Hamilelikte nasıl giyinmeli?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Hamilelikte nasıl giyinmeli?
hamileyken nasıl giyinmeli hamilelikte nasıl giyinmeli hamileler hamileler ne giymeli hamilelikte ne giymeli
Hamilelik boyunca birçok bayanın bazen canını sıkan olaydır kıyafet seçimi ama üzülmeyin hanımlar hamileykende son derece şık olabilirsiniz şimdiki hamileler aslında çok şanslı çünkü birçok alternatif giysiler var seçme şansınız daha önceki yıllardaki giysilere göre daha fazla:)
Elbette ki öncellikle bebişinizin rahatı ve sağlığı ilk sırada geliyor illaki şık olma adına onun hareketlerini kısıtlayıcı kıyafetler seçmenize gerek yok Bu bilgileri verirken benim ilk hamileliğimde bir olay geldi aklıma hamilelerde gördüğüm kot tulumlar çok hoşuma gidiyordu ve nihayet bende hamileliğimde alıp giymiştim birgün oğluşumun hareket etmediğini hissettim karnımda bir anormallik vardı çünkü fırfır dönen ve doktorun bile sürekli inanılmaz hareketli ve yaramaz bebek olacak dediği oğlum 2 gün hareket etmemişti çok telaşlanıp soluğu ana çocuk sağlığında aldım acil olarak ve daha muayene bile olmadan ordaki ebe hemşirenin bana kızması hala kulaklarımdan gitmiyor:D "Tabi hareket etmez bebek baksana giydiğin kıyafete çocuk nasıl hareket etsin bol rahat kıyafetler giysene" demişti neyse yapılan muayeneyle birlikte çok şükür bir sorun olmadığını öğrenmiştim.Eğer sizlerde şu an kıyafet seçimiyle ilgili karışık düşünceler içerisindeyseniz sizlere bu konuyla ilgili tavsiyelerde bulunmak istiyorum:)
Yeni giysiler almak her kadının hayalidir, ancak belinize ve göğsünüze uygun kıyafetler bulmak gerekir.
ay-ay-gebelik-takibi3-8103.jpg

Karnınız şişmese bile belinizin kalınlaştığını hissedersiniz ve kıyafetlerinizi giymekte zorlanırsınız. Bir süre eski kıyafetlerinizi üst düğmelerinizi açık bırakarak giyebilirsiniz. Günümüzde birçok kıyafet hamilelikten sonrada giyilebilir ve bazı normal kıyafetler de büyüyen karnı saklamaya yardımcı olur.

Ne kadar kilo alacağınızı tahmin etmek çok zor; daha önceki hamilelikleriniz bile kesin bir tahmin veremez. Bu ihtiyaçlarınızı hemen almanızı zorlaştırır.Ama ne kadar genişlerseniz o kadar geniş giysilere ihtiyaç duymaya başlayacaksınız.

Hamileyken Neler Giymelisiniz?

* Bol tunikler, süeter ve erkek T-shirtleri hamilelik boyunca giyilebilir.
* Eşofman
* Rahat taytlar ve şortlar-bunlarda dar gelmeye başladığında daha büyük bedenler alınmalıdır
* Esnek ve rahat iç çamaşırları
* Göğüs altından itibaren bollaşan elbiseler. Boylarının uzun olmasına dikkat edin çünkü arka taraf uzunken ön tarafı karnınız nedeniyle havaya kalkabilir.
* Alçak tabanlı ayakkabılar
* İleriki aylarda pantolonunuz göbeğinizin altında durmalıdır.

Geri