Hamileler meyan kökü içebilirmi zararları olur mu?

T

Tubishhh

Forum Okuru
Hamileler meyan kökü içebilirmi zararları olur mu?

Hamileler meyan kökü içebilirmi melek kadınlar kulübü hamilelikte meyan kökü kullanımı forumda.​

Kızlar canım acayip meyankökü çekiyor ama hamileyim zararlı olur mu bilemiyorum size sormak istedim hamileler meyan kökü içebilirmi zararlı olur mu acaba? Hamile kalmadan önce çok içerdim meyan kökü çok severim canım o kadar çok istiyor ki içebilir miyim sizce?

Merhabalar
Hamilelerin kesinlikle tüketmemesi gereken bazı içecek veya besinler vardır meyan kökü maalesef bunlardan bir tanesidir. Meyan kökünü şu şekilde tanımlarsak doğru olur aslında adet görmeyi teşvik eden bir bitkidir hamilelik sürecinde de kesinlikle kaçınılmalıdır bu bitkiden. Uzman doktorlar tarafından da meyan kökü hamilelerde zararlı olabileceği söylenmekte özellikle erken doğuma sebep olabileceği gibi çok miktarda meyan kökü tüketmek bebeğin zekasını da etkileyebilir beğenmiş yani bebeğin beyin gelişimine olumsuz etkileri olduğu söyleniyor. Yani herkes zararlı diyorsa bunda vardır bir şey ve buna da uymak gerekir diye düşünüyorum.

Meyan kökü hamilelikte zararlı olduğunu öğrendik peki "hamilelikte şalgam içmek zararlı olur mu" hamilelere şalgam zararlı mı tehlikeli mi bu yazımızı incelemek için aşağıdaki linki tıklamanız yeterli.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri