1. *BEYZA*

*BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.278
    Ödül Puanları:
    113

Hamilelik testi silik çıktı testi tekrarlamalımıyım?

Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

gebelik testinin silik çıkması,hamilelik testinin silik çıkması,hamilelik testinin silik çıkması ne anlama gelir,gebelik testinin silik çıkmasının anlamı nedir,gebelik testi silik çıkanlar,gebelik testi hakkında bilgiler < Konu Resmi..>

Günümüzde hemen her kadın hamile olup olmadığını tam olarak anlamak için hamilelik testi kullanır. İdrarda bulunan BHCG hormonunun belirli bir düzeyin üzerine çıkması ile gebelik testinde bulunan çizgiler koyu hale gelir. Bunun yanında hamilelik testinde silik çizginin anlamı nedir? sorusu pek çok kadının karşı karşıya kaldığı durumlardan biri olarak karşımıza çıkar.
    Gebelik testinde silik çizginin anlamı nedir?
    Gebelik testi yapılmasının ardından test içerisinde yer alan iki çizgiden birinin bazen silik olduğu gözlenir. Bunun nedenlerinden biri gebeliğin oldukça erken bir dönemde olmasıdır. Ayrıca kimyasal gebelik şeklinde adlandırılan ve düşük ile alakalı olan durumlarda da silik çizginin ortaya çıkması muhtemeldir. Kısaca açıklamak gerekirse ikinci çizginin silik bir şekilde testte görülmesi sağlıklı bir hamilelik, kimyasal düşük ya da hiç gebelik oluşmaması gibi durumların ortaya çıkmasına işaret edebilmektedir.

Silik çizginin meydana geldiği durumlarda gebelik testinin 3 ya da 4 gün sonra bir daha yapılması ya da kanda gebelik testi yaptırılması tavsiye edilir.
    Diğer yandan gebelik testlerinde her iki çizginin de koyu renkte olması ve net bir şekilde görülmesi genelde hatasız sonuçlar sunar. Ancak yine de sağlıklı ve normal bir hamilelik mi bunun tam olarak anlaşılması adına bir doktora görünmek ve gebelik konusunda muayene olmak gerekir. Bu konuda gerçek ve doğru bilgiler kadın doğum uzmanı tarafından anne adayına belirtilecektir.

2. e678berivanmert

e678berivanmert Forum Okuru

İki kere gebelik testi yaptım ıkı cizgi çıktı bırı de silik acaba hamile olabilirmiyim

Hamilelik testi silik çıktı testi tekrarlamalımıyım? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelik testi silik çıkanlar Noooolur okuyun!!

Gebelik testi silik çıkanlar Noooolur okuyun!!

gebelik testi silik gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması testi çıkanlar testinde çizgi ne anlama gelir çizgilerin anlamı Öncelikle RABBİM herkese bir melek nasip etsin diye başlamak istiyorum yazıma.O nasıl bir mucizedir ki,insanın aklını başından alır.Ya konumuza gelirsek,adetine 10 gün olup idrar testi yapan arkadaşların testleri silik çıktı mı merak ediyorum.Normalde gebelik...
  2. gebelik testi silik cıktı

gebelik testi silik cıktı

evde gebelik testi yaptım silik cıktı aynı gün içinde 3 kez tekrarladım aynı sonucu verdi kan testinde 0,2 cıktı negatif dediler hamile olma şansım varmı bu durumu yaşayan varmı???
  3. ikinci çizgisi silik çıkanlar benimkide çıktı hamilemiyim kan testi yaptırayım mı

ikinci çizgisi silik çıkanlar benimkide çıktı hamilemiyim kan testi yaptırayım mı

Adetimden 5 gün önce falan test yaptım ikinci çizgi silik çıktı hamilemiyim kan testi yaptırcam 1 hafta beklemem gerekiyo çok sabırsızlanıyorum :))
  4. Gebelik testi yaptım ikinçi çizgi silik çıktı

Gebelik testi yaptım ikinçi çizgi silik çıktı

Arkadaslar Yardima ihtiyacim var Ben son 6 aydir korunmuyorum Adet Gunleri surekli karistiriorum ama haftada iki kez kesin iliski yasioruz ... Gecen ayin 20 sinde adet oldum 25 inde bitdi fakat bu ay erken geldi ve normal adetimden daha az akintim oldu ve kisa surdu ... Bi hafta gecti uzerinden ve test yaptim sabah idtarimla yaptim ve coook hafif cizgi cikti :/ dogrumu aceba
  5. predictor gebelik testi silik çıktı

predictor gebelik testi silik çıktı

dün gece erken gebelik testi yaptım bugun adet olmam gerekiyor hiçbir belirtim olmadıgı için gebelikten şüphelendim 2. çizgi hemen silik çıktı sizce hamilemiyim ???
Etiketler:

Sayfayı Paylaş