Hamileler hamile kalma hikayenizi Eylülle paylaşın......

Bende anlatayım bari ben evlendiğimden beri çocuk sahibi olmak istiyordum ve tam 1 sene sonra hamile olduğumu öğrendim ve hamileliğimde hiçbir sorun yaşamadım sonra dünyalar yakışıklısı bir oğluşum oldu çok güzel bir duygu anne olmak ama oğlum 1.5 yaşında kazada öldü malesef ondan sonra hiç korunmadım zaten yıkılmıştım tek yavrumu kaybettim ama oda olmadı gitmediğim dr kalmadı hepside aynı şey söylediler hiç bir şey yok ama stres en önemli unsur çünkü artık üzülmekten ağlamaktan harap olmuştum sonra oğlumun öldüğü gün tam 1 yılı sonunda hamile olduğumu öğrendim dr hamilesin dediğinde hüngür hüngür ağlamıştım sonra her ay düzenli olarak kontrolüme gidiyordum hep iyiydi meleğim ama bir gün sancılandım ve dr gittim doğum sancısıymış ama oğlum 6 aylıktı karnımda malesef oda karnımda ölmüş ben zaten yıkıktım ondan sonra harabeye döndüm tek kelimeyle ya burda anlatamıyorum bağıra bağıra suni sancıyla ölü doğum yaptım ve tek dileğim rabbim bir daha bana evlat acısı gösterme ve evlat aratmadan ver dedim 3 ay sonra yine oğlumun doğum gününde hamile olduğumu öğrendim ve şimdi 9 hft hamileyim ve kan pırtılaşmasi çıktı hergün iğne vurduruyorum inşallah bu bebeğimi kucağıma almak nasip olur biraz uzun oldu ama anlatmak istedim ama ben umudumu kaybetmedim ve stres en büyük engel :(((((((
Çok üzüldüm ya Allahım sabır versin çoook çok zor inşallah bu meleğin yanında kalır

Bende çok zor hamile kaldım 2 yıl uğraştık ilk bir yıl her adet olduğumda çok üzüldüm ağladım ama dr gitmedim ikinci yıla girdiğimde artık işin ciddiyetini anladım ve dr gittik testlerde bende sorun çıktı tedavi ile normale döndüm ama 6 ay geçmesine rağmen yine hamile kalamadım bu seferde eşimde sorun çıktı zaten varikosel ameliyatı olmuştu spermlerinin %96sı bozukmuş dr aşılama yada tüp bebek olabilir dedi bende tedaviye geçmeden önce preseed adlı ürünü kullandım çok umutsuzdum yeni ev taşımıştık hep evle uğraşmaktan hamile kalsam bile tutunmaz diyordum adetim 9 gün geçmişti zaten hep gecikiyordu ama o gün neyse ne dedim ve akşam üzeri test aldım Allahımm her test yaptığımda elim ayağıma dolanıyordu bundada böyle oldu ve direkt kopkoyu çift çizgiyi ilk defa gördüm neyaptım hıçkıra hıçkıra ağladım oturamadım tüm evi durmadan turladım ağladım sakinleştikten sonrada eşimi arayıp söyledim Hamileliğim berbat ve çok çok sorunlu geçti ama dünyalar tatlısı pamuk bir kızım oldu Şimdide ikinciye hamileyim :)))))) kızım 10 aylıkken hamile olduğumu öğrendim isteyerek oldu yine hiç korunmadım ara verip tekrar strese girmek istemedim. Bu hamileliğimde berbat geçiyor 34 haftalık hamileyim hala mide bulantılarıyla uğraşıyorum ama herşeye tüm acılara değer busefer Allahımın izniyle oğluşum olacak ve tüm acıların yerini mutluluk alacak Allahım tüm isteyenlere bu muhteşem duyguyu tattırır inşallah şükürler olsun

Adetinizin 4/5/6 cı günü süt buharını yapıyorsunuz yarım kilo süte bir demet maydonuzu koyup kaynatıyorsunuz üzerine buharlar çıktığında belinize bir battaniye sarıp buharın üstüne oturur vaziyet alıyorsunuz bu arada dikkat edip bir tarafınızı yakmayın:D:D bu işlemi üç gün boyunca günde üç kere yapıyorsunuz size yardımcı olan biri mutlaka yanınızda olsun çünkü arada tekrar buharın çıkması için ısıtıp kabı size getirmesi gerekiyor. Bu işlemden sonra kesinlikle üşütmemeye çalışın internetten de araştırdığınızda bu usulle yıllar sonra hamile kalıp bebek sahibi olanların sayısı oldukça fazladır. Süt buharı yerine direk maydanozuda kaynatıp yapabiliyorsunuz.

Dip not: Buhardan kalktığınızda eşinizle birlikte olmaya çalışın ama kesinlikle dediğim gibi üşütmeyin birlikte olduktan sonra belinizin altına yastık koyup öyle yatın çünkü kanalları inanılmaz derecede buhar açıyor bilginize...Rabbim herşeyin hayırlısını versin
ben yapmıştım bu buharı çok faydalı bende akıntı felan hiç bişey yoktu kaynanam beni bi gün bi kadına götüğrdü karnını sardıaralım dedi çocuk için ozman daha pko olduğu yok ortada neyse gittik kadın karnıam bi dokundu bana dedi iltihap var sende 1 baş soğanı suya kaynat iç dedi bide sütle maydonoz buharına toru dedei 3 gün sonra görürsün iltihbaı dedi aynen uguladım ve 3 gün sonra bi akıntı başaldı bende şoke oldum resmen akıntı bitene kadar içtiç ve buharı 3 gün yaptım hiç bişeyim kalamdı benced edeneyin

Geri