Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.258
  Beğenilen Mesajlar:
  2.402
  Ödül Puanları:
  113

  Hamilelikte Grip ve Solunum Yolu Enfeksiyonları

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  hamilelikte grip,hamilelikte grip nasıl geçer,hamilelikte grip belirtisi,hamilelikte soğuk algınlığı,hamilelikte solunum yolu hastalıkları ve tedavisi hakkında bilgiler
  < Konu Resmi..>


  Hamile bayanlar için solunum yolu enfeksiyonları geçirmek doğaldır. Ancak bunun sık tekrarlanmaması ve en kolay şekilde atlatılması için uğraşılmalıdır.
  Sağlıklı zamanlarda bu hastalığa yakalanmamak için önlem alınmalı. Her sağlıklı bireyin olduğu gibi hamilelerinde günde 8 bardak su içmeleri önemlidir. Bu bağışıklık sisteminin güçlenmesinde gün içinde içilen suyun büyük önemi vardır.


  Hamilelikte grip olma gibi kötü bir durum ile karşılaşmamak için bağışıklık sisteminin güçlenmesi gerekir.
  Bağışıklığı arttırmak için su içmenin dışında meyve ve sebze yemek de çok önemlidir. Bunların bizlere verdiği vitaminin dışında da özellikle çinko ve c vitamini destekleri almalıyız. Bunlar bağışıklık sistemimizi geliştirirken hastalıklara yakalanmamızı da önlerler. Solunum yolu enfeksiyonları tüm insanlar için kolay olmayan hastalıklardır. Ancak bu hamilelerde daha fazla etkilidir.
  Solunum yolu enfeksiyonları geçiren hastalarda ilk söylenen istirahat edilmesidir. Vücudun yorgun olması halinde çok daha fazla bitkinlik hissedilebilir ve bunlardan kurtulmak için çok daha fazla çaba harcanması gerekebilir. Bunlardan en kısa sürede kurtulmak için tabi ki istirahat çok önemlidir.


  Bunun yanında özellikle hamile bayanlarda görülen grip hastalığının tedavi sürecinde yapılması gereken sıvı alınmasıdır. Özellikle de sıcak sıvılar bol bol tüketilmelidir.
  Sıcak içecekler çorbalar bu esnada oldukça fazla tüketilmelidir. Bu sayede bu hastalık kolayca yenilebilir. Ihlamur tavuk çorbası bitki çayları gibi içecekler sayesinde daha hızlı bir şekilde sağlığınıza kavuşabilirsiniz.
  Bunların dışında hamile bayanlar başta olmak üzere buhar banyoları yapılabilir. Bu buhar banyoları vücudun direnç kazanması açısından oldukça önemlidir. Yine bununla birlikte bağışıklık sisteminin güçlenmesinde olduğu gibi vitamin destekleri özellikle çinko ve c vitamini destekleri çok önemlidir.
  Bağışıklık sistemiz güçlü olduğu sürece hastalıklara yakalanma oranınız düşecek ve hastalığa yakalandığınızda çok daha çabuk iyileşebileceksiniz.
  Tüm insanlarda olduğu gibi solunum yolu hastalıkları hamileler için de kötü durumlar yaratabilir. Bunlara yakalanmamak için özen gösteren hamilelerin dikkat etmesi gereken noktalardan bir başkası da hijyen konusudur. Hijyenik şartların sağlanmasının en başında ise tabi ki ellerin yıkanmasıdır.
  Özellikle hamileler ellerini sık sık yıkamalıdır. Bu durum hasta olanlar ile ya da dışarıda vakit geçirenler için daha da önemlidir. Hasta olan bireyler ile çok fazla yakın temasta bulunmama da bir o kadar o önemlidir.
  İş ya da diğer sebepler dolayısıyla hasta kişiler ile temasta bulunuluyor ise mutlaka el ve yüz temizliğine özen gösterilmeli ve gerekli ise maske kullanılmalıdır.
   
Hamilelikte Grip ve Solunum Yolu Enfeksiyonları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gebelik ve İdrar Yolu Enfeksiyonları (sistit)

  Gebelik ve İdrar Yolu Enfeksiyonları (sistit)

  Gebelik dönemi idrar yolu enfeksiyonlarına eğilimin arttığı bir dönemdir. Bu enfeksiyonlar basit bir sistit (mesane enfeksiyonu) olabileceği gibi, ciddi bir piyelonefrit (böbrek enfeksiyonu) gelişimi de söz konusu olabilir. Özellikle piyelonefrit durumunda bebek de erken doğum gibi ciddi tehlikelerle karşı karşıya kalabilir. Gebelikte idrar yolu enfeksiyonu riskini azaltmak için en erken...
 2. Çocuklarda Akut Solunum Yolu Enfeksiyonları

  Çocuklarda Akut Solunum Yolu Enfeksiyonları

  Akut solunum yolu enfeksiyonları (ASYE) alt ve üst solunum yolu enfeksiyonları olarak ikiye ayrılabilir. Larinks ve altındaki bölge alt solunum yolları olarak kabul edildiğinden, krup sendromları, akut bronşiyolit, akut bronşit ve pnömoni (Zatüre) akut alt solunum yolu enfeksiyonları olarak sayılabilir. Çocukluk çağında akut solunum yolu enfeksiyonları çok sık görülür. Bunların çoğu üst...
 3. Üst solunum yolu enfeksiyonları

  Üst solunum yolu enfeksiyonları

  Üst Solunum Yolu Ne Demektir: Üst solunum yolu diyince burun, sinüsler, yutak (farinks) ve gırtlak (larinks) anlaşılır. Bu bölgelerin iltihaplarına da üst solunum yolu infeksiyonu (genel olarak ÜSYE şeklinde kısaltılır) denir. Üst solunum yolu; kulak ve alt solunum yolları ile bağlantılıdır. Üst Solunum Yollarında Ne Gibi İltihaplar Olur: Aslında teorik olarak nezle, grip, farenjit,...
 4. Gripten ve Nezleden Korunmanın Yolları

  Gripten ve Nezleden Korunmanın Yolları

  nezleden kurtulmanın yolları nezle ve gripten korunma yolları nelerdir Biliyorsunuz artık sonbahar ayındayız. Bu aylarda mevsimsel değişimlerden dolayı insan metabolizması buna uyum gösteremez. Adanada hava 35 derece iken istanbulda 20 lere kadar düşüyor. Bir soğuk bir sıcak derken bizlerde nasıl giyineceğimizi bilmiyoruz ve bu sebepten dolayı hastalıklarla karşı karşıya kalıyoruz. Peki...
 5. Grip nedir? Gribin belirtileri ve gripten korunma yolları

  Grip nedir? Gribin belirtileri ve gripten korunma yolları

  gribin belirtileri grip ve gripten korunma yolları grip korunma yolları Grip yaz kış yakamızı bırakmayan hastalıklardan bir tanesidir. Verdiği ağrıların yanında rahatsız ediciliği ile insanlara bela olan bu hastalıktan nasıl korunacağınızla alakalı bilgileri bu yazımızdan öğrenebilirsiniz… AŞI YAPTIRIN… Aşı yaptırarak gripten koru nabilirsiniz. Uygulanan aşı kesinlikle gribe neden olmaz...

Sayfayı Paylaş