Hamilelerin dikkatine!

M

Misafir

Forum Okuru
Hamilelerin dikkatine!
hamilelerin bilmesi gerekenler, dikkat etmesi gerekenler ve dahası burada arkadaşlar.Hamiş Melek'lerimize özel hamilelik süresince, sağlık ve rahatlıık adına bilinmesi gereken bilgileri sunuyoruz arkadaşlar.

Özenli Giyinin: Gündüz ve gece arasındaki sıcaklık farkı üst solunum yolları enfeksiyonlarına yol açmaktadır.Bu hastalık hamile kadınlarda zatürreye kadar ilerleyebilir.Bu durum hem anne adayı hem bebek için büyük bir risk taşımaktadır. Hamileler özellikle havalar yüzünden oluşan sıcaklık farklarına karşı kendi tedbirlerini almak zorundadırlar.Hava sıcak gibi görünsede havanın ilerleyen saatlerde soğuyacağını düşünerek kıyafetlerini yanlarına almaları tavsiye ediliyor.

Alerjinin Önüne Geçin: Bahar ayında doğanın uykusundan uyanması ile tekrar alerji hastalarıda tedbirlerini almalıdırlar.Hamile annelerde alerjik vakalar bazen maalesef ölümle sonuçlanmaktadır.Bu tarz alerjisi olanlar bahar aylarında alerjilerini tetikliyecek her şeyden uzak durmalı ve gerekiyorsa doktor danışmanlığına başvurmalıdırlar

Ayakkabı Seçimi Önemli: Bahar ayının gelmesi ile hamilelerde dışarda dolaşabilme yürüyüş ve spor yapabilme imkanlarına kavuşuyor. Spor için uygun giyinmek hamileler için çok önemlidir.Ödem’e yatkınlık nedeniyle bol ayakkabı tercih edilmelidir. Sıvı kaybı hamilelerde çok önemli olduğu için bol bol sıvı tüketmeleri tavsiye edilir.

Depresif Olmayın: İnsanların duygularında en ciddi değişikliklerin bahar ayında olduğu,Örneğin depresyon atakları,intiharların en sık bahar aylarında görüldüğüne dair bir çok bilimsel yayın bulunmaktadır.Değişen hormonların etkisi ile bu durum özellikle anne adayları için hem hamilelik sürecinde hemde özellikle doğumdan sonra loğusalık sürecinde çok önemlidir.Loğusalık ta görülen depresyonun bahar aylarında daha sık görüldüğü bilinmektedir.
 

Benzer İçerikler

Üst