Hamilelikte denize girilir mi önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar

Y

Yesimbist

Forum Okuru
Hamilelikte denize girilir mi önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar

Hamilelikte denize girmek melek kadınlar kulübü hamilelikte denize girilir mi forum'da.​

Kızlar ben 15 haftalık hamileyim haziranda tatil planımız var eşimin işi de yazın Antalya tarafında olacağından beraber geçireceğiz tatil yapmış olacağız ben Haziran'da 28-29 haftalık filan olacağım acaba denize girsem zararı olur mu? Hamilelikte denize girmek zararlı mı? Acaba hijyen konusunda bir problem yaratır mı?

images (16).jpeg

Merhabalar
Hamilelikte denize girmek tabii ki sakıncalı ve tehlikeli değildir. Deniz hatta havuzdan daha yararlı diyebilirim. Havuz hem klor ben de pek hijyenik olmayabilir yani. Yine de denize de gireceğiniz yerin temiz olmasına da dikkat etmek gerekir diye düşünüyorum. Denize girmek için yine doktorunuza da danışın ama çoğu doktor risk olarak görmüyor. Hatta hamileler için yüzme çok iyi gelebilir bebeğe de size de iyi gelecektir diye düşünüyorum. Yüzmek ve denize girmek doğumu da kolaylaştırır derler. Yalnız Haziran da olsa sıcak olacaktır Antalya gibi bir yer güneşe dikkat edin o biraz rahatsızlık verebilir bol su tüketmeyi ihmal etmeyin.

Sıkça sorulan sorulardan biri de "regl iken denize girilir mi" bu soru sıkça geliyor merak eden arkadaşlar linkten ulaşabilirler.

Geri