Hamile kalmak istiyorum ama kalamıyorum

Uzman SühaN

Administrator
Hamile kalmak istiyorum ama kalamıyorum

Hamile kalmak istiyorum ama kalamıyorum Hamile kalamayan kadınların bilmesi gerekenler Melek Kadınlar Kulübü Forum'da

Her kadın bir gün dünyaya bir bebek getirmek ve annelik duygusunu tatmak ister. Birçok kadın bu duyguya istediği anda sahip olup kolayca hamile kalabilirken maalesef bazı kadınlar istedikleri anda hamile kalamamaktadırlar. Doğal yollardan çocuk sahibi olamayan kadınlar her gün yenilenen ve ilerleyen tıp sayesinde tüp bebek ve benzeri uygulamalardan yararlanarak anne olma şansını yakalamaktadırlar. Sizde hamile kalmak istiyorum ama doğal yollarla hamile kalamıyorum diyorsanız öncelikle bir kadın doğum uzmanına muayene olmalısınız.

h.jpg

Kadın doğum uzmanları kendilerine hamile kalmak istiyorum diyerek gelen hasta sayısının her geçen yıl arttığını söylemektedir. Sizde eğer hamile kalmak istiyorsanız ve atacağınız adımları bilmiyorsanız yazımızı okumanızda yarar var. Öncelikle hamile kalmak istiyorum diyen kadının yapması gereken güvenebileceği ve rahat iletişim kurabileceği bir kadın doğum uzmanı seçmesi ve muayene olmasıdır. Sizlere bir doğal yöntemden bahsetmek istiyorum meleklerim. Soğan Kürü hemen aşağıda linkini bırakıyorum. Belki denemek isteyebilirsiniz. Belki çözüm bu kadar basittir ne dersiniz ?

Doktorlar hamile kalmak istiyorum ama hamile kalamıyorum diyerek gelen kadınların bazılarında hiçbir probleme rastlanılmadığının ve eşe yapılan tetkiklerde kusurlu tarafın erkeğin olduğunu ve tedaviye erkek hastadan başlanıldığının altını çiziyor. Yani hamile kalamıyorsanız hemen kendinizde kusur aramayın en az 1 yıl doğal yollardan çocuk sahibi olamamış iseniz eşiniz ile birlikte doktorunuzun önerdiği testlerden geçerek sorunun kimde olduğunu ve nasıl tedavi edileceğini öğrenmeniz gerekir. Gebe kalmak istiyorum diyen kadınlar zaman, zaman alternatif tıp olarak görülen doğal bitkileri de kullanmaktadırlar. Şifalı ot ve bitkiler tek başlarına tedavide kullanılmazlar doktorunuz gerekli görürse tedavinize ek olarak bitki kürleri önerebilir.

Uzmanlar bir kadının hamile kalamıyorum diyebilmesi için eşiyle en az 1 yıl korunmasız bir şekilde ilişkiye girmesini gebelik bu süre zarfında oluşmamış ise bir uzmana muayene olması gerektiğinin altını çiziyorlar. Birçok hamile kalamayan kadında düzensiz adet kanamaları tespit edilmektedir. Düzgün yumurtlayamayan kadınlar yani adet kanaması düzensiz olan kadınların bir kadın doğum uzmanına muayene olması ve adet kanamasının düzenli olabilmesi için tedavi olmaya başlaması gerekmektedir. Düzensiz adet nedenlerinden biri yumurtalıklardaki kistler ve rahim içi miyomlarda olabileceği gibi kadının az yumurtlaması gibi nedenlerde düzensiz adetler yaşanmaktadır.

35 yaş üstü kadınların hamile kalamıyorum demesinin altında yatan en büyük neden bu yaş itibari ile yumurtlamanın azalmaya başlamasıdır. Yine 40 yaş civarında anne olmak isteyip hamile kalamıyorum diyen kadınların büyük bir çoğunluğunda yumurta yaşlanması gibi yaşa bağlı nedenler görülmektedir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhaba 4 aylık evliyim gebelik istediğimiz için korunmuyoruz ama hamile kalamadım sizce doktora gitmelimiyim?

