Etiketler:
 1. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL

  Hamilelik döneminde ayaklarınıza daha büyük görev düşüyor

  Konu, 'Gebelik' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

  hamilelikte düşmek hamilelikte yüksek topuk hamileyken düşmek gebelikte hamilelik düşme
  Hamilelik te ayaklarımız çok şişiyor.Valla benim davul gibi oldu diyebilirim.Ayakkabı olarakta hep spor ayakkabıyı tercih ediyordum.Çok rahat oluyordu.Ama hamilelik döneminde ayaklarımızın daha büyük önemi olduğunu aşşağıda ki yazıyı okuyunca anladım ve sizlerle paylaşıyorum.Bence mutlaka okuyun.


  Gün içinde vücudumuzun tüm yükünü çeken ayaklarımıza hamilelik döneminde daha büyük görevler düşer. Ayaklarımız ister istemez iki kişiyi taşımak zorunda kalır. Bu nedenle hamilelikten en çok etkilenen organlarımız arasında yer alan ayaklarımıza hak ettikleri önemi ve değeri vermeliyiz. Bu nedenle ayaklarımızın taşıdığı yüke yardımcı olacak ve onları rahatlatacak ayakkabılar seçmeliyiz.
  Hamilelikte neden ayakların önemi artar?
  Tüm vücudumuzun yükünü taşıyan ayaklarımız ayrıca bir denge faktörüdür. Bu nedenle vücudumuzda yaşanan ani değişimler ayaklarımızı da doğrudan etkiler. Hamilelik de bu değişimlerin en doğal ve en sık yaşananıdır. Bu dönemde ayakların ve ayakkabıların önemi artar.
  Hamilelikte ayakkabı nasıl olmalı?
  Hamilelik döneminde vücudun irileşmesiyle oluşan denge kaybı düşmelere neden olabiliyor. Bu nedenle hamilelikte tercih edilen ayakkabının da önemi artıyor. Özellikle düz veya düşük topuklu rahat ayağı destekleyen yeterince geniş güvenlik açısından altı kaymayan sıkmayan ve yumuşak tabanlı olması gerekiyor.

  Hamilelikte yüksek topuk sorunu
  Hamilelik düşmeyi daha kolaylaştırdığı için pabuçların denge sağlaması gerekiyor. Eğer yüksek topuğa alışkın ve kendinize güveniyorsanız biraz topuklu ayakkabı giymeye devam edebilirsiniz. Fakat 5 cm.’den fazla yüksek olması gerekiyor. Birdenbire düz ayakkabı gi¬yerseniz rahat edemeyebilirsiniz. Bu nedenle hamilelikte rahat edebileceğiniz ayakkabılar seçmeye özen gösterin.
  Ödemi nasıl önleyebilirsiniz?
  Ayak şişmeleri hamileliğin 3. ayından başlayarak sonuna kadar devam eden ve doğumdan sonra kaybolan bir durumdur. Hamilelikte damarlarda dolaşan kan hacmi yaklaşık %50 artar ve damarlarda genişler. Fazla olan sıvının bir kısmı doku içinde hücrelerin arasında birikir. Böylece ödem oluşur. En çok bilekler ve ayaklarda görülür. Hava sıcaklığındaki ve nem oranındaki artış vücuttaki şişmeyi fazlalaştırır. Düz ayaklarınıza nefes aldıracak rahat ayakkabıların tercih edilmesi ayak şişmesinden doğacak sıkmayı ve rahatsızlığı azaltacağı gibi düşme riskinizi de azaltır. Ayakkabıların özellikle hamilelere özel üretilmiş ve ayakları sıkmaması önemli rol oynar. Bunların yanı sıra aynı pozisyonda yarım saatten fazla durmamak hareketsiz kalmamak bacak bacak üstüne atmamak şikayetleri önemli ölçüde azaltır.
  AYAKKABI ALIRKEN DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR
  Topuğunun5cm’den yüksek olmamasına özen gösterin
  Hamilelik sırasında oluşan ekstra ağırlığı ve ayak basısını süspansiyonlu tabanı ile eşit dağıtmalı
  Ayakkabınızın ayaklarınız ve bacaklarınızla orantılı olmasına özen gösterin. Özellikle topuklu ayakkabı seçiminde göz önünde bulundurun.
  Kaliteli ve deriden olmasına özen gösterin.
  Ayakkabıyı ilk denediğinizde ayağınızda uzun bir süre tutup yürüyün
  Konforu olmasına dikkat edin
  Hamilelikte önü cırt bandı olan ayakkabılar istediğiniz ölçüde genişletme imkanı sunar. Bağcıklı ayakkabı yerine cırt bantlı ayakkabıları tercih edin.
  Alacağınız ayakkabının kan dolaşımınızı önleyecek darlıkta olmamasına dikkat edin.   
Hamilelik döneminde ayaklarınıza daha büyük görev düşüyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gebelik döneminde ayak masajının faydaları

