Hamile Olduğunu 9 Ay Anlamadı!

Uzman SühaN

Administrator
Hamile Olduğunu 9 Ay Anlamadı!
Her kadının hayalidir anne olmak.Yalnız her kadın bazı durumlardan ötürü anne olamamaktadır.Sabırla mens gününün gecikmesini bekleyen hanımlar ,bir an önce gebe olup olmadığını merak etmeye başlar.Kasıklarım ağrıyor acaba hamilemiyim,belim ağrıyor hamilemiyim gibi belirtilerden yola çıkarak gebe olup olmadıkları hakkın da sayfamıza bu konu ile ilgili sık sorular yöneltmekteler.Biz bu soruya cevap verirken temkinli yaklaşıyoruz.Belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmanın yanıltıcı olduğunu beklenen menste gecikme olursa test yapılması gerektiğini vurguluyoruz.Bu konuya neden temkinli yaklaştığımızı ve net cevap vermediğimizi yazımızın devamın da bulucaksınız.Öncelikle ; Şüpheli gebeliğin ilk belirtileri adlı konumuzu incelemenizi öneriyoruz.


Yine Melekler mekanı kadın sitemize konu açmak için araştırma yaparken 2015 tarihin de yayınlanan bir haber dikkatimi çekti.Haberin başlığı şöyle 9 ay hamile olduğunu anlamadı tuvalette doğum yaptı .Bu habere göre gebe olduğunu 9 ay boyunca anlamayan bayanın ,9 ay boyunca mens olduğu bunun yanısıra düzenli olarak doğum kontrol hapı kullandığı yazıyordu.Habere değinmemin nedeni şu.Sayfamıza hergün hamilemiyim diye bir çok soru gelmekte.Soruların çoğu mensinde gecikme olmayanlar tarafından yöneltiliyor.Biz bu konuya her zaman tek bir cevap veriyoruz.Mensinizde gecikme olursa test yapın.Belirtilerden yola çıkarak gebelik teşhisi olmaz diye.Belirtiler yanıltıcı olabiliyor.Beklenen menste gecikme olursa en az 3 gün ; hcg testi yaparak gebeliğin olup olmadığı net şekilde ortaya çıkar.Şimdi haberimizi sizlerle paylaşıyorum.Konu ile ilgili yorumlarınızı sorularınızı bu başlık altın dan paylaşabilirsiniz.


page.jpg

Hamile Olduğunu 9 Ay Anlamadı

24 yaşındaki kadın doğum kontrol hapı kullanmasına rağmen hamile kaldığını anlamayınca tuvalette doğum yaptı.

Daily Mail'in haberine göre 24 yaşındaki temizlik görevlisi Nikki Kelly, doğum kontrol hapı kullanıyor ve hamile kalma şansı olmadığını düşünüyordu.

Aslında hamile olan kadın regl olmaya devam ettiği ve doğum kontrol hapı kullandığı için hamileliğinden şüphelenmedi. Ancak sürekli tuvalete gitme isteği geliyor ve bu durumu adet sancısına bağlıyordu. Uzun süren bir yolculuk sonrasında tuvalete gittiğinde ise yaşadığı olay şok etti.

Adet sancısı zannettiği şey doğum sancısıydı ve 24 yaşındaki kadın tuvalette doğum yaptı.

Hamileliği esnasında adet olmaya devam ettiğini, hiç aşermediğini ve hiç karnının büyümediğini belirten Nikki, bir anne çocuk sahibi olunca şok olduğunu dile getiriyor.

Uzmanlar bu durumun çok sıradışı olmasına rağmen mümkün olduğunu dile getirdi. Bazı kadınların hamile olduğunu fark etmemesinin imkansız olmadığını dile getiren uzmanlar, karnının büyümemesinin ise güçlü karın kaslarına ve bebeğin rahmin gerilerinde yerleşmesiyle mümkün olabileceğini dile getirdi.
 

Meleklerin Meleği :)

*Tüm hamişler toplandık Topik Sorumlusu*
Üye
Anemm sok ben ayyy nasılda hazırlıksz yakalanmıs geldı aklıma bıran hahahah daha onemlısı nasıl anlamamıs demem lazımdı ıste allahımın ısi isterse ol derse nasıl olursa olsun oluyor rabbım ısteyen ummedı muhammede nasıp etsın ep dua edıorum cok zor zmaan atlattım bes sne bekledım cok sukur sımdı hamıleyım ısteyen herkesın basına ınsss
 
Üst