Hamilelik de makyaj yapmak bebeğe zarar verir mi

S

Semrasfdsfd

Forum Okuru
Hamilelik de makyaj yapmak bebeğe zarar verir mi
Hamilelik döneminde makyaj yapılır mı zararları var mı

Merhaba

Hamileyim ve çalışıyorum yoğun bir iş tempomuz var. İşe giderken mecburen makyaj yapıyorum yani makyajsız çıkmamaya özen gösteriyorum çalıştığım iş ortamında herkes de öyle makyajsız bir tane bayan çalışan yok diyebilirim. Şimdi hamileyim bende makyaj yapıyorum ama hamilelikte makyaj yapmam bebeğe zarar verir mi vermez mi çok da emin değiliğim. Hamile iken makyaj yapmak bebeğe zarar verir mi makyaj yapmamalı mıyım

Semra Merhaba

Hamilelik dönemi diğer normal dönemler de olduğu gibi istediğimiz gibi yaşayacağımız istediğimizi yiyip içebileceğimiz her şeyi özgürce yapabileceğimiz bir dönem değil. Hamilelik dönemi çok hassas olunması gereken ve bebeğin gelişimine sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirmemize odaklanmamız gereken bir dönem yani hamileliğinizi yani bebeğinizin gelişimini her şeyin en başına yazacaksınız önce bebeğin sonra diğerleri gelmesi gerekir. Hamilelik döneminde makyaj yapmak bebeği olumsuz etkiler mi . Bak tatlım makyaj malzemelerinin tamamına yakını kimyasal ve bir çoğu aslında zararlı içerik içerir bunların içerisinde bulunan bu zararlı içerikler miktar olarak seni çok etkilemese de karnında taşıdığın minicik bebişe zarar verebilir yani sen bir bar su içersin o ise bir çay kaşığı bu oranı böyle düşün yani. Makyaj malzemeleri, kremler vs. bebeğe zarar vereceği için hamilelik dönemince kullanmamanı tavsiye ederim .

Geri