1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  14.823
  Beğenilen Mesajlar:
  1.090
  Ödül Puanları:
  113

  Hamilelik ne zaman belli olur

  Konu, 'Hamilemiyim Sorular Cevaplar' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  Hamilelik tam olarak ne zaman belli olur ? Hamilelik sürecinde kadınlarımız ve anne adayları genelde biraz aceleci davranmaktadır. Özellikle regl günlerinizde bir farklılık var ise öncelikle kendinize şunu sormalısınız. Acaba bir üzüntü yaşadım mı reglimi geciktirecek mevsimsel yada duygusal bir değişiklik oldu mu ? Bu soruların tamamına hayır diye cevap veriyorsanız sırada test yaptırmak var. Öncelikle sizler bu testleri çok erken yapıyorsunuz. Örneğin adetinize 5 gün kala bir hafta kala başlıyorsunuz testleri yaptırmaya. Adetinize üç gün kaladan önce test yaptırmıyorsunuz.
  < Konu Resmi..>


  Bu testi yaparken;

  1- Sabah idrarı ile,
  2- 5 dakika bekleyerek,

  Testinizi yapacaksınız. Sabah idrarı ile yapmanız neticeyi netleştirecektir. Özellikle test uygulamalarındaki ilk beş dakika önem taşımaktadır. Yani sizler 5 dakika içinde sonuç ne ise ona inanacaksınız. Bağzı anne adayları testi üç saat sonra " ikinci çizgi silik çıktı hamileyim " şeklinde yorumlamaktadır ve sevinmektedir. Bunun aslı yok melekler. İlk 5 dakika sonuç ne ise odur.

  Kan yolu ile hamilelik testlerini sizlere öneriyoruz. Bunun için bir sağlık kuruluşuna giderek kandan gebelik testi Beta hcg yaptırmanız yeterlidir. Hemen sonuç alırsınız ve sonuçlar yüzde yüz güvenlidir. Gebelik testi sonuçlarıda yüzde yüz güvenlidir. Ama Gebelik testlerinden tam sonuç için adetinizin üzerinden bir hafta geçmesi gerekiyor.

   
Hamilelik ne zaman belli olur konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İdrar testinde hamilelik en erken ne zaman belli olur

  İdrar testinde hamilelik en erken ne zaman belli olur

  Kızlar sizden hamilelik testi için bilgi istemiştim bana yazmışsınız markayı teşekkür ediyorum. Peki şeyi merak ediyorum. idrar testinde hamilelik en erken ne zaman belli oluyor bunun bir süresi var mı ?
 2. gebelik cinsiyet ne zaman belli olur

  gebelik cinsiyet ne zaman belli olur

  Kızlar diyelim ki hamile kaldık, size bir sorum olacak gebelikte cinsiyet ne zaman ortaya çıkıp belli oluyor hangi ayda bunu bana anlatırmısınız lütfen.
 3. Gebelik Belirtileri En Erken Ne Zaman Belli Olur Ortaya Çıkar ?

  Gebelik Belirtileri En Erken Ne Zaman Belli Olur Ortaya Çıkar ?

  Hamilelik Belirtileri En Erken Ne Zaman Başlar Hamilelik Belirtileri En Erken Ne Zaman Anlaşılır Sevgili melekler, anne olmak isteyen meleklerimizin ve sayın misafirlerimizin en büyük merak ıgebelik belirtileri ortaya çıkma zamanıdır. Bu sebeple adet gecikmesi yaşar yaşamaz hemen kendilerinde belirtiler aramaya başlarlar. Biz de bu yazımızda herkesin çok merak ettiği Hamilelik Belirtileri...
 4. Kanda gebelik testi ne zaman belli olur Ne zaman yapılmalı?

  Kanda gebelik testi ne zaman belli olur Ne zaman yapılmalı?

  kanda gebelik testi nedir,kanda gebelik testi ne zaman yapılmalı,hcg testi nedir,hcg testi ne zaman yapılmalı,hcg testi hakkında bilgiler Kanda gebelik testinde Beta-HCG hormonunda yükselme tespit edilebilemesi için beklenen adet gününün gelmesi gerekir, bazen bu günden bir iki gün önce de tespit edilebilir. Daha net bilgi vermesi için genellikle adet gecikmesi yaşandıktan bir kaç gün sonra...
 5. Hamilelik ne zaman oluşur?

  Hamilelik ne zaman oluşur?

  Adet dönemi düzenli bir kadın yumurtlama gününü adet dönemini hesaplayarak bilebilir. Beklenilen adet gününden 14 gün önce yumurtlama için en ideal gündür. Gebeliğin oluşması için en yüksek şans yumurtlamadan birkaç gün önce girilen ilişkidir. Yumurtlamadan sonra girilen ilişkiler ile kesinlikle gebe kalma oranı yok denecek kadar azdır. Yumurtlama evde uygulanan testler ile saptanabilir....
Etiketler:

Sayfayı Paylaş