Hamilelikte antidepresan kullanmak

G

Gülozxc

Forum Okuru

Merhaba , 1,5 aylık hamileyim ve hamile kalmadan önce antideprean kullanıyordum ve halen antderesan kullanıyorum çünkü kullanmak orundayım en az 6 daha . Şidi hamile kaldım bebeğimizi de istiyoruz , hamilelik boyunca antidepresan kullabilirmiyim miyim sakıncaları var mı

Selam Gülo ,

Anladığım kadarıyla planlı bir hamilelik değil senin ki ama yine de gözün aydın uarım sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirir ve sağlıkla bebeğini kucağına alırsın. Tatlım hamilelik boyunca ben aspirin bile kullanmadım çünkü hamileliğime zarar verir endişesi taşıyordum . Bizim amca oğlu doktor bana abla ağrı kesici bile kullanma çok çok mecbur kalmadıkça çünkü ilaçların hepsi kimyasal ve yüzde yüz sakıncası yok diyemem dedi bu söz beni çok yönlendirici oldu. Sana gelince belli ki bir tedavi sürecindesin ve antidepresan kullanmak mecburiyetin var. Antidepresanların çoğu gebelikte bebeği olumsuz etkiler ama içlerinden bazıları daha az sakıncalı ya da zararsız olduğunu uzmanlar söylüyor bence psikiyatristin ile bir görüş beki ilacını değiştirebilir belki de hamileliğin boyunca ilacı kesebilir bu konuda uzman görüşü çok önemli dikkat etmelisin tatlım. Sağlıklı günler

Geri