Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.321
  Beğenilen Mesajlar:
  2.404
  Ödül Puanları:
  113

  Hamilelikte saça kına boya sürülürmü?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  hamilelikte saç boyatmak zararlımıdır,hamilelikte saça kına sürmek zararlımıdır,hamilelikte boya kokusu zararlımıdır,hamilelikte saça boya kına sürmek hakkında bilgiler

  < Konu Resmi..>

  Maalesef, hamilelikte saç boyamanın güvenilir olup olmadığına dair kesin bilgiler bulunmamaktadır. Genel kanıya göre saç boyandığında çok az bir miktar deri tarafından emilir. Bu durum bebeğe zarar vermez. Onlarca yıldır hamile kadınlar, herhangi bir ters etki olmaksızın hamilelik döneminde saçlarını boyamaktadır.

  Teratoloji Uzmanları Örgütü’nün yaptığı bir araştırmada normal saç boyama uygulamasından 100 kat fazla dozda kimyasal ile hayvanlar üzerinde yapılan araştırmada fetal gelişim üzerinde bir değişiklik gerçekleşmemiştir. Deriyle temasın en az düzeyde olması gibi diğer unsurlar da hamilelikte saç boyamanın güvenilirliğine işaret etmektedir.

  Ayrıca balyaj, ışıltı gibi bazı boya uygulamalarında kullanılan boya miktarı saçın tamamının boyanmasına göre çok daha azdır.

  Saç boyasının kokusu zararlı mıdır?

  Hamile olsanız da olmasanız da saç boyalarının kokusunu solumayınız. Bu koku saç boyalarında kullanılan amonyaktan kaynaklanmaktadır. Saçınızı boyayacaksanız havalandırması etkili olan bir odada işlem yapabilirsiniz. Ayrıca eczanelerde ve marketlerde satılan amonyaksız boyaları kullanabilirsiniz.

  Saç düzleştirme ürünleri zararlı mıdır?

  Saçınızı kimyasal maddeler kullanarak düzleştirmek tehlikeli değildir. Teratoloji Uzmanları Örgütü’nün yaptığı bir araştırmada kimyasal saç düzleştirmenin düşük kilolu doğuma veya erken doğuma yol açmadığı belirlenmiştir. Ancak bu çalışmada doğuştan bozukluklarla ilgili bir kontrol yapılmamıştır. Kimyasal madde kullanarak saç boyama uygulamasında da az miktarda boya deri tarafından emilir.

  Kına veya bitkisel boyalar kullanabilir miyim?

  Bitkisel boyalar ve kına hamilelikte diğer kimyasal boyalara iyi bir alternatif olarak görülmektedir. Ancak bu boyaların ambalajında “doğal” olduğu belirtilse de, içinde birçok kimyasal barındırmaktadır. Bunların hamileliğiniz için zararlı olup olmadığını araştırabilirsiniz. Kınanın dezavantajları ise uygulanmasının normal boyalara göre daha zor olması, doğal anlamda renk seçeneklerinin çok fazla olmaması ve boyayı saçtan temizlemenin güç olmasıdır.

  Ancak kuaförlerde kına boyalarıyla saç boyama yapılabilmektedir. Bunun için bulunduğunuz bölgedeki kuaförünüze danışabilirsiniz.

  Hamilelikte saç boyama ipuçları

  Mümkünse saçınızı boyamak için 3. Aya kadar bekleyin. Hamileliğinizin 3. Ayına kadar bebeğin başlangıç fetal gelişimi tamamlanmış olacaktır.
  Saçınızı kuaförde boyatacaksanız havalandırmasının iyi olduğuna dikkat edin.
  Amonyaksız bir saç boyası kullanmaya gayret edin.
  Kına kullanacaksanız saf kına olmasına dikkat edin.
  Evde boyama yapacaksanız kutudaki talimatları dikkatlice okuyun ve belirtilen zamanda boyayı yıkayın.
  Boyaları kullanmadan önce mutlaka alerji testini yapın.
  Saç boyarken mutlaka eldiven kullanın.
  Mümkünse saçınızı çok sık boyamayın.
   
Hamilelikte saça kına boya sürülürmü? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gebelikte saç boyama

  Gebelikte saç boyama

  hamilelikte saç boyama hamileyken saç boyamanın zararları hamileler için boyası markası gebelikte boyamanın zararları hamilelikte Sevgili melek anne adayları;eminim çoğunuz hamile olmadan önce saçınızı boyatmışsınızdır.Hamile kalınca pek kendinize bakamadınız.Saçlarınızın boyası akmışsa sakın hemen boyamaya kalkmayın.Benim bildiğim kadarıyla saç boyaları anneyi etkilediği gibi anne karnındaki...
 2. Gebelikte saç boyamak!!

  Gebelikte saç boyamak!!

  hamileliğin son ayında saç boyanırmı Günümüzde kullanılan saç boyalarının gebelikte fetüs üzerine zararlı etkilerinin olduğunu gösteren kesin kanıtlar yoktur. Buna rağmen sigara , zirai ilaçlar, virusler, radyasyon, saç boyaları gibi birçok etkenin lösemi insidansını arttırdığı bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır. Bazı saç boyalarında bulunan kanserojen maddeler saç köklerinden kemik...
 3. hamilelikte saç boyamak zararlımı?

  hamilelikte saç boyamak zararlımı?

  kızlar acaba hamilelikte saç boyamak zararlımı? ne önerirsiniz bu konuda bana
 4. Hamilelikte Saç Boyama

  Hamilelikte Saç Boyama

  Merhaba kızlar Hamilelikte Saç Boyama hakkında bilgi ve tecrübelerinizi beklliyorum .
 5. Hamilelikte organik saç boyasıyla saçları boyamak zararlımıdır?

  Hamilelikte organik saç boyasıyla saçları boyamak zararlımıdır?

  hamilelikte saç boyamak zararlımıdır,gebelikte saç boyatmak zararlımıdır,organik saç boyalarının kullanımı hamilelikte zararlımıdır,gebelikte saç boyasının sakıncaları hakkında bilgiler Saç boyalarının içerdiği kimyasal maddelerin erişkinde mutajenite ve karsinogenez yönünde oluşturabileceği etkiler ve fetüse geçişi ile çocukluk çağına kadar uzanabilecek etkileri birçok araştırmacı için...

Sayfayı Paylaş