Merhaba , 4 aylık evlisiniz, sabırlı olun. 30 yaşın altındaysanız 1 sene, ( 30 yaşınüstündeyseniz 6 ay ) korunmasız birlikteliğe rağmen gebe kalamadığınız taktirde sizin ve eşinizin ayrıntılı olarak değerlendirilmesi gerekiyor. Durumunuz normal ovülasyon günlerinizi takip edin ve bugünlerde birlikteliğe özen gösterin.

Tuplerinde sorun olmadigindan emin olanlar mutlaka hayıt otu tohumu suyu içmeyi denemelisiniz
Kim denediyse hamile kaldı elhamdülillah ,ben de 2 kere onun sayesinde hamile kaldım ama maalesef tuplerim tikaliymis o yüzden dış gebelik oldu.
Tuplerinizin açık oldugundan emin olmalısınız.
Hayıt otu tohumu suyu içmek isterseniz
Adetinizin 3. Günü den itibaren sabah öğle akşam aç karnına 1 silme tatlı kaşığı tohumu 1 bardak kaynar suya koyup üstünü kapatın .10 dk demlenmesi i bekleyin ve süzüp icin. 10 gün boyunca devam edin .
Kaynamış 1 su bardağı suya 1 silme tatlı kaşığı hayıt tohumu koyup demlemeye bırakacaksınız. Tohumu kaynatmayacaksiniz.

Şifa olsun herkese inşallah. Lütfen siz de araştırın hayıt tohumunu .

Tuplerinde sorun olmadigindan emin olanlar mutlaka hayıt otu tohumu suyu içmeyi denemelisiniz
Kim denediyse hamile kaldı elhamdülillah ,ben de 2 kere onun sayesinde hamile kaldım ama maalesef tuplerim tikaliymis o yüzden dış gebelik oldu.
Tuplerinizin açık oldugundan emin olmalısınız.
Hayıt otu tohumu suyu içmek isterseniz
Adetinizin 3. Günü den itibaren sabah öğle akşam aç karnına 1 silme tatlı kaşığı tohumu 1 bardak kaynar suya koyup üstünü kapatın .10 dk demlenmesi i bekleyin ve süzüp icin. 10 gün boyunca devam edin .
Kaynamış 1 su bardağı suya 1 silme tatlı kaşığı hayıt tohumu koyup demlemeye bırakacaksınız. Tohumu kaynatmayacaksiniz.

Şifa olsun herkese inşallah. Lütfen siz de araştırın hayıt tohumunu .
Hayit tohumunu her bunye kabul etmeye bilir demisti doktor faydali ama alerjisi olan once kucuk bir alerji testi yaptirip icmeliler benim fikrimce

Hayit tohumunu her bunye kabul etmeye bilir demisti doktor faydali ama alerjisi olan once kucuk bir alerji testi yaptirip icmeliler benim fikrimce
Bugüne kadar alerjisi olanı hiç duymadim ,ama tabi bünye meselesi..
İçmesi gerçekten zor kokusundan dolayı ama şifa oluyor.
Hayıt bütün rahim ,kadın hastalıklarına çok iyi geliyor .
Denemek isteyenler öncesinde gerçekten araştırsın ,ben aktardan 10 TL lik hayıt tohumu alarak yapıyorum ,hazır suyunu hiç almadım .

Bugüne kadar alerjisi olanı hiç duymadim ,ama tabi bünye meselesi..
İçmesi gerçekten zor kokusundan dolayı ama şifa oluyor.
Hayıt bütün rahim ,kadın hastalıklarına çok iyi geliyor .
Denemek isteyenler öncesinde gerçekten araştırsın ,ben aktardan 10 TL lik hayıt tohumu alarak yapıyorum ,hazır suyunu hiç almadım .
Teyzem doktor benim kuzenlerimde oyle onlardan duydum hayit faydali biliyorum her bunyeye iyi gelmeyebilir birinin kadin hastaligina iyi geli birinine kotu edebilir ama faydalimi faydali o dogru:D. Guvenilir bir aktardan alirken aktar dikkatli kullanilmasi gerektigini soylemesigerek

Geri