  Gebelik döneminde ayak masajının faydaları

  Özellikle gebeliğin son aylarında oluşan bebekten dolayı yükten dolayı artık bel ve ayaklarda ağrılar yoğunlaşır.Bunun için ayaklara mümkün olduğunda sıklıkla ayak masajı yapmakta fayda vardır size bu ayak masajı yapacak olan bir yakınınızdan bilhassa eşinizden anlayış bekleyerek umuyorum ki bu masajdan sizi mahrum bırakmaz Hamile bayanların en çok yaşadığı sorunlardan olan ayaklarda ödem,...
 2. Gebelik Dönemimde Babaya Düşen Görevler Nelerdir?

  Gebelik Dönemimde Babaya Düşen Görevler Nelerdir?

  gebelikte baba rolü, görevleri, yapması gerekenler, nasıl yardım edebilir, öneriler, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Gebelik fizyolojik olarak annenin ,duygusal olarak hem annenin hem babanın yaşadığı bir mucizedir. Bu dönemde beylerin anne adaylarına mümkün mertebe yardımcı olmaları gerekmektedir.Peki bu yardım nasıl olmalıdır?Şöyle; Eşinizi sanki evliliğinizin...
 3. Melekler Gebelik Döneminde Eskisinden Daha da Güzel Olacaksınız!

  Melekler Gebelik Döneminde Eskisinden Daha da Güzel Olacaksınız!

  gebelikte güzellik,gebelikte güzellik ve bakım, Gebelik döneminde önceki olduğunuzdan daha güzel görünmek ve güzel olmak sizin elinizde melekler.Her kadın güzeldir ama gebelik dönemi gibi sıkıntılı bir süreçte hamile bayanlar kendilerini bakımsız ve çirkin hissedebilirler ama hiçte öyle değil sizin yerinizde olabilmeyi isteyen o kadar çok insan var ki bunu dert bile etmeyin.Evet şimdi...
 4. Trafikte biz yayalara ne gibi görevler düşüyor

  Trafikte biz yayalara ne gibi görevler düşüyor

  Trafikte yaya olmak ta araç kullanmak ta zor iş vesselam. Araç kullananların yapmaları gerekenleri aşağı yukarı biliyoruz. Peki ya yayalara ne gibi görevler düşüyor ? Sıralayabilirmisiniz?
 5. 4 Büyük Melek ve Görevleri

  4 Büyük Melek ve Görevleri

  meleklerin görevleri meleklerin isimleri meleklerin görevleri nelerdir Dört büyük meleklerin isimleri ve grevleri hakkında sizlere merak etitğiniz bilgileri paylaşıyoruz. * Cebrail: Vahiy meleğidir Allah'tan aldığı buyrukları, emirleri peygamberlere iletmekle görevlidir * Azrail: Eceli gelen insanların ruhlarını teslim alır Melekü'l-Mevt, yani, ölüm meleği adı da verilir * Mikail:...

Sayfayı Paylaş