Hamile miyim değil miyim hamile kaldığımı ilk nasıl anlarım?

R

rengin001

Forum Okuru
Hamile miyim değil miyim hamile kaldığımı ilk nasıl anlarım?

Hamile kaldığınızı en erken ne zaman anlarsınız melek kadınlar kulubü forum'da.​

Kızlar hamile miyim değil miyim çok kafam karışık. Adetim henüz geçmedi ama bu ay farklı olarak göğüslerime kesinlikle dokunamıyorum. Karnım ve kasıklarıma doğru aşağı doğru bir ağrı var ama eskisi gibi bir ağrı değil bu. Aşırı bir açlık hissetme durumu oluştu. Yani kafamda deli sorular acaba hamilemiyim diye düşünüyorum ama hamile kaldığınızı en erken ne zaman anlarsınız acaba?

Merhaba
Saydığınız şikayetler gebelik belirtisidir diyemeyiz. Adet gününüze kaç gün var bilemiyoruz ama daha adetiniz gecikmemişken bile belirtiler bu kadar erken görülmez. Hamile kaldığınızı en erken adet gecikmesi ile anlarsınız ki adetiniz her ay düzenli gününde geliyorsa tabii. Düzensiz adet gören bir kadın için bu da zordur. Adetiniz her ay düzenli geliyorsa adetinizin geçtiği gün hemen hamilelikten şüphelenebilirsiniz. Bu da hamileliğin ilk belirtisidir diyebiliriz. En erken hamilelik belirtilerini size sıralayacağım ama genelde bu belirtileri ilk zamanlar görülmeyebilir.

''En erken hamilelik belirtileri''​

• Adet gecikmesi
  • Bulantı kusma
  • İştahın açılması
  • Sık idrara çıkma
  • Göğüslerde hassasiyet ve renk değişimi
  • Yorgunluk uyku hali
  • Baş dönmesi, baş ağrısı
  • Kasıklarda bel ve sırt ağrısı
İlk gebelik belirtisi adet gecikmesi dedik ama her adet gecikmesi gebelik ile sonuçlanır mı? ''Her adet gecikmesi gebelikle sonuçlanırmı'' yazımızı aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri