1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  15.178
  Beğenilen Mesajlar:
  2.278
  Ödül Puanları:
  113

  Hamile kalmayı önleyen antisperm

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  antisperm nedir,antisperm antikoru nedir,sper alerjisi nedir,antisperm antikora neden olan alerjiler hakkında bilgiler
  Hamile kalmayı önleyen antisperm antikora neden olan en yaygın iki alerjiden bahsedeceğiz.
  Hamile kalmayı engelleyen gıdalara aşırı duyarlılık ve anti-sperm antikor arasında önemli bir bağlantı olduğu artık iyi bilinmektedir.

  Araştırmalardan birden fazla alerjisi olan ve gıdalara aşırı duyarlı olan kadınların daha çok düşük yapma olasılığı çıktı.Aşırı aktif çalışan bağışıklık sisteminin kendi vücut hücrelerine saldırı olasılığı daha yüksektir. Bağışıklık sistemi yani İmmünolojik açıdan bakarsak bir embriyo ve sperm hücresi vücut için yabancı bir cisimdir.


  < Konu Resmi..>
  Ama sistem zeki olduğundan , sperm hücresini bir günlük işgalci ve embriyo kalıcı olarak görerek ayrım yapabilir ve bağışıklık sistemini buna göre programlayabilir.

  Embriyonuz veya sperm hücresine sağlıklı bir bağışıklık yanıtı vücudunuzda bulunan Th2 sitokinler tarafından korunur..Embriyonuzu korumak için öldürmek için mücadele eden hücrelerle savaşırlar .Bu nedenle bu koruma dönemlerinde pek çok hamile kadınlar soğuk algınlığı veya grip ile mücadele ederler .Bu günler sizin için gerçekten de sarsıcı günler olabilir. Vücudunuzun doğal koruması bebeğinizin düzgün geliştirmek böylece her şeyi örtbas eder..

  Döllenmiş yumurtanın implantasyonu için gene vücudunuzda bulunan Th1 sitokinler daha baskın çıkarsa bu doğum kusurlarına yada fetusun kaybına yol açabilir.

  Kadınlarda gıdalara karşı en yaygın aşırı duyarlılık glutene ve süte karşı vardır.
  Doktorlar genelde hastalarına süt ve glutene karşı alerjilerinin olup olmadığını kontrol etmek için IgG immunglobulin testi tavsiye ederler.
  Chlamydia STD enfeksiyonunu kontrol ettirin

  STD bir Khlamydya enfeksiyondur. Erkeklerde, bir Klamidya enfeksiyonu sperm antikor dahil olmak üzere sperm anormalliklerine ,kadınlarda tüplerde tıkanıklığa ve düşüğe yol açabilir.

  Yurt dışında yapılan bir çalışmada, tüp bebek Merkezine başvuran kadınların erkek partnerlerinin 60% ında Chlamydia enfeksiyonu bulunmuş. Bu enfeksiyonu tedavi etmek kolaydır,tek kişinin tedavi olmasının bir anlamı yoktur, kesin tedavi için karı koca birlikte tedavi olması gerekir.

   
Hamile kalmayı önleyen antisperm konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. hamile kalma riskim nedir :(

  hamile kalma riskim nedir :(

  merhabalar arkadaşlar.2 gün önce erkek arkadaşımla yüzeysel ilişkiye girdik.tam bir birleşme olmadı ve boşalmada olmadı ama zevk suyu denilen birşeylede hamile kalınabiliyormuş bugün adet kanamam olacak acaba kanama olduktan sonra hamile kalma gibi birşey söz konusu olabilirmi :(
 2. sizce hamile kalma olasılığım

  sizce hamile kalma olasılığım

  27 martta cinsel ilişki sonrası eşim boşaldı ama adet görme zamanlarım 28-29 gibi tarihlerinde adet günüm başlıyo sizce hamile kalma olasılığı varmı?
 3. Hamile kalma olasılığı?

  Hamile kalma olasılığı?

  Regl döneminden önce ilişkiye girdim ve 2 gün sonra regl oldum hamile kalma olasılığı var mıdır acaba? Hap kullanmam gerekli mi?
 4. hamile kalmanıza yardim

  hamile kalmanıza yardim

  Mrbb hamile kalmak istyrsnz oncelikle tabiki bol dua edin snrasnda ilk once doktra gdp rutun kntrolunzu yaptrn eger saglkliysnz evde quick marknn yumurtlik testi gitti gidyorda cok ucuz ondan alin ve adet bitimnden 5 gun snra yapmaya baslayn testi bu arada iliskiyede baslayin hergun ve yumurtlk testinde 2 cizgiyi gordgnz an o gunde muhakak iliskiye girin cnku 42 saat snra yumurtnz catlick vee...
 5. Hangi günler hamile kalmam?

  Hangi günler hamile kalmam?

  Dogum kadın doktorların bazı açıklamalarına göre. korunmasız girilen ilişki ne zaman olursa olsun gebeliğe sebep olabilir. Fakat düzenli ve 28 günde bir adet gören bir kadında yumurtlamanın (ovulasyon) en sık 14. gün olduğunu düşünürsek adetinin 8. ve 18. günleri arası ilişki için en riskli idönemdir. Bu dönem dışındaki günler daha az risklidir. (Çünkü yumurta hücresi 1 gün, sperim 3 gün...

Sayfayı Paylaş