmuş ama şuan herşey yolunda ya önemli olan bu ALLAH kurtarmış.ALLAH bebişine uzun ömürler versin cnm.bi ara müsait zamanda doğumunu ayrıntılı anlatırsın.

Amin cnm cok sagol:) rabbim herkezlere tattirsin bu duyguyu:) asagida ayrintili yazdim:)

Amin cnm sagol!! Koklarim hemde seve seve:) sen nasilsin senin kiz buyudumu?? Eee bizimkinin ablasi o sen duzen oturtmussundur artik:)

maşallah sena bebeğe :) rabbim yanımızdan eksik etmesin, acılarını göstermesin inş. benim kız 4 aylık oldu.çok uslu ağlamak nedir bilmiyor.rabbimin bana verdiği en güzel hediyem.inş senin kızında benim kız gibi uslu bebek olur.inan çok rahat ediyorum.geceleri hiç uyanmaz, sabaha kadar rüyadayız :) o uyurken temizlik yaparım o bana bakar :) çok şanslıyım herkes söylüyor.inş bir bebek daha istiyorum ben deliyim galiba :D

maşallah sena bebeğe :) rabbim yanımızdan eksik etmesin, acılarını göstermesin inş. benim kız 4 aylık oldu.çok uslu ağlamak nedir bilmiyor.rabbimin bana verdiği en güzel hediyem.inş senin kızında benim kız gibi uslu bebek olur.inan çok rahat ediyorum.geceleri hiç uyanmaz, sabaha kadar rüyadayız :) o uyurken temizlik yaparım o bana bakar :) çok şanslıyım herkes söylüyor.inş bir bebek daha istiyorum ben deliyim galiba :D

Amin cnm ben simdiden asik oldum kizima rabbim yokluklarini gostermesin:) masallah sevgiye aynindan bende isteriim:) benim kizin bugun 2.gunu cok sicriyor uykuya dalip agliyarak sicriyor yazik kuzuma tam uyuyamiyo belkide dis dunyaya alisamadi daha;( cnm sen hic mana veriyormusun bugun verdim 3kez emdirdimde ama daha malum gelmedi bisey sut gelene kadar oyle idare edicez artik..hemen gogsumu yara yapti cok sinirli emiyor ;) cnm sen yap 2.nciyi benim dogumdan gozum korktu uzun yillar kizima kardes yok onu biliyorum;)

canım ya sağlıklı almışşın ya kucağına en önemlısı o allah sabrını veriyor ya
bunada şükür hamileliktede seni hiç üzmemişti annesi inş. uslu kız olur
maşallah canım herşeyi yerinde fotosunuda ekle bir ara

Canim cok sagol:) taviseylerini dikkate alicam:) cnm ben hastaneden cikar cikmaz kendi evime gecicem esim izin alicak 2 hafta kimseyi istemiorum etrafimda en iyisi oyle olacak..cevre sagolsun insanin piskolojisini bozmaya bayiliyor..ama kimseye huzurumu bozdurmicam hickimseye!! Senin kizada masallah zaman ne cbk geciyor:) emdiriyormusun cnm ben bugun denedim hemen acidilar ucu kanadi;( saglik olsun gecer insallah zamanla..mama verdim bende cok agladi sutum gelene kadar idare edicez artik!!

canım geçiyor sadece krem kullanmaya bak en son hangi memeyle emzirdiysen ona krem sür bir sonraki emzirmeye kadar en az yarım saat geçer ben kremin çok faydasını gördüm 2 hafta meme uçlarım yaralardan simsiyah olmuştu ve çok perişan olmuştm bende geçiyor ama sabır muhakkak krem kullan... bizim kızlar baya uzun boylu benim böcüğümde 55 santim doğdu görenler kız olduğuna inanamıyor:D allah sağlık sıhhat versin umarım babası kadar uzun olmaz kızım:D cümlesine sağlıklı sıhhatli güzel gebelikler güzel kolay doğumlar ve güzel hayırlı miniklker nasip etsin rabbim...
benim kız bana çok düşkün ilk dönem gazı çoktu ağlamasın daha az ağlasın diye kucağımda dolaştırdım sürekli şimdide o inmek istemiyor kucağımda uyumak istiyor ve yatırınca hemen uyanıyor eğer yanlız kalırsam yakın zamanda inşallah hemen uyku eğitimi vermeye çalışıcam böyle devam ederse sırt ağrısından hastanelik olucam ben...

Amin cnm ben simdiden asik oldum kizima rabbim yokluklarini gostermesin:) masallah sevgiye aynindan bende isteriim:) benim kizin bugun 2.gunu cok sicriyor uykuya dalip agliyarak sicriyor yazik kuzuma tam uyuyamiyo belkide dis dunyaya alisamadi daha;( cnm sen hic mana veriyormusun bugun verdim 3kez emdirdimde ama daha malum gelmedi bisey sut gelene kadar oyle idare edicez artik..hemen gogsumu yara yapti cok sinirli emiyor ;) cnm sen yap 2.nciyi benim dogumdan gozum korktu uzun yillar kizima kardes yok onu biliyorum;)

canım uykusunda sıçraması normal.benim kızda öyleydi sonra geçti.yeni doğduğu için normaldir alışır zamanla.göğsüne krem mutlaka sür.benimde çok yara olmuştu kremle geçti.ben yeni doğduğundada mama verdim kendi sütümüde verdim 3 ay.sütüm şuan yok.kesildi artık.benim kız çok obur 125 ml den aşağı doymuyor.en azı 90 ml düşün :) mecburum mama vermeye.neler denedim neler içtim fayda etmiyor artık.keşke sütüm olsa versem ama çocuğumu aç bırakamam.illa anne sütü diye diretip çocuğu aç kalıp bünyesi zayıflayan bebekler biliyorum.o yüzden takamam bu durumu.sende üzme kendini.sütün yettiği kadar napalım.

Geri