Hamilelik Çatlakları İçin Neler Kullanıyorsunuz?

Bu konuyla ilgili çok yazı okudum. Olay tamamen kişinin yapısıyla ilgili. Yani vücudunuz çatlamaya eğilimliyse ne kullanırsanız kullanın çatlıyor. Ama çatlaklar için kullanılan yöntemlerden kullanırsanız, çatlaklarımızın derinliğini azaltabiliyormuşuz. Ben vücut losyonu, arada da kakao yağı ve badem yağından yaptığım karışımı kullanıyorum. Tabi şu an mevsim yaz ve çok sıcak olduğu için bu yağı sürmek eziyet oluyor, çünkü yapış yapış bi duruma gelebiliyorum o nedenle mevsim dolayısıyla vücut losyonunu tercih ediyorum. Şimdiye kadar çatlama olmadı, 20. haftadayım ama daha yolun yarısındayım tabi. Cümleten çatlaksız bir hamilelik geçirmek dileğiyle :)

Merhaba,

Ben gebeligimin 6. ayindan itibaren doguma kadar, her gece karin bolgeme nar cekirdegi yagi surdum. Bu yagi bir aktarda bulabilirsiniz. Tek dezavantaji kokusunun biraz degisik ve surdukten sonra giyilen kiyafetlere siniyor olmasi. Ancak, ben sonuctan cok memnunum ve kesinlikle kullanmanizi oneririm. Gebeligimde karnim o kadar buyuktu ki catlak mutlaka olur diye dusunuyordum ama hic olmadi.Gebelikte olusan catlaklarin genetik olabilecegini biliyorum, deri alti yapilarinin ozelliklerine bagli olarak catlak olusum riski artabiliyormus. Ben de ise yaramayacagini dusundum baslangicta cunku annemde catlaklar cok yogundu. Her gece duzenli olarak bu yagdan surdum. Arastirdigim kadari ile bir yan etkisi de yok, bence denemeye deger.

Sevgiler,

Ece

SADECE ZEYTİNYAĞI!!!... Ergenlik dönemimde bacaklarda ve bel bölgemde bile oluşan çatlaklarım vardı. Hamile kaldığımda kesinlikle karnımın komple çatlakla dolacağını düşünüyordum. Şuan 5 aylık kızım var. Hamilelik boyunca sadece zeytinyağı kullandım. Nasılsa çatlaklarım olacak boş yere para vermiyeyim diye düşünüyordum. 2. ay hamileliğimde haftada 2-3 kez, 5. ayıma girdiğimde her sabah 1 kez, 8. ayıma girdiğimde ise doğuma kadar sabah ve akşam hergün 2 kez zeytinyağı sürüyordum. karın bel kalça ve bacaklarıma yediriyordum masajla, eski çatlaklara çare yok ama tek bir çizgi bile oluşmadı çok şükür. yani ben de bile olmadıysa inanın hiç kimsede olmaz. başka şeylere hiç gerek yok boşuna paranızı ziyan etmeyin. sağlıcakla kalın. eğer deneyenler varsa paylaşsın lütfen.

SADECE ZEYTİNYAĞI!!!... Ergenlik dönemimde bacaklarda ve bel bölgemde bile oluşan çatlaklarım vardı. Hamile kaldığımda kesinlikle karnımın komple çatlakla dolacağını düşünüyordum. Şuan 5 aylık kızım var. Hamilelik boyunca sadece zeytinyağı kullandım. Nasılsa çatlaklarım olacak boş yere para vermiyeyim diye düşünüyordum. 2. ay hamileliğimde haftada 2-3 kez, 5. ayıma girdiğimde her sabah 1 kez, 8. ayıma girdiğimde ise doğuma kadar sabah ve akşam hergün 2 kez zeytinyağı sürüyordum. karın bel kalça ve bacaklarıma yediriyordum masajla, eski çatlaklara çare yok ama tek bir çizgi bile oluşmadı çok şükür. yani ben de bile olmadıysa inanın hiç kimsede olmaz. başka şeylere hiç gerek yok boşuna paranızı ziyan etmeyin. sağlıcakla kalın. eğer deneyenler varsa paylaşsın lütfen.

Hangi zeytinyağından kullandınız, yemeklerde kullandığımız saf zeytinyağı mı yoksa aktardan mı aldınız?
Ergenlikte ben de çok çatladım, ve su an hamileyim, çatlayacağımı düşünüyorum ben de.

Merhaba,

Ben hamileliğimin 4. ayından itibaren Lierac çatlak önleyici kullanmıştım. Tabii doktorum tavsiye etmişti bana. Çok da memnun kalmıştım. Gerçekten çatlağım falan oluşmadı hiç :)

Geri