Hamilelikte şalgam içmek zararlı olur mu?

H

Hercai61

Forum Okuru
Hamilelikte şalgam içmek zararlı olur mu?

Hamilelikte şalgam içilirmi melek kadınlar kulübü hamilelikte şalgam içilebilir mi forum'da.​

Arkadaşlar merhabalar 20 haftalık hamileyim acayip bu aralar canım şalgam çekiyor şalgam aşermek de nedir anlamadım ama gerçekten canım çekiyor. Acaba hamilelikte şalgam içilir mi? Herhangi bir zararı olur mu ya da dokunur mu? Herhangi bir rahatsızlığım yok aslında ama normalde böyle canım hiçbir zaman şalgam çekmemişti hatta eşime dün dedim canım acayip şalgam çekiyor diye?

Merhabalar
Hamilelikte aşermek son derece normaldir hiç yemediğiniz bir şey bile aşırı bilirsiniz ama şöyle söyleyeyim yüksek tansiyon gibi bir sorununuz yoksa şalgam içmek de bir sakınca yoktur. Yani aslında her şeyin fazlası zararlıdır şalgamı da fazla tüketmeyecekseniz eğer aşağı geçecek kadar içebilirsiniz. Aslında aksine şalgam çok faydalı bir içecektir hatta içerisinde mineraller ve vitaminler bakımından çok zengin bir içecektir biraz Keskin olduğu için ve hamileliğiniz içerisinde midenize dokunabilir fazla içmemekte fayda var. Bana kalırsa şalgam içmeyi tercih edecekseniz acısız olanı tercih edin çünkü acı midenize dokunup sıkıntı verebilir.

Hamilelikte bildiğiniz gibi bazı besinler yararlı bazı besinlerde zararlı olabilmektedir sizin için bunu önemseyerek sizin için aşağıya birliğin ki bıraktım dilerseniz inceleyebilirsiniz. "Hamilelikte yararlı ve zararlı besinler nelerdir?"

Geri