Hamilelikte Bebek Down Sendromlu ise siz ne yapardınız ?

Hamilelikte Bebek Down Sendromlu ise siz ne yapardınız ?
Merhaba arkadaslar sızlere bungun aramızda konusup vıcdan muhasebemızın nekadar zor oldugu konusunda bır ornek vermek ıstıyorum yakın zamanda duydugum bu uzucu haberı sızlerle paylasıp sızlerın yorumunu almak ve ınsanların vıcdanı muhasebesını yanlıs kararlar almadan once dusunmelerı gerektıgının dıkkate almak ıstedım. Bir arkadaşım var. Çok uğraştılar. Yıllarca çocukları olmadı. Nedensiz kısırlık dedikleri sorundan. Aslında sorun gözükmüyor her iki tarafta da ama bir türlü hamilelik gerçekleşmiyor. Sonra tüp bebek denemelerine başladılar. Aşılama vb. de işe yaramayınca. Nihayetinde başarılı oldular. Fakat ilerleyen süreçte yapılan kontrollerde bebeğin down sendromlu olduğu söylendi. Aldırmak veya aldırmamak arasında kaldılar.
Aldırmamaya karar verdiler. Ne olursa olsun o onların evlatları idi.

Acaba biz ne yapardık? Siz ne yapardınız?
O bebek büyüdüğünde aklı erdiğinde ben niye böyleyim dediğinde kim ne yapardı?

Biblobebek

Yeni Üye
Üye
O bebek büyüdüğünde neden ben böyleyim demeyecektir.
İnsanlar sağlıklı doğmuş olsalar bile,dünyaya geldikleri andan itibaren heran engelli olabilme adayıdır.Bizler Allahın takdir ettiğine sabretmekten başka birşey yapamayız.
Arkadaşınız doğru bir karar vermiş,aynı düşüncedeyim bende.

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Ya bakın burada yüzde yüz down sendromlu denilen bir arkadaşımızın bebeği vardı o da ben ölsem de ne olursa olsun doğuracağım dedi çocuk doğdu hiç bir sıkıntısı yok. Birde böyle düşünmek lazım. Ama verilen her türlü karara da saygı duymak gerekiyor. Sevgiler.

Merhaba arkadaslar bende sızlere sonuna kadar katılıyorum yanlız arkadasım farklı yorumlar almıs cevresınden olumsuz dusunenlerde vvarmıs bu cok buyuk sorumluluk nasıl ustesınden gelıceksın sureklı pesınde kosman gerekıcek ve sana bırsey oldugu taktırde cocugun halı ne olcak falan gıbı yorumlar bu yorumlarıda en yakınları yapmıs fakat o okadar kalbı guzel ınsankı ne olursa olsun gerekırse tum omrumu ona adarım ama genede dogururum dıyor bız bu konuyu dusunurken bıle duygulanıyoruz cok dogalkı onunda bu duyguları derınden yasaması ve dogurma kararı alması annelık ozlemı ve annelık duygusudur bızlerede saygı duymak ve desteklemek duser bu paylasımımı da ona destek amaclı yaptım canım arkadasım ben herzaman onun yanında olucam...

Biblobebek

Yeni Üye
Üye
Merhaba arkadaslar bende sızlere sonuna kadar katılıyorum yanlız arkadasım farklı yorumlar almıs cevresınden olumsuz dusunenlerde vvarmıs bu cok buyuk sorumluluk nasıl ustesınden gelıceksın sureklı pesınde kosman gerekıcek ve sana bırsey oldugu taktırde cocugun halı ne olcak falan gıbı yorumlar bu yorumlarıda en yakınları yapmıs fakat o okadar kalbı guzel ınsankı ne olursa olsun gerekırse tum omrumu ona adarım ama genede dogururum dıyor bız bu konuyu dusunurken bıle duygulanıyoruz cok dogalkı onunda bu duyguları derınden yasaması ve dogurma kararı alması annelık ozlemı ve annelık duygusudur bızlerede saygı duymak ve desteklemek duser bu paylasımımı da ona destek amaclı yaptım canım arkadasım ben herzaman onun yanında olucam...
Sağlıklı doğup yüksek ateş nedeniyle ömüt boyu felçli yada zeka engeli yaşayan insanlar var,ayağı kayıp düştüğü için komple yatalak kalan insanlar var,ve buna binlerce sebep ve örnek var.
Bizlerinde,bizlerin anne babalarınında tüm kainatında sadece tek sahibi ve koruyucusu var oda Allah'tır ve herşeyden daha merhametlidir.
Kimin öleceği,kimin kalacağı belli değildir.
Kolu bacağı yok denilen bebekler bile sapasağlam doğabiliyor,o nedenle güzel bir hamilelik yaşasın ve hiç üzülmesin.
İnsanın yakınlarından destek beklerken böyle bir durumla karşılaşması üzücü.

Sağlıklı doğup yüksek ateş nedeniyle ömüt boyu felçli yada zeka engeli yaşayan insanlar var,ayağı kayıp düştüğü için komple yatalak kalan insanlar var,ve buna binlerce sebep ve örnek var. Bizlerinde,bizlerin anne babalarınında tüm kainatında sadece tek sahibi ve koruyucusu var oda Allah'tır ve herşeyden daha merhametlidir.
Kimin öleceği,kimin kalacağı belli değildir.
Kolu bacağı yok denilen bebekler bile sapasağlam doğabiliyor,o nedenle güzel bir hamilelik yaşasın ve hiç üzülmesin.
İnsanın yakınlarından destek beklerken böyle bir durumla karşılaşması üzücü.
Cok tesekkur ederım yorumun ıcın arkadasım bu yazıları tek tek okuyup morel verıcem arkadasıma evlat cok kutsal bır durum ve sadece evlat sahıbı olabılmek ıcın ınsan nelere katlanıyor forumdada okuyoruz bunlar hepımızın ortak sorunu ınsallah rabbım herkezın yardımcısı olsun ve kımseyı merhametınden yoksun bırakmasın ınsallah...

Cilt ve saç güzelliği için bebek yağı kullanın hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Anne karnındaki bebek nefes alır mı ? Anne karnındaki bebek nefes alır mı ?
Anne karnındaki bebeğiniz rahmindeyken ağzından ve burnundan nefes almıyor. Doğum, bebeklerin ilk kez nefes aldığı durumdur. Rahimden çıkana kadar bebeğiniz amniyotik sıvı ile dolu bir ortamda gelişir. Plasenta ve göbek bağı, gelişmekte...
Gebelik 0
Gebeliğin İlk Trimesterinde  Anne Ve Bebekte Değişimler Gebeliğin İlk Trimesterinde Anne Ve Bebekte Değişimler
Hamileliğin her aşaması farklı sorunlar ve endişeler getirir. Hamilelik yolculuğunuzun ilk üç ayına ilişkin bir yol haritası hazırladık. Yeni hamileyseniz veya hamile kalmaya çalışıyorsanız, nelerin olacağı konusunda birçok sorunuz...
Gebelik 1
Bebek olması için nasıl beslenmeliyim? Bebek olması için nasıl beslenmeliyim?
Bebek istiyorum ama bunun için en sağlıklı nasıl beslenmeliyim diye merak ediyorsanız sizlere bu konumuz da doğurganlığı arttıran beslenme önerilerini sunuyoruz. Öncelikle hamilelik öncesi düzenli bir şekil de beslenmelisiniz...
Gebelik 0
Bebek istiyorum korunmuyoruz hamilemiyim Bebek istiyorum korunmuyoruz hamilemiyim
Merhaba 2 yıllık evliyim ve çok bebek istiyoruz eşimle 3 aydır korunmuyoruz bu ay reglim ayın 17 snde başladı tamamen kahverengiydi ve 22 sinde bitti. Ayın 24 25 26 ve 28 inde beraber olduk internete göre yumurtalama zamanım bugün ama bn karnımda...
Bilmedikleriniz 5
Cilt ve saç güzelliği için bebek yağı kullanın Cilt ve saç güzelliği için bebek yağı kullanın
Bebek yağı, yenidoğan bebeklerden doğduktan sonra kullanılan bir üründür. Ama bebek yağının o kadar faydaları var ki sadece bebekler için değil artık bebek yağını yetişkinler bile kullanabiliyor. Bebeklerin hassas ciltleri için oldukça saf bir...
Cilt Bakımı 1