Hamilelik Döneminde de Düzenli İlişkiye Girebilirsiniz

Uzman SühaN

Administrator
Hamilelik Döneminde de Düzenli İlişkiye Girebilirsiniz
gebelikte birliktelik sakıncalımı,gebelikte ilişkiye girilirmi,gabelikte ilişki sakıncalımı,gebelikte ilişkinin yararları,gebelikte birliktelik hakkında bilgilerii.jpg

Eğer hamile olan kişide kanama yok ise ya da suyu gelmiyorsa her hangi bir enfeksiyon riski taşımıyorsa ve her şeyden önce kişi erken doğum riski yaşamıyorsa cinsel birliktelik gerçekleşebilir.
Hamilelikte cinsel ilişkinin bebeğe zararı olur mu sorusuna cevap genel olarak olumludur. Ancak ilişki sırasında bebeğin pozisyonu dikkate alınmalı ve bebeği sıkıştıracak hareketlerden kaçınılmalıdır. Bir diğer şey ise ilişkinin orgazm esnasında kadında geçici rahim kasılmaları meydana gelir bunları ağrı olarak düşünebilen hamileler herhangi bir sorunun olmadığını bilmeleri gerekmektedir.


Hamilelikte cinsel ilişkinin bebeğe zararı olur mu diye soran kişilerin dikkat etmesi gereken bir kaç detay daha söz konusudur. Bunlar eğer doktorunuz herhangi bir cinsel birlikteliği yaşamanızı yasaklamıyorsa birlikteliğinizin bebeğe bir zararı olmayacaktır.


Bebeğin bu ilişki sırasında fiziksel olarak etkilenmesi de söz konusu değildir. Çünkü rahim genel olarak kapalı bir kutudur ve bebeği koruyan rahim duvarı ile amniyo sıvıları bebeği olası darbelerden koruyacaktır. Bu sebeple ilişki sırasında bu konu ile ilgili bir tereddüt taşımamanız gerektiğini de belirtmek isteriz. Tüm bunlar göz önüne alındığında gebelik döneminde cinsel yaşamın bebeğe kesinlikle zarar vermeyeceğini belirtmek isteriz.
Tüm bunlardan sonra hamilelikte cinsel ilişkinin bebeğe zararı olur mu sorusunun genel olarak cevabını verdiğimizi düşünüyoruz. Ancak daha detaylı bilgiler için doktorunuza danışabilir veya internet üzerinden konu ile ilgili arama motorlarından araştırma yaparak merak ettiğiniz sorularınızın tüm cevaplarını detaylı olarak elde edebilirsiniz.
Bebeğinize zarar vermeyecek cinsel birlikteliğinizin hangi şartlarda doktor izninde olması gerektiğini de yazımızın başında belirttiğimizi hatırlatmak isteriz. Sağlık sitelerinden de istifade ederek hangi şartlarda birliktelik yaşamanın sakıncalı olduğunu detaylı olarak öğrenebilirsiniz.
 
Geri
Üst