Hamilelikte soda içmek

Ş

Şerminsxcv

Forum Okuru
Hamilelikte soda içmek
Hamilelikte soda içmek zararlı mı

Merhaba

ben 4 aylık hamileyim genel de yemeklerden sonra soda içerim ve hamile kaldıktan sonra da soda içmeye devam ediyorum ta ki arkadaşım soda içtiğimi görüp de ya hamilesin sen soda içme bebeğe zararı olur gibi bir sürü şey söyledi benim aklıma pek yatmasa da 1 haftadı soda içimiyorum arkadaşımın uyarısıyla . Hamile ken soda içmek bebeğe zarar mı verir zararlı mıdır.

Şermin merhaba

Tatlım bir defa şunu belirtmek isterim soda ve maden suyufarklı şeyler , soda bildiğin karbonat ve karbondioksit karışımı bir içecek hazmı kolaylaştırır mideyi rahatlatır doğal halde bulunmaz bikarbonat ve karbondioksit fabrikasyon olarak üretilir. Maden suyu ise doğal olarak bulunur ve içerisin de magnezyum potasyum gibi vücudumuz için gereklli mineralleri barındırır vücudumuza faydalıdır. Hamilelikte eğer tansiyo hasası değilse ki soda ve maden suyu tansiyonu biraz çıkarabilir , içebilirsin gün de 1- 2 bardak içmenin zararı değil faydası vardır. bu mineraller bebek için de ve kemik gelişimi içinde gerekli minerallerdir aşırı çok içmemek kaydıyla 1-2 bardak içebilirsin. Çünkü çok aşırı tüketimi de zararlıdır içerisinde ki potasyum gibi mineraller demir emilimini engeller kan yapımını yavaşlatırı bunun için 1-2 bardaktan fazla içme tatlım.

Geri