Hamilelikte Maden Suyu Tüketilmesi Sakıncalı mı ?

TİTAN

Forum Okuru
Hamilelikte Maden Suyu Tüketilmesi Sakıncalı mı ?
Gebelikte Maden Suyu Faydalımı
Gebelikte Maden Suyu İçilirmi
Sevgili melekler, kendinizi en çok korumanız gereken dönemlerden biri olan gebelik döneminde yenilen, içilen herşey titizlikle seçilmelidir. Aşırı kalorili, gaz yapıcı ya da midenizi rahatsız edecek gıdalardan kaçınmalısınız. Bu konuda en çok akla takılan sorulardan biri de gebelikte maden suyu içilir mi sorusudur. Bu yazımızda konuyla ilgili bilgiler vermek istiyoruz sizlere.. :)maden_suyu-252.jpg


Gebelik döneminde doğal ve katkısız olmak kaydıyla maden suyu yani soda tüketiminin hiçbir sakıncası yoktur. Doğal maden suları çok çeşitli mineraller içerirler. Maden suyu tüketiminin gebelikte doğal, katkısız, tatlandırıcı içermeyen, sade (meyvesiz) olması daha iyi olacaktır. Günde bir veya bir kaç adet içilebilir.

Gebelikte maden suyu içilmesi şart değildir hatta bunun faydalarını gösteren bilimsel bilgiler de yoktur ancak zarar beklenmeyen doğal bir içecek olduğu için isteyen hamile bayanlar içebilir.Bazen hastalar maden suyunun şişkinlik, hazımsızlık, bacaklarda kramp gibi şikayetlerini hafiflettiğini ifade ederler. Madem suyunu sevmeyen veya içtiğinde rahatsızlık duyan hamilelerin içmemesinde bir sakınca yoktur. Gebeliğin her döneminde bol su içmek faydalıdır, bunu maden suyu dışında normal su, taze meyve suları gibi çeşitli içeceklerden karşılamak mümkündür.
 
Üst