1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  15.230
  Beğenilen Mesajlar:
  2.284
  Ödül Puanları:
  113

  Hamile olduğunu bilmeden doğum kontrol hapı kullanma

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Çoğu kadın hamile oldukları anda doğum kontrol hapı kullanımını bırakmaları gerektiğini duymuştur. Bunun en önemli sebebi bu ilaçların içerdiği hormonlar ve bebeğe verebileceği zararlardır. Çoğu kadın için bu durum oldukça endişe verici bir durumdur ve bebeklerinin bu hormonlar yüzünden her hangi bir problemle karşılaşmalarından korkarlar. Aşağıda gebelik sırasında doğum kontrol hapı kullanmanın etkileri ile ilgili bazı bilgiler bulabilirsiniz. İstemeden hamile kalma ve doğum kontrol hataları: Kadınlarda kazara, planlamadan hamile kalma durumu oldukça yaygın olarak meydana gelmektedir. Eğer gün kaçırırsanız ya da normalden daha az dozda alırsanız, doğum kontrol haplarının etkinliği sona erer ve bu da hamileliğe sebep olabilir.


  < Konu Resmi..>

  Kısacası doğum kontrol yöntemlerine başvurulmasına rağmen hamile kalma olasılığı vardır ve kontrol yöntemleri uygulandığı için kadın hamileliğinin farkına dahi varmaz. Ancak bu gibi durumlarda genel olarak bir risk yoktur, çünkü fetusa hormonlar tarafından uygulanan baskı sınırlıdır.

  Östrojen: Dietilstilbestrol adı verilen bir sentetik östrojenin kansere sebep olabileceği görülmüştür. Doğum kontrol hapları östrojen içerdiklerinden dikkatli olmakta yarar vardır.

  Hormonal doğum kontrolü: Hamilelik sırasında doğum kontrol hapı almanın doğum sırasında her hangi bir soruna yol açacağı kanıtlanmış değildir. Ancak uzmanların da belirttikleri gibi, yine de hamilelik anlaşıldıktan hemen sonra bu doğum kontrol haplarının bırakılması iyi olacaktır.

  Acil doğum kontrolü: Kimi doğum kontrol hapları, yüksek dozlarda alındıklarında acil doğum kontrolü olarak kullanılırlar. Bu dozlar doktorlar tarafından belirlenirler, ancak yalnızca hamileliği önlemek içindirler, hamileliğe son vermek için değil.

  Kanada’da bulunan ‘Public Health Agency’ ye göre, bu şekilde alınan acil doğum kontrol hapları anneyi de fetusu da hamilelik döneminde alındıklarında etkilemezler. Ancak kişinin bünyesi de göz önüne alınırsa bu hapların da bir an önce bırakılması iyi olacaktır.

   
Hamile olduğunu bilmeden doğum kontrol hapı kullanma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. doğum kontrol hapı ile hamile kalınırmı?

  doğum kontrol hapı ile hamile kalınırmı?

  doğum kontrol hapıyla hamile kalınırmı doğum kontrol hapı kullanırken hamile kalınırmı hapı kullanırken kalınır mı kullanan kalırmı hap arkadaşlar yanımda çalışan arkadaşa doktor doğum kontrol hap yazmış. hamile kalmaması için değil hamile kalması için. bu iş kafama yatmadı. duyan bilen bu konuda bilgisi olan varmı? eşinin spermleri yeterli değilmiş. tedavide gördü aşılama yapılıyor...
 2. doğum kontrol hapı kullanıp hamile kalanlarrrr

  doğum kontrol hapı kullanıp hamile kalanlarrrr

  slm.doğum kontrol hapı kullNIP nekadar sürede hamile kaldınız ?
 3. Doğum kontrol hapı ile hamile kalınırmı?

  Doğum kontrol hapı ile hamile kalınırmı?

  Doğum kontrol hapı doğum kontrol hapı yan etkileri Merhaba kızlar hap kullandığı halde hamile kalan varmı ? Haplar düzenli alındığında, unutulmadığında ve yeni kutuya vaktinde başlandığında başarı oranı yüzde 99'u bulur. Fakat haplar unutulursa, düzensiz kullanılırsa bu oran %90'lara kadar düşebilir.
 4. Doğum Kontrol Hapı Kullanırken Hamile Kalınabilinirmi?

  Doğum Kontrol Hapı Kullanırken Hamile Kalınabilinirmi?

  doğum kontrol hapıyla hamile kalma doğum kontrol hapıyla hamilelik mümkünmü Son günlerde etrafımda sıkça duymaya başladığım,ayrıca beni çokta şaşırtan bir durum.Doğum kontrol hapıyla gebe kalmak.Doğruluk derecesi nedir,doğum kontrol hapını düzenli kullananlar acaba gerçekten gebelik yaşıyormu?Sizde benim gibi merak ediyorsanız ozaman konumuzu dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum Doğum...
 5. Hamile olduğunu bilmeden doğum kontrol hapı yutmak

  Hamile olduğunu bilmeden doğum kontrol hapı yutmak

  hamileyken doğum kontrol hapı kullanma,gebeyken doğum kontrol hapı kullanma,hamilelikte doğum kontrol hapının zararları,gebelikte doğum kontrol hapının sakıncaları,hamile olduğunu bilmeden doğum kontrol hapı kullananlar,hamilelikte doğum kontrol hapı kullanımının zararları hakkında bilgiler Soru: Doğum kontrol hapı kullanırken hamile kaldım.Hamile kaldığımın farkında olmadığım için...
Etiketler:

Sayfayı Paylaş