Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  hamileliğimde deforme olan vücudumu estetikle yeniden bakımlı dinç yapabilirmiyim

  Konu, 'Doğum ve Doğum Çeşitleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  vücudumu nasıl sıkılaştırılır Hamile kalındığı döneminde istenmeyen kalıcı fiziksel değişimleri de beraberinde getirebiliyor.Bazen bacaklardaki varisler veya ciltteki çatlaklarla sınırlanan, bazen de göğüslerde küçülme veya kalçalarda genişleme gibi daha göze çarpan değişiklikleri yaşayan kadınlar estetik cerrahinin olanaklarından yararlanabiliyor. Kadınların bazıları bunu kabul etse de, büyük çoğunluğu değişikliklere fiziksel ve duygusal anlamda uyum göstermekte güçlük çekiyor.

  Hamilelik ve emzirme sonrası sarkan memelere ne zaman müdahale edebiliyorsunuz?

  Yaygın inanışın aksine göğüslerdeki doğumla ilgili değişikliklerin büyük çoğunluğu emzirmeden bağımsız olarak hamilelik sırasında gelişiyor. Doğum sonrası, emzirme olsun ya da olmasın, süt verme döneminin bitiminde meme bezleri eski haline dönecek şekilde geriliyor. Bu durum göğüslerde küçülmeye ve meme derisinde sarkmaya neden oluyor. Bu değişikliklerin, çeşitli plastik cerrahi teknikleriyle giderilmesi mümkün.

  Gebelik ve süt verme döneminde meme bezlerinde meydana gelen hormonal değişikliklerin etkisi en az 1 yıl kadar sürer. Dolayısıyla süt verme döneminin bitimini takiben memelerin son şeklini alması için de belli bir süre beklemek gerekir. Bu dönemin sonlanmasını takiben cerrahi girişim gündeme gelebilir.

  Ne yapıyorsunuz?

  - Doğum sonrası meme hacmindeki kaybın yerine konması, protez yerleştirilmesi ameliyatı ile gerçekleştiriliyor. Kısa süreli sayılabilecek bu operasyonu takiben günlük hayata çabuk ve zahmetsiz bir şekilde dönmek mümkün.

  - Meme dikleştirme ameliyatıyla sarkan deri fazlalıkları giderilip, meme daha dik bir konuma getirilirken aynı seansta uygulanacak bir protezle de arzu edilen hacim sağlanıyor.

  - Hamilelik sırasında memelerdeki doğal hacim artışı bazı kadınlarda doğum sonrasında kalıcı olabiliyor. Böyle bir değişiklikten rahatsız olunduğu takdirde, küçültme ameliyatı öneriliyor. Bu işlemde tek fark deri fazlalığının yanı sıra, büyüyen meme dokusunun da bir miktar çıkartılarak daha küçük hacimli bir şekil verilmesi.

  Hamilelikte alınan kilolar da sorun…

  - Öncelikle gebelik sırasında rahmin büyümesi ile gelişen deri dokusundaki artış, doğum sonrasında istenildiği oranda geriye dönemiyor. Böylece bu bölgede sarkıklıklar oluşabiliyor. Sadece deride değil, yağ depolanması ile deri altı yağ dokusunda da bir artış oluyor.

  Bunun yanı sıra karın duvarı kasları da hamilelikte zayıflıyor. Hatta yatkın kişilerde karın duvarında fıtıklaşmaya varan zayıflıklar gelişebiliyor. Tüm bunların tek bir plastik cerrahi ameliyatı ile giderilmesi mümkündür. Karın germe dediğimiz bu ameliyatta, bikini veya iç çamaşır çizgisi içerisinde kalacak bir iz yaratacak şekilde yapılan bir işlemle, hem bollaşan deri fazlalığı atılıyor hem de karın duvarı sıkılaştırılarak cilt altında şişkinliğe yol açan yağ dokusu çıkartılıyor.

