Hamilelik Döneminde Çalışan Bayanlar İçin İpuçları

S

Sanfora

Yeni Üye
Üye
Hamilelik Döneminde Çalışan Bayanlar İçin İpuçlarıBiliyorsunuz ki hamilelik dönemi uzun bir süreç ve bu sürecin tamamında çalışan bir bayanın işine ara vermesi sözkonusu değil. Fakat aynı zamanda bu yorucu sayılabilecek dönemde bebeğinizin ve sizin sağlığı da önemli bir faktör. Hamile ve çalışan bayanlar için, yorgunluk, kıyafetlerin rahatsızlık vermesi ve yetersiz beslenme gibi sorunların ortaya çıkması olası rahatsızlıklar fakat üstesinden gelinemeyecek problemler değil! İzleyeceğiniz birkaç ipucu ile hamilelik döneminde işyerinizde daha sağlıklı bir dönem geçirmeniz mümkün.

1. Öncelikle rahat bir pozisyonda oturun. Düşük bir tabure veya sandalye ile ayaklarınızı yükseltin. Oturduğunuz sandalyanin omurganızı desteklemesi ve ne çok yüksek ya da düşük olması gerekir. Eğer işiniz gereği uzun saatler boyunca oturmanız gerekiyorsa, her iki saatte bir 1dk veya daha uzun süre yürüyüş yapın. Bu durum dolaşımınızı dengeleyecek ve sizi rahatlatacaktır.

2. Meyve ve fındık gibi birkaç sağlıklı aperatifi paketleyin ve iş yerinize götürün. Hamileliğin ilk evrelerinde yaşadığınız mide bulantısı durumlarında yiyecewğiniz bir armut çözüm için yeterli olacaktır. Hamileliğin ikinci evresinde bebeğinizin organlarınızı itmesi durumunda yaşanılan mide ekşimesi durumlarında yiyeceğiniz bir muz size bu durumun çözümü için çok yardımcı olacaktır. Eğer aşırı kızartılmış aperatifler yerseniz, bunlar hem yüksek kaloriye sahip değildir hem de ekşime gibi reaksiyonlara neden olabilir, bu yüzden aşırı kızartılmış besinler tavsiye etmiyoruz.

3. İçeceklerinizede dikkat etmelisiniz. Saf, temiz su en çok önerilendir. Günde 8 bardak su en çok önerilen olmasına rağmen çeşitli meyve sularıda tüketmek siz ve bebeğiniz için faydalı olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta gereksiz aşırı kikolara ssebebiyet vereceğinden içeceklerin aşırı kaloriye sahip olmayanlarının tercih edilmesi gerekliliğidir.

4. Kıyafetlerinize dikkat etmelisiniz. Sizi rahatsız etmeyecek bol kıyafetler giyin. Hamileliğinizin tüm evrelerinde rahat edebileceğiniz şekilde giyinin. Karnınızı iyi kamufle edebilecek hem şık hem de rahat kıyafetler tercih etmenizi “kadın ikonu” kimliğimiz açısından tavsiye ediyoruz.

5. Vücudunuzun nefes almasına izin vermeyen sentetik giysiler tercih etmeyin. Hamilelik sürecinde vücut ısısında meydana gelen artışlar, bu tip kıyafetler giydiğiniz zaman sizi rahatsız edecektir.

6. Gün ortası yemeğiniz çalışırken daha enerjik olmanız için dolgun ve besleyici olmalıdır. Fakat uykunuzu getirmeye meyilli derecede ağır yiyecekler olmamalıdır. Baharatlı ve ekşi yiyeceklerden kaçınmayı unutmayıp, daha rahat yutabilmek için bol bol içecek tüketin.

7. On beş dakika bile olsa kendinizi yorgun hissettiğinizde uzanın veya uyuyun.Unutulmaması gereken en önemli nokta hayatınızdaki bu değişim karşısında kesinlikle depresif olmayın, aksine bu değişiklikleri kucaklayın ve gerekenleri uyguladıktan sonra daha rahat ve sağlıklı şekilde geçireceğiniz iş hayatında harikalar yaratın!
 

Benzer İçerikler

Üst