1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    601
    Ödül Puanları:
    0

Hamilelikte aspirinin faydaları

Konu, 'Gebelik' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

aspirinin faydaları bebe aspirinin faydaları bebek çocuk bebe aspirini hamilelik
    < Konu Resmi..>

Sidney Üniversitesi’ndeki bilim adamlarının, 32 bin hamile kadın üzerinde yaptıkları araştırma, her gün 1 tablet aspirinin hamilelikte yüksek tansiyon olarak bilinen “Preeklemsia” hastalığına iyi geldiğini ortaya koydu. Aspirinin anne karnında kan pıhtılaşmasını önlediğini belirleyen uzmanlar, bu sayede bebeğin yaşam destek sistemine giden kan akışının rahatladığını söyledi. Araştırma sonucunda, aspirinin prematüre bebek doğumu ve hamilelik komplikasyonları riskini de yüzde 10 oranında azalttığı da açıklandı.

Hamilelikte aspirinin faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. aspirin intoleransi

aspirin intoleransi

Asetil salisilik asit ya da herkesin bildiği adıyla Aspirin, sık kullanılan ve reçetesiz satılan, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. HER İLAÇTA OLDUĞU GİBİ Aspirin de bazı hastalarda allerjiye neden olabilir. Aspirin allerjisi, astım ve kronik ürtiker gibi hastalığı olanlara aspirin (asetil salisilik asit) kullanmaması öğütlenmektedir. Ancak asetil salisilik asit içeren tek ilaç Aspirin...
  2. *aspirin*ve faydalarıı

*aspirin*ve faydalarıı

Dünyaca ünlü sağlık dergisi Men's Health in, uzman görüşlerine başvurarak yaptığı bir derlemede faydaları saymakla bitirilemeyen Aspirininin iyileştirici etki yaptığı belirlenen 12 yeni hastalık daha masaya yatırıldı. Amerikan Kalp Vakfi nin sözcüsü olan ve Mayo Clinic te ilaç uzmanı olarak görev yapan Dr. Gerald Fletcher, "Bu kadar farklı amaçlarla kullanılabilecek başka bir ilaç yok....
  3. Aspir yağı faydaları ve kullanımı

Aspir yağı faydaları ve kullanımı

aspir yağı aspir faydaları yağı faydaları nasıl kullanılır yağının Aspir yağı nedir faydaları ve kullanımı ile ilgili bilgileri sizler için veriyorum. *Vücutta biriken fazla yağı eriterek kilo vermeyi kolaylaştırdığı gibi yağ dokusunun enerjiye ve kas dokusuna dönüşmesine de katkıda bulunur. *Kolesterolü ve kan şekerini dengelemeye yardımcı olur. *Müshil etkisi ile kabızlığa karşı...
  4. Hamilelikte hurmanın faydaları

Hamilelikte hurmanın faydaları

gebelikte hurmanın faydaları hamilelikte hurmanın faydaları gebelikte hurmanin faydalari hamilelere hamilelikte Genellikle Ramazan aylarında iftar açarken yenilen hurmanın aslında günlük besin alımında ve özellikle hamile olan bayanlarda ne kadar çok faydası olduğunu biliyormuydunuz? Hamilelikte hurmanın önemi ve faydaları hakkında sizlere daha detaylı bilgilere geçiyorum arkadaşlar Hurma,...
  5. Aspirin ile hamile kalanlar Aspirin kullanın kolay hamile kalın

Aspirin ile hamile kalanlar Aspirin kullanın kolay hamile kalın

Asprin kullanıpta hamile kalanlar da bu konuya yazacaklar eminim ben başımdan geçenleri sizlere anlatmak istiyorum. Benim doktorum hamile kalamama durumumu biraz apseye bağlıyordu biraz iltahap durumu vardı yani antibiyotik yerine size asprin vereceğim günde bi tane 100 mg atacaksınız bu sizin yüzde 40 kadar daha hızlı şekilde hamile kalacağını sağlayacak demişti inanmamıştım. Adama gittim 3...

Sayfayı Paylaş