Hamilelikte tüy dökücü krem kullanılırmı?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Hamilelikte tüy dökücü krem kullanılırmı?
hamilelikte tüy dökücü krem kullanmak zararlımıdır,hamilelikte tüy dökücü krem kullanmak sakıncalımıdır,hamilelikte tüy dökücü krem kullanılırmı,hamilelikte tüy dökücü krem kullanımı hakkında bilgiler
gebelikte-cilt-çatlağı.jpgNormal dönemde kullandığınız her kozmetik ürününü hamilelikte kullanamazsınız. Bu kremlerin içeriğinde bulunan bazı maddeler hamilelikte zararlı olabilir.Bu nedenle hamileler için güvenli ibaresi olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde zararlı kimyasallar cildi geçip kan dolaşımına karışarak bebeğinize ulaşabilir.Doktorlar genellikle baryum sülfür ve kalsiyum tiyoglikolat içeren kremlere karşı uyarıda bulunmaktadır. Bu maddeler kıl köklerine etki ederek tüylerin dökülmesini sağlar. Kesin bir kanıt olmasa da bu maddelerin tamamen zararsız olduğu da bilinmemektedir.

Tüy dökücü kremleri elinizin üstü gibi alanlarda denedikten sonra bikini bölgesine uygulamanız önemlidir. Alerjik reaksiyonlar bebeğinizi ve hamileliğinizi tehlikeye sokabilir.Tüy dökücü kremlerin içerdikleri kimyasal maddeler nedeniyle hamilelikte kullanımı önerilmemektedir. Bu maddelerin zararlı olduğuna dair bulgular mevcut olmamakla birlikte, zararlı olmadığı da bilimsel çalışmalarla gösterilmemiştir.

Doktorunuza danışarak tüy dökücü krem kullanmaya karar vermeniz durumunda, her tür kozmetik üründe olduğu gibi, tüy dökücü kremlerde de cildinizin nasıl bir reaksiyon vereceğini görmek için önce cildinizin küçük bir bölümünde deneme yapmalısınız. Ancak kadın hem tüy dökücü kremler içindeki kimyasal maddelerin kokusu hamile kadınlar için çok rahatsız edici olabilir, hem de nadir görülen bir alerjik reaksiyona yol açabilir. Bu nedenle bulunduğunuz ortam hem çok iyi havalanan bir ortam olmalı ve kimyasal yanıkların oluşmaması için zamanlamaya çok dikkat etmelisiniz.
 
Üst