hamile kalmak istiyorum.gebe kalabilmek için yapılması gerekenler

M

Misafir

Forum Okuru
hamile kalmak istiyorum.gebe kalabilmek için yapılması gerekenler
hamilekalmakistiyorum hamile kalabilmek için yapılması gerekenler hamile kalmak için yapılması gerekenler kalmak istiyorum gebe
Hamile kalabilme
Kararınızı verdiniz ve bir bebeğiniz olsmasını istiyorsunuz… Sağlıklı bir hamilelik için önemli bazı konulara dikat etmeli ve bilmelisiniz.
Kadınlarda gebelik için en verimli günler, kadında yumurtlamanın olduğu gün ve bu tarihten 5 gün öncesidir. Bunun için de öncelikle yumurtlama gününüzü bilmelisiniz.
Yumurtlama günü adet görüldüğü günden (kadında adet kanamasının ilk gününden diğer adet kanamasının ilk gününe kadar gecen süre) 14 gün çıkarılarak bulunur. Örneğin adet döngüsü 30 gün olan bir kadında yumurtlama 30-14=16. gün adet döngüsü günüdür. Yani bu kadının yumurtlama günü, adet kanamasının ilk başladığı günden hesaplayacak olursak, 16. gündür. Bu tarih ve 5 gün öncesi ise hamile kalmak için en uygun günlerdir. Yani, hamile kalmak için en uygun günler döngünün 11. ile 16. günleridir. Döngüsü 31 olan bir kadında ise 31-14=17. gün yumurtlama günüdür. 12-17. günler hamile kalmak için en uygun günlerdir.

Çatlatma

Hamile kalabilme
Kararınızı verdiniz ve bir bebeğiniz olsmasını istiyorsunuz… Sağlıklı bir hamilelik için önemli bazı konulara dikat etmeli ve bilmelisiniz.
Kadınlarda gebelik için en verimli günler, kadında yumurtlamanın olduğu gün ve bu tarihten 5 gün öncesidir. Bunun için de öncelikle yumurtlama gününüzü bilmelisiniz.
Yumurtlama günü adet görüldüğü günden (kadında adet kanamasının ilk gününden diğer adet kanamasının ilk gününe kadar gecen süre) 14 gün çıkarılarak bulunur. Örneğin adet döngüsü 30 gün olan bir kadında yumurtlama 30-14=16. gün adet döngüsü günüdür. Yani bu kadının yumurtlama günü, adet kanamasının ilk başladığı günden hesaplayacak olursak, 16. gündür. Bu tarih ve 5 gün öncesi ise hamile kalmak için en uygun günlerdir. Yani, hamile kalmak için en uygun günler döngünün 11. ile 16. günleridir. Döngüsü 31 olan bir kadında ise 31-14=17. gün yumurtlama günüdür. 12-17. günler hamile kalmak için en uygun günlerdir.

İyi günler.23 yaşında evli bi kadınım.bir yıl korunmasız ilişkiye karşın gebelik oluşmayınca geçen ay eşimle doktora gittik.bana vajinal ultrason,hormon testleri ve hsg uygulandı.eşimden spermiyogram istendi ve sonuç olarak ikimizde de problem çıkmadı.yalnız endometriumun biraz ince olduğundan bahsetti.doktorum klomen verdi ve uc gunde bi kontrole gittim.yumurtalıklarımın çok iyi çalıştığını soyledi.rahmi kalınlaştırmak icin estrofem verdi.dun 2 doz pregnyl iğne yapıldı.merak ettiğim tam olarak ne zaman ilişki olması lazım ve gebelik şansım nedir? Artı estrofemde 2. kutuya başladım ve gunde tok karna 4 defa iciyorum.bunun bi zararı var mıdır?

iyide benim adetlerim düzensiz.adet bitiyor.ama rahim tekrar kanamaya hzırlanıyor.4 aşılama 3 tüp yaptırdım.aşılamalarınikisi tutup düştü.sonra koca karı ilacıyla hamile kaldım onunda gelişimi bozuldu diye kürtaj oldum.artık yoruldum biri bana yardım etsin.her ay olacak demekten beklemekten kafayı yiyeceğim.doktorlar adetlerimin düzenli olmamasının tüp bebekle ilgisinin olmadığını söylüyorlar.bilgisi olan var mı?yani adetlerimiz yumurtalarımızla ilgili değil mi?

selam ben 3 senelik evliyim bende hamile kalmak istiyorum 3 senedir korunuyorduk fakat 2 aydir korunmuyoruz heyecanla bekledim ama 2 aydir gebe kalamadim.korkuyorum acaba olmaz mi diye sizce ne yapmaliyim bana yardimci olur musunuzz..psikolojim iyi degil..

20yasindaym 7 aylik evliyim korunmadigim halde gebe kalamiyorum.doktor a gorundum yumurtalklarn cok verimli tohumlarda var yumurtalikta gebe kalirsin dedi ama halen birsey yok.benden sonra evlenenler kaldi bzde tik yok. Psikolojim cok bozulduuu

merhaba yaa ben şu yumurtlama günlerimi hesaplayamıyorum bana yardımcı olurmusunuz

lütfen lütfen lütfen :(

ben 20 yaşındayım 1 sene 4 aylık evliyim. eşimle bebek sahibi olmak istediğimize karar verdik ve 19 eylül 2011 de korunmayı bıraktık. hala hamile kalmadım yumurtlama günlerimi hesapladım ama hala hamile değilim. korunmayı bıraktıktan sonra ilk 3 ay adetimde geçikmeler aksamalar oldu son 3 aydır 29 günde bir olmaya başladım ve adet olurkende önce pembe renk geliyo 2 gün sonra kırmızıya dönüyo ne yapmam lazım. sigara kullanıyordum ondan hamile kalamıyo olabilir miyim? yardımcı olursanız sevinirim

bende hamile kalmak istiyorum ama doktor bende polikistik over olduğunu söyledi geçen aydan beri hap kullanıyorum.bu ayda ayın 15 inde adet olmam gerek.ama hamilelik belirtilerini okudum bende de bu durumlar var gibi ama bi ayda ilacın hemen etkisi olmuş olabilirmiki.inşşş hayırlısıyla hamile kalmışımdır yaa:(

Geri