Hamile Kalmak İstiyorum hamile kalma serüvenim

22 yaşındayım bitanem
canım bende senin yaşındayken çok zayıftım 51 kiloydum ama şimdi 27 oldum 64e çıktım.kendimi bildim bileli hep çok yerim ben herkes şaşırır yediklerime yeme düzenim hala aynı ama yaş ilerledikçe vücut kalınlaşıyo ozamandan bugüne 13 kilo almışım:) eşin memnunsa hiç şikayetçi olma canım zamanla isteğin dışında kilo alıyosun zaten.

selametçim çok güzel şeyler yazmışsın canım ağzına eline sağlık:)evet çoğu kez beklemekle sabrettik sanıyoruz ama aynı andada isyan ve şikayet ediyoruz işte ozaman çokta sabretmiş sayılmıyoruz.sessizce şükrederek tevekkülederek beklemek lazım her neyi bekliyosak.biz elimizden geleni yaptığımıza inanalım yeter gerisi rabbime kalmış.mesela ben bebek konusunda elimden geleni yaptığıma inanmıyorum oyüzden c.tesi tekrardan doktora gidicem.ne aşılama nede tüpbebek denememişken olmuyo diye isyan edip üzülmek boşa.hernekadar imkan varsa tıpta elimizden gelenleri kullanmak lazım.

tabiki defneciğim.biz elimizden geleni yapıp gerisini Allaha bırakıyoruz. çünkü biz ne kadar istesekde,elimizden geleni yapsakda bizim elimizde olmayan şeyler var.yaradanım izi vermezse, ol demesse kim ne yapabilir. biz ol diyoruz,çok istiyoruz bir bebeği yarabiliyormuyuz.hayır.demekki yaradn şuan ol demiyor. demekki vakti saati var.bizde sebebe sarılıp gerisini allaha bırakıp tevekkül ediyoruz. müslüman o nedenle üzülmez bilirki acıda,üzüntüde yaradanından gelir. o nedenle sabreder,üzülmez. Hz.yakup peygamber oğlu yusufun öldüğünü söyleyen çocuklarını duyunca çok üzüldü,ağladı ama orda dediki ,bundan sonra bana düşen güzelce sabretmektir dedi.bu söz çok hoşuma gider.oğlunun öldüğü haberini alıyor,üzülüyor ama isyan etmiyor ve kurduğu cümle bana düşen güzelce sabretmektir diyor. ve yıllar sonra oğlu peygamber olduktan sonra yaşadığının haberini alıyor.sabrının mükafatını yıllar sonra aldı.hemen almadı.demediki ben yıllarca sabrettim niye haber gelmedi,niye oğlumu bulamadım demedi.tek kelime dahi etmeden bekledi.ve sonunda oğluna kavuştu.biz daha herşeyin başındayız.rabbim bebek evrirsede hayırlısını versin,eğer vermiyorsada vardır bir hayır.bizim göremediğimiz,bilemediğimiz ne hayırlar gizlidir.biz bilemeyiz.o nedenle bizde elimizden ne geliyorsa yapıp güzelce sabredip bekleyeceğiz inşallah.

tabiki defneciğim.biz elimizden geleni yapıp gerisini Allaha bırakıyoruz. çünkü biz ne kadar istesekde,elimizden geleni yapsakda bizim elimizde olmayan şeyler var.yaradanım izi vermezse, ol demesse kim ne yapabilir. biz ol diyoruz,çok istiyoruz bir bebeği yarabiliyormuyuz.hayır.demekki yaradn şuan ol demiyor. demekki vakti saati var.bizde sebebe sarılıp gerisini allaha bırakıp tevekkül ediyoruz. müslüman o nedenle üzülmez bilirki acıda,üzüntüde yaradanından gelir. o nedenle sabreder,üzülmez. Hz.yakup peygamber oğlu yusufun öldüğünü söyleyen çocuklarını duyunca çok üzüldü,ağladı ama orda dediki ,bundan sonra bana düşen güzelce sabretmektir dedi.bu söz çok hoşuma gider.oğlunun öldüğü haberini alıyor,üzülüyor ama isyan etmiyor ve kurduğu cümle bana düşen güzelce sabretmektir diyor. ve yıllar sonra oğlu peygamber olduktan sonra yaşadığının haberini alıyor.sabrının mükafatını yıllar sonra aldı.hemen almadı.demediki ben yıllarca sabrettim niye haber gelmedi,niye oğlumu bulamadım demedi.tek kelime dahi etmeden bekledi.ve sonunda oğluna kavuştu.biz daha herşeyin başındayız.rabbim bebek evrirsede hayırlısını versin,eğer vermiyorsada vardır bir hayır.bizim göremediğimiz,bilemediğimiz ne hayırlar gizlidir.biz bilemeyiz.o nedenle bizde elimizden ne geliyorsa yapıp güzelce sabredip bekleyeceğiz inşallah.
evet canım çok doğru diyosun.hepimiz için rabbim hayırlısını nasipetsin sadece inşallah:)

kızlar akşam oğluma söyledik biraz içim burkuldu doğrusu. çok sevindi ama hemen işaret parmağını sallayıp eşime hıııııı benden gizli bebek mi yaptınız dedi koptuk gülmekten. sonra ikimiz konuşurken dedi ki ' anne sevindim ama düşünüyorum da babamın 2 çocuğu var başka kadından, seninde şimdi başka adamdan olacak. benim hiç hepsi öz kardeşim olmayacak mı dedi. İçim parçalandı. sonra üzüldüğümü düşünmüş ki sabah okula giderken ben gerçekten mutluyum anne kardeşime iyi bak ha ben gelene kadar diyor:(

kızlar akşam oğluma söyledik biraz içim burkuldu doğrusu. çok sevindi ama hemen işaret parmağını sallayıp eşime hıııııı benden gizli bebek mi yaptınız dedi koptuk gülmekten. sonra ikimiz konuşurken dedi ki ' anne sevindim ama düşünüyorum da babamın 2 çocuğu var başka kadından, seninde şimdi başka adamdan olacak. benim hiç hepsi öz kardeşim olmayacak mı dedi. İçim parçalandı. sonra üzüldüğümü düşünmüş ki sabah okula giderken ben gerçekten mutluyum anne kardeşime iyi bak ha ben gelene kadar diyor:(

canım benim ya.çocuğün dünyası böyle.isterki kendi öz anne ve babasıyla büyümek ister,öz kardeşleri olsun isterler.en doğal hakları.ama işte yapılan bazı yanlışlar,bazı hataların bedelini maalesef hep çocuklar ödüyor.yanlış anlama sen hata yaptın demiyorum.her iki taraf açısından hem anne hem baba açısından söylüyorum.sen elinden geleni yaparsın ama karşı taraf hiçbirşey yapmıyorsa sen ne yapabilirsinki.rabbim inşallah oğlunun bundan sonraki hayatında sağlık,sıhhat,mutluluklar nasip eder.gerçek aile ortamını bu eşinle yaşamasını nasip eder.ve eski hayatını bir daha hatırlatmayacak mutluluklar nasip eder güzel kardeşim.

canım ya kıyamam ona ben içi burkulmuş neler düşünmüş.ama olcak böyle şeyler denizcim.hayat bizi farklı yönlere sürüklediğinde ne yaşıyacağımız bilemiyoruz.şimdi sen başkasıyla evlisin çok mutlusun tahminimce eski eşinde öyledir bak 2 çocuk yapmışlar.ama çocuklar farklı açıdan bakıyolar duruma.neyseki bu yaşta çok oldun bi evlat yetiştirmişsin ne mutlu sana güzel ahlaklı bi çocukmuş senin üzüldüğünü farkedince kendi üzüntüsünü bi kenara bırakmış.bebeğiniz doğduğunda en çok o sevinicek ve çok benimsicek.çünkü aynı evde büyüyecekler.sakın bu duruma üzülme kardeşini çok sevicek ve ona abilik yapıcaktır eminim:)

Geri