Hamilelik riski var mı?

Zeyneppp07

Yeni Üye
Üye
Hamilelik riski var mı?
Merhabalar benim bi sorum olacaktı. Dün gece nişanlım ile sürtünme yoluyla bi ilişki yaşadık. Herhangi bi şekilde üzerime ya da içime boşalmadı bundan eminiz. Ama zevk suyu falan gelmiş olupta hamile kalma olasılığım var mı onu öğrenmek istiyorum yorun yaparsanız sevinirim. İlk kez böyle bi durumla karşılaşıyorum. Ne yapmam gerekir?

Selamlar Zeynep,

Zor şekerim ya yani öyle zevk suyu ile hamile kalacaksın biraz zor. Ha imkansız mı ? Tabiki hayır ama imkansıza yakın gibi bişey. Bu tür durumlarda lütfen ertesi gün hapı kullanınız. İstenmeyen gebelikler ile alakalı en net hamilelik rizikosunu böyle ortadan kaldırabilirsiniz.

Merhaba, gereken bilgileri sadmin vermiş. Diğer sorunuzu yanıtlayalım . Ertesi gün hapları gelişi güzel sürekli kullanılmaz. Sık kullanıldığı taktirde hormon bozukluğuna akabinde adet düzensizliğine neden olabilmektedir

Acıkcası bi boşalma durumu olmadı yani üzerime falan boşalmadı vajinama da gelmedi eminim kendisi de emin sadece zevk suyu gelmiş olabilir cok az bi miktar bundan tedirgin oldugum için kullansam mı diye düşündüm?

Gebe kalma olasılığı bu şekilde çok düşük ihtimal ama imkansz değil. İlacı kullanıp kullanmamak sizin tercihiniz lakin kullanmadan önce bir eczacıya yada hekime danışın.

Geri