Hamilelikte 31 haftalık bebek en fazla kaç kilo olur

Ş

Şermincxzcv

Forum Okuru
Hamilelikte 31 haftalık bebek en fazla kaç kilo olur
Hamilelikte 31 haftalık bebek en fazla kaç kilo olur bebek gelişimi ne olmalıdır

Merhaba

Hamileliğimin 31. haftasındayız kontrole gittim bebeğimin 2000 gr olduğunu söyledi doktor ultrason da bakıp biraz daha uzun dedi boyu kafama takıldı 31. hafta da bebeğin boyu kilosu ne olması lazım da biraz kilosu fazla iri bebek değildi senin bebeğin ama hızlı kilo almış dedi iyice endişelendim 31. hafta da bebeğin kilosu ne olmalı kaç kilo olursa normal ve boyu ne olmalı yardımcı olur musunuz

Merhaba Şermin

tatlım ben bu doktorları anlamıyorum sanki bebekler fabrikasyon gelişiyor ve fabrikasyon ayarlara göre doğuyor ölçüleri kilosu boyu hepsi aynı olacak diye birşey yok ki hepsi üç aşağı beş yukarı ortalama bir ölçüsü var işte neden hamile kadını endişelendiriyorlar anlamıyorum olur bu da normal bir anormallik var mı bakalım takip edelim deseler ya :) ama öyle deyince de bizimkiler yine endişeleniyor hep bir bahane hazır değil mi biz de endişelenmek için. Tatlım 31. hafta gebelikte bebeğin boyu 44-46 cm. kilosu da 1500-1600 gr. civarında olur ama illa bu değerlerde olur diye bir şey yok bu ortalama bir değer bu değerlerin çok altında ve çok üstünde olan bebişleri takip etmek lazım o kadar neden bu değerlerin altında ya da üstünde gerekirse müdahele etmek içindir ama bu tarz gelişim miktarı genelde genetik özellik taşır endişenlenme.

Geri