Hamilelikte masturbasyon yapanlar zararı olur mu

Dinlemeyiseven

Yeni Üye
Üye
Hamilelikte masturbasyon yapanlar zararı olur mu
Merhaba kizlar, sorum hamilelere.. 4 aylik hamileyim ve acik acik söylüyorum canim hergün masturbasyon yapmak istiyor. Korkuyorum bi yandan bebegim icin. Sizlerde durum nasil??

Pek zararının olacağını düşünmüyorum eşiniz yok mu neden her gün mastürbasyon onu anlamadım. Bu arada vajinanıza her hangi bir şey sokmuyorsunuz değil mi ? Yani bebeğe zararı açısından pek önerileceğini düşünmüyorum ama onun haricinde mastürbasyonun zararı olduğunu düşünmüyorum. Yine de aşırıya kaçmayın isterseniz.

Bir çok kadın libidolarının hamilelik sırasında önemli ölçüde arttığını fark eder. Progesteron ve östrojen arttıkça, cinsel iştahınız da artabilir. Bunun tersi de olabilir bulantı ve kusma, yorgunluk ve vücudunuzdaki fiziksel değişiklikler yaşarken cinsel isteğiniz olmayabilir. Normal veya artan istekler yaşıyorsanız, düşük riskli bir hamilelik sırasında mastürbasyon sıkıntı yaratmaz. Bazı kadınlar mastürbasyon sırasında orgazma ulaştıktan sonra hafif kramp hissi duymaktadır. Bu duyu kas kasları ile ilişkilidir ve Braxton-Hicks kasılmalarını tetikleyebilir. Erken doğum için yüksek risk altındaysanız, orgazm doğum eyleminde bulunma şansınızı artırabilir. Bazı durumlarda, doktorunuz hamileliğiniz sırasında cinsel birliktelikten kaçınmanızı önerebilir. Bunu belirli zamanlarda veya hamileliğinizin tamamı boyunca bile önerebilirler.Özellikler değişebilir, bu nedenle doktorunuz masturbasyon yapmanızın zararlı olmadığını belirtiyorsa devam edin.

Merhaba kizlar, sorum hamilelere.. 4 aylik hamileyim ve acik acik söylüyorum canim hergün masturbasyon yapmak istiyor. Korkuyorum bi yandan bebegim icin. Sizlerde durum nasil??

Gebelikle ilgili bir problemin yoksa masturbasyon yapmanın zararı olmaz. Sürekli masturbasyon yapma isteği değişen hormonlardan kaynaklı. Benim ilk çocuğumda biraz cinsel isteğim artmıştı ikincisinde tam tersi oldu . Bu arada tatlım sen bu soruyu doktoruna da sor gebelikte masturbasyon yapmanın zararı olmadığı söylensede bazı durumlarda problem yaratabilir.

Geri