Hamilelik belirtileri ne zaman görünür kızlar yardım eder misiniz ?

A

akçegelin

Forum Okuru
Hamilelik belirtileri ne zaman görünür kızlar yardım eder misiniz ?
Kızlar selamlar 4 aylık evliyim hamilelik belirtileri ne zaman başlar ve nelerdir, ortaya çıkar dediğiniz bulgular ne zaman ortaya çıkar sizde ne zaman başladı ne zaman hissedilir ve ne kadar süre devam eder. Kafamda bir çok deli soru var. Yakın zamanda evlendim ve yaş olarak biraz da geç evlendim. Hele de bu sıkıntılı zamanda doğru adamı da bulmak adına baya geciktim diyebilirim. Hiç ilişkim olmadı evlenene kadar ben şimdi evliyim ve çok ama çok mutluyum. Eşimde öyle. tabi sizler şimdi cicim ayları diyeceksiniz ama yaşımın geçmesinden dolayı eşimle konuştum olursa nasip ise olsun dedi ve bebek düşünüyoruz 4 ayda hiç korunmadık

yeni gelinim bebek istiyorum.jpg

Ben tam olarak planlayıp eksik şeylere bakarak olması gerekenleri de araştırarak bebek sahibi olmak istiyorum. Bebek isteyen bir çok kişi var çevremde olursa olur mantığında değil de, neler yapmama gerektiğini bana anlatabilir misiniz. Konunuz var ise link atarsanız onları incelerim sorularımı da bu başlıktan sizlere gönderebilir miyim ? Tşk.

Selamlar, Öncelikle sorunuza yanıt vermeden şunu belirtelim. Belirtilerden yola çıkarak gebelik teşhisi yapmak yanlış ve yanıltıcıdır. Bunun nedeni pms septomları ile gebelik belirtileri benzerlik göstermektedir ayrıca durum psikolojikte olabilir. Bu nedenle gebelik şüphesi olduğunda gebelik testi yapmak mantıklı olacaktır. Bir adet dönemini kaçırmak gebeliğin ilk erken bulgularından biridir.Bazı kadınlaradete bir kaç gün kala hamilelik semptomlarını fark edebilirler. Bu semptomların aslında hamileliğe bağlı olup olmadığını söylemek zor. Bu semptomlar hassas göğüsleri, ruh halindeki dalgalanmaları, şişkinliği ve sık idrara çıkma olabilir. Ne yazık ki, bu belirtilerden bazıları aynı zamanda bir kadının hamile olmasa bile sahip olabileceği belirtilerle aynıdır.

Yumurtlamadan sonra progesteron seviyeleri artar. Progesterondaki bu artış, hamilelik semptomlarına benzer semptomları hissetmenize neden olabilir . Bu erken belirtiler hamileliğe bağlı olabilirken, aslında hamileliğe bağlı olmayabilir. İmplantasyondan önce semptomların oluşabileceğini fark ederseniz, semptomların muhtemelen gebelikten ziyade yumurtlamadan sonra meydana gelen normal hormonal değişikliklerden kaynaklanmasıdır. Doğum kontrolünden yeni çıkan kadınlar bu hormonal değişikliklere karşı daha duyarlı olabilir.

Gebelik belirtileri

Yerleşme kanaması

Adet gecikmesi

Mide bulantısı

Bel sırt ağrısı

Kasık ağrısı

Tat almadada değişiklik

Sık idrara çıkma

Yorgunluk

Uyku hali

Meme hassasiyeti

Progesteron uterusun astarının kalınlaşmasına yardımcı olan ve vücudunuzu implantasyon için hazırlayan bir hormondur. Progesteron, adet döngüsü ve gebelikte önemli bir rol oynar. Hamileyken daha yüksek östrojen ve progesteron seviyesine sahipsiniz. Bu hormonlar mide bulantısı, şişkinlik ve meme hassasiyeti gibi tipik gebelik semptomlarına neden olanın bir parçasıdır.Progesteron ayrıca, meme dokusunun büyümesini uyarmaya yardımcı olur ve uterusun erken gebelikte kasılmasını önler.Hamile değilseniz, progesteron seviyeleriniz düşecek ve adet oluşacaktır. Adet oluşumundan yaklaşık bir hafta önce PMS semptomlarını fark edebilirsiniz.

Yoğun PMS belirtileri hamilelik belirtisi olabilir. Bazı kadınlar, implantasyon gerçekleştiğinde kramp hisseder veya implantasyonun bir sonucu olarak hafif kanama görülür . Sürenizin gelmesi beklenmeden birkaç gün önce hafif bir lekelenme veya kanama fark ederseniz, bu implantasyonun bir sonucu olabilir. Diğer erken gebelik belirtileri arasında cevapsız bir süre, ruh hali değişiklikleri, bulantı, sık idrara çıkma, meme değişiklikleri ve yorgunluk sayılabilir. Kadınlar her zaman hemen semptomlara maruz kalmaz ve bazı kadınlar tipik erken gebelik semptomlarından hiçbirini fark etmez. .

Gebe kalmaya çalışırken yumurta döllenir. Uterusa bağlanır. Ve vücudunuz HCG hormonu üretmeye başlar. Bütün bunlar, neredeyse 10-12 günde olur gebe kaldıktan sonra olur. Bu HCG hormonu, hamilelik döneminiz boyunca üretilirİmplantasyon yumurtlamadan yaklaşık 7-10 gün sonra gerçekleşir. İmplantasyon gerçekleşmeden gebelik belirtilerini yaşamazsınız. Yani hamileliği implantasyon gerçekleşmeden tespit etmek mümkün değildir. Her kadın ve gebeliği benzersizdir. Daha önce belirttiğimiz gibi, hamilelik belirtilerini yaşamak için özel bir zaman bulunmuyor . Bu kişiden kişiye değişir. Bu nedenle arkadaşım gebe olup olmadığınızı ancak gebelik tetsi yaparak öğrenebilirsiniz. Gebelik belirtisi yaşayıpta sonra adet olanlar var yani durum psikolojik olabiliyor, yada yumurtlama dönemindeki hormonların durumu gebelik belirtileri gibi septomlar gösterebiliyor, yada belirtiler bazı hastalıklardan kaynaklanabiliyor bu nedenle adete 1-2 gün kala yada adet gecikmesinde gebelik testi yapılarak gebe olup olmadığınızı anlayabilirsiniz.

Geri