Etiketler:
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

hamilelik dönemimdeki aşermelerim ne zaman biter

Konu, 'Gebelik' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

aşerme ne zaman biter hamilelikte aşerme ne zaman biter Aşerme ve Pika
    Gebelikte turşu, limon, muz, karpuz, soğan gibi bir takım yiyeceklere karşı aşırı [​IMG]istek doğması aşerme olarak bilinir. Sebebi bilinmemektedir. Genellikle bunların normal miktarlarda tüketiminde sakınca yoktur ancak, örneğin tuzlu bir turşunun aşırı miktarlarda yenmesi aşırı sıvı tutulumuna yol açabileceğinden makul ölçülerde yenmelidir.

Bir de gebelikte değişik gıdalara ve buz (pagofaji), nişasta (amilofaji) ve toprak (geofaji) gibi gıda olmayan maddelere istek olabilir. Buna pika denir. Sebebi bilinmemekle birlikte şiddetli demir eksikliğine bağlı olabilir.

hamilelik dönemimdeki aşermelerim ne zaman biter konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sahur Vakti Ne Zaman Biter biliyor musunuz

Sahur Vakti Ne Zaman Biter biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar aranızda dini bilgilere sahip olan arkadaşlarım var ise bana Sahur Vakti Ne Zaman Biter bilgi verebilir mi? Şimdiden cevap bilgileri için çok tşk ediyorum.
  2. Gebelik Döneminde Baba Adaylarında Psikolojik Olarak Görülen Aşerme Sorunu!!

Gebelik Döneminde Baba Adaylarında Psikolojik Olarak Görülen Aşerme Sorunu!!

Couvade Sendromu,Couvade Sendromu nedir,baba adaylarında aşerme, Arkadaşlar bu konu bana çok ilginç geldi ve sizinle paylaşmak istedim anne adayı gebeyken babada psikolojik olarak aşerme yaşıyormuş bilmiyorum sizlerde duydunuz mu böyle bir şey yada başınıza geldi mi? Bakalım uzmanlar bu konuda ne söylüyor; Couvade Sendromu’ denen bu durum baba adaylarının hamilelik belirtilerini anne...
  3. bebeklerde reflü ne zaman biter?

bebeklerde reflü ne zaman biter?

bebeklerinde reflüsü olanlar, ne zaman gecti yada hala devam ediyormu ? biz 14 aylık olduk bebeğime kıyamıyorum çok üzülüyorum :(
  4. Gebelikte aşermenin nedeni nedir?

Gebelikte aşermenin nedeni nedir?

Erken gebeliğin normal belirtisi olan aşerme normal gıda maddelerinin dışında başka maddelere karşı da gelişebilir. Bunlar toprak, kil, kiremit tozu, limontuzu, nişasta, un, kabartma tozu gibi maddeler olabilir. Bu isteklere bulantı ve kusma eşlik edebilir. Gebelikte bir besin maddesini yeme ihtiyacı hisseden ya da besin dışında bir maddeyi yeme ihtiyacı hisseden kadınların bu durumu doktoruna...
  5. Aşeriyorum Hamile miyim Hamilelik Belirtilerinden Aşerme Ne Zaman Başlar

Aşeriyorum Hamile miyim Hamilelik Belirtilerinden Aşerme Ne Zaman Başlar

Aşeriyorum Hamile miyim? Hamile kalınma sonrasında vücutta hem fiziki hem psikolojik fizyolojik değişimler olmaktadır. Bu belirtileri daha önceki yazılarımızda da paylaşmıştık. En belirgin hamilelik belirtileri nelerdir bu yazımızdan ayrıntılı inceleyebilirsiniz. Hamilelik başlı başına bir kadının başına gelebilecek en güzel şey olsa da tabii fiziksel ruhsal ve fizyolojik değişimlerden...

Sayfayı Paylaş