  - Hamilelik sonrası basen bölgesinde ve belde kalınlaşmalar da görülüyor. Egzersiz ve diyet işe yaramayabiliyor. Son yıllarda gelişen teknoloji sayesinde güvenli ve oldukça etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkan liposuctionla özellikle bu tür bölgesel deformitelerin giderilmesi mümkün.

  Çatlakları nasıl hallediyorsunuz?

  Hamilelik sırasında cildin dermis tabakasının, bölgenin genişleme hızına yetişememesi sonucu oluşan çatlaklar doğumla gelen kalıcı değişiklikler arasında yer alıyor. İlk altı ay bir sene süresince kırmızı- mor arası bir renkte olan bu çizgiler ilerleyen dönemlerde solabilir. Bu kalıcı izlerin giderilmesinde karın germe ameliyatı en kesin çözümü sağlar.

  Prof. Dr. Atilla Arıncı

   
hamileliğimde deforme olan vücudumu estetikle yeniden bakımlı dinç yapabilirmiyim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. estetikle vücudunuzun her hangi bir yerinde gamze yaptırmak mümkün

  estetikle vücudunuzun her hangi bir yerinde gamze yaptırmak mümkün

  gamze yaptırmak gamze yaptirmak sırtta yaptırmak fiyat yaptırmanın fiyatı Venüs gamzeleri sayesinde insanlar yanağa da gamze yapılabileceğini öğrenince yanak gamzesi talebi de arttı. Peki vücudun hangi bölgelerine gamze estetiği yaptırılabiliyor? Estetik-Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Hasan Fındık, gamze estetiği sorularımızı yanıtladı. Vücutta gamzeler nerelerde bulunur?...
 2. Gebelikte vücudunuzda olan değişiklikler

  Gebelikte vücudunuzda olan değişiklikler

  gebelikte rahimdeki değişiklikler Gebeblikte vücudun birçok yerinde bazı farklılıklar yaşanmaktadır.Tüm organları etkileyen, yaşanan bu farklılaşım hamilelik süresince devam etmektedir.Bakalım tüm organları etkeleyen, vücutta yaşanan farklı değişiklikler nelermiş? Sağlıklı bir gebelik için hamilelik süresince anne vücudunda birçok değişiklik oluşmaktadır. Bu değişiklikler döllenme...
 3. Estetik Mağduru Olan Dünyaca Ünlü İsimler

  Estetik Mağduru Olan Dünyaca Ünlü İsimler

  estetik mağduru estetik mağduru ünlüler Sevgili melekler, özellikle sahne ve şov dünyasında olan pek çok ünlü isim gerek yılların izlerini silmek , gerekse biraz daha güzel ya da yakışıklı olabilmek için bıçak altına yatmaktan çekinmiyorlar. Ancak ne yazıkki bu girişimlerin sonucunda zaman zaman hiç de istenmeyen sonuçlarla karşılaşabiliyorlar. Ya da bu işi rahatsızlık haline getirip...
 4. Kombine Estetik Olan varmı?

  Kombine Estetik Olan varmı?

  kombine estetik nedir,kombine estetiğin riski varmı,kombine estetik nasıl yapılır,kombine estetik hakkında bilgiler Sınır tanımayan estetik cerrahi ve gelişmiş anestezi uygulamalarının sonucu olarak artık aynı seansta birden fazla ameliyatı olabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse yani burnunuzdan şikayetiniz var ve aynı zamanda karın germe estetiği ya da meme küçültme operasyonu da...
 5. Popo Estetiği Olan Varmı?

  Popo Estetiği Olan Varmı?

  popo estetiği nedir,kalça estetiği nedir,popo estetiği nasıl yapılır,popo estetiği yorumları,popo estetiği hakkında bilgiler Popo estetiği (Gluteal Lift-Popo Kaldırma Estetiği): Çoğu zaman poponun kaldırılması ve nadir olsa da poponun daha az belirgin hale gelmesi ve daha az dikkat çekmesi istenilir. Popo dikleştirme veya ‘gluteal lift’ konusundaki yaklaşım multidisipliner dir. Bel,...

Sayfayı Paylaş