Hamilelik döneminde kahve içilmez mi

N

Noterzxxz

Forum Okuru
Hamilelik döneminde kahve içilmez mi
Hamilelik döneminde kahve içilmez mi neskafe içiyorum zararlı mı

Merhaba

2 aylık hamileyim , çalıyorum ve iş stresi yoğunluk derken bir kahve molası ve neskafe benim günlük rutinim bu günde 2-3 kez neskafe içiyorum , işyerindeki arkadaşlar hamilelik dönemin de kahve içme zararlı diyorlar gerçekten bir zararı var mı ben kahve içmeden duramıyorum. Hamileyim diye sigara içiyordum haydi sigarı bıraktım ama kahvenin de bir zararı mı var , hamilelikte kahve zararlı mı

Merhaba

Hamilelik ve annelik başlıbaşına fedakarlık , özveri ve meşakkat içeren iki kelime bence. Hamilelik dönemi ve doğumdan sonra biz anneler nelerden vazgeçmiyoruz ki çocuğumuz için adeta hayatımızı çocuğumuza göre yaşıyoruz ve bunu gönüllü seve seve yapıyoruz. Bunun için kahve / nescafe gibi kafein içeren içecekleri çok sevsek de hamilelik dönemi boyunca hiç içmemeliyiz. Kafein doğrudan bebeğe geçiyor ve bebeğin gelişimini bozuyor diyebiliriz bebeğin kan dolaşımı yavaşlıyor , kilo alımı azalıyor bir sürü zararlarıyla birlikte en zararlı etkisi de düşük riski evet kafein bebeğin düşmesine sebep olabilir. Yapılan bilimsel araştırmalar mevcut kafein bebek üzerinde olumsuz bir çok etkisi tespit edilmiş. Bu yüzden kesinlikle kafein içeren başta nescafe , türk kahvesi vs. içmemelisin bu bebeğine zarar verecek unutmamalısın. Anne olarak bundan da feragat edeceksin tatlım yapacak bir şey yok kahve içmeye ara ver .

Geri