Hamilelikte Sabah Bulantılarıyla Nasıl Başa Çıkılır?

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Hamilelikte Sabah Bulantılarıyla Nasıl Başa Çıkılır?
gebelikte sabah bulantıları, hamilelikte sabah bulantıları, sabah bulantıları


Sevgili melekler, sabah bulantıları gebeliğin 14 ile 15.haftasında sıklıkla görülen şikayetlerdendir. Anna adaylarının neredeyse dörtte üçünü etkileyen sabah bulantılarını azaltmak için sizlere vereceğimiz tavsiyeler işinize yarayacaktır....gebelikte-sabah-bulantısı.jpg1. Zencefil, mide bulantısına iyi gelen en doğal yöntemlerden biridir. Sabahları zencefilli bisküvi yemeyi deneyebilirsiniz. Veya ince bir dilim taze kök zencefilin üzerine kaynar su dökerek kendinize zencefil çayı hazırlayabilirsiniz. Birkaç dakika demlemeniz yeterli olur. Süzdükten sonra için. Dilerseniz içine biraz bal ilave edebilirsiniz.

2. Kan şekeri sabahları en düşük seviyelerde olduğu için kek, kuru ekmek ya da bir dilim tahıllı ekmek yiyebilirsiniz.

3. Bulantılar nedeniyle yaşanan sıvı kaybı hamilelikte en önemli tehlikelerden biridir. Bu nedenle sık sık bulantı yaşadığınız dönemde; bol miktarda su, taze meyve suyu, süt veya bitki çayı tükettiğinizden emin olun.

4. Hamilelikte bitki çayı olarak, nane, zencefil veya papatya çayları içebilirsiniz. Bu çaylar yatıştırıcı özelliğiyle sizi rahatlatacaktır.

5. Gün içerisinde uyumaya ve dinlenmeye zaman ayırın. Yorgunluk sabah bulantılarının artmasında büyük rol oynar.

6. Akapunktur bilekliği takmayı deneyebilirsiniz. Hamilelikte bulantı ve kusma şikâyetini ilaçsız azaltan akupunktur bilekliği bulantınızı hafifletmeye yardımcı olabilir. Bileklik, bileğinizdeki akapunktur noktasını uyararak bulantınızı hafifletebilir.

7. Yataktan kalkarken yavaş hareket etmeye dikkat edin ve yataktan kalkmadan önce tuzlu kraker veya kuru yemişlerden yemeyi deneyebilirsiniz.

8. Az ve sık sık yiyin.
 
Üst