Hamilelikte birlikteliğin faydaları zararları

Uzman SühaN

Administrator
Hamilelikte birlikteliğin faydaları zararları
hamilelikte birliktelik sakıncalımıdır,hamilelikte ilişi zararlımıdır,gebelikte ilişkinin bebeğe zararı varmı,gebelikte birlikteliğin fayda ve zararları hakkında bilgiler


g.jpg

Gebelik süresi boyunca çiftler cinsel ilişkide bulunabilirler cinsel ilişki bebeğe zarar vermez.
Bebeklerin rahim içindeki yeri en sonda amniyon zarı ile çevrili amniyon sıvısı içerisindedir.
Böylelikle penis hiçbir şekilde bebeğe yetişmez ve spermler bebeği etkilemezler.
Anne adayının sek yaparken aldığı haz duygusu bebekler üzerinde pozitif etki sağlar.


Hamilelikte sek yapmak çiftlerde oluşan kötü enerjiyi alarak gerginliklerini gidermelerine yardımcı olur.
Fiziksel temas ile zevk almak isteyen çiftler kaslarının doğal olarak gevşemesiyle çok rahatlarlar. Anne adayları gebelikten ötürü vücutlarında oluşan değişikliklerle çekici olmadıklarını düşünürler.
Gebelikte yapılan cinsel ilişki anne adayının bu duygularını aşmalarına ve kendilerini iyi hissetmeline neden olur.


Gebelikte eşler arasında yaşanan erotizm anne adayının kendine daha fazla özen göstermesini sağlar.
Hamilelikle beraber büyüyen göğüsleri ve ışıldayan saçları kendisine daha fazla özen göstermesini sağlar.
Hamilelik ilerledikçe bebeğin anne karnında büyümesine bağlı olarak anne adayı vücudunu bebeği koruyan bir kalkan gibi görmeye başlar.
Gebelikle beraber anne adayının tüm dikkati ve ilgisi karnındaki bebeğe odaklanacağından baba adayı kendini dışlanmış hissedebilir. Bu durumu ortadan kaldırmak için çiftler arasında cinsel ilişki etkileşimi olması bu tür yanlış anlaşılmaların ortadan kalkmasını sağlar.
Hamilelik döneminde cinsel ilişki yapmak fiziksel aktiviteyi arttırdığından dolayı anne adayının kilo almasını az da olsa engelleyebilir.
Hamilelik döneminde yapılan cinsel ilişki ile eşler arasında çok farklı deneyimleri yaşamalarına olanak sağlar ve gebelikte yapılan cinsel ilişki ile eşler birbirlerine destek olduklarını gösterirler.
Hamileliğin belli zamanlarında yapılan cinsel münasebetler anne adayının geçirmekte olduğu hem psikolojik hem de fizyolojik değişimi en az zararla kabullenmesini sağlar.
O dönemde cinsel ilişkide bulunarak eşiyle geçirdiği zaman anne adayının kendisini çok iyi hissetmesine neden olacaktır bu durumda gebeliği daha rahat geçirmesini sağlar.
 
Geri
